Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:28 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 2nd, 2010, 10:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
СликаКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 3:02 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
шо ќе биде воа бе да му ибам...баш би се потрудил да бидам таму...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 10:31 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Потруди се,ептен јакичко ќе биде
ае шибам на баскет :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 12:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Потруди се да идеш таму! :)
Гледам ќе имаат и еден гостин од Америка ;)
Д-Флоу фром мадафакинг Д.И.Т.Ц. кру!

Убав помин! Поздрав :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 12:34 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
dzole Напиша:
Потруди се,ептен јакичко ќе биде
ае шибам на баскет :)


Планирам 2-3 дена после испитот да останам, така да ваљда ќе одиме заедно.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 1:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Цитат:
Планирам 2-3 дена после испитот да останам, така да ваљда ќе одиме заедно.

се попишмани бе? нели ќе пиеме у парк?
нема везе и тамо се може :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 3:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
99.6 % ке се оди...ваков настан не би требало да се пропушти..!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 6th, 2010, 8:28 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
dzole Напиша:
Цитат:
Планирам 2-3 дена после испитот да останам, така да ваљда ќе одиме заедно.

се попишмани бе? нели ќе пиеме у парк?
нема везе и тамо се може :)


Ќе се договориме. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2010, 4:03 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Ige Напиша:
99.6 % ке се оди...ваков настан не би требало да се пропушти..!
99.82% :mrgreen:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Во чест и сеќавање на Трајче Пури-Творецот
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2010, 3:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
c-sativa Напиша:
Ige Напиша:
99.6 % ке се оди...ваков настан не би требало да се пропушти..!
99.82% :mrgreen:


103.2 %


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап