Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 10:02 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 4th, 2010, 11:50 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 30th, 2008, 2:07 am
Мислења: 34
Локација: Битола
Слика

Дочекавме вакво нешто и во Битола :) Карти би требало да се продаваат на влезот, и мислам дека се околу 150-200 денари. Чекаме сабота! :)


_________________
Hasta La Victoria Siempre...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2010, 11:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Барем да беше некоја андерграунд рап журка, па ќе се радував со вас.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 9th, 2010, 7:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Вечер Елитни одреди во B2, а незнам кој ми спомна дека нешо Едо Маајка во Скопје вечер ќе настапувал? Можда си поигруваат со смотаниот јас :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2010, 4:19 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
Абе какви елитни одреди..Маајка беше у колосеум. партали напраи чоекот како и секогаш

@Специјалист: нема потреба од предрасуди,и ја го мислев истото за колосеум вечер ама се изненадив :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 15th, 2010, 2:47 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
_SpeciaList_ Напиша:
Барем да беше некоја андерграунд рап журка, па ќе се радував со вас.
не е едо некако по андерот пер...не дека ми е лош, ама не ми фаќа увото. не е тврд. го влече динарот и него...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Едо Маајка & Frenkie @ Infinity Club Bitola
ТемаИспратено: Aприл 16th, 2010, 8:01 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
ne bev poradi zdravstveni pricini, ali site so bea kazuvat deka bilo perjako!
izvinete so neam kirilica na ovoj komp

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап