Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:53 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 1st, 2010, 6:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Значи во летниот клуб Хавана, знаете каде е, настапуваат Елементал на 06 јули. Влез е 250 денари на врата, а во претпродажба 200, ги има во Custom pub и Skate shop Мaple. Журката почнува во 21 саат.
Слика


_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 6th, 2010, 3:14 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ubav provod :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 6th, 2010, 4:11 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
не одиш бе фламенго ? :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 6th, 2010, 6:23 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
ne brat, demek vo Kochani kje idam pa da ne se rasfrlam so pari, ali ne e sigurno ni za tamu
mislev deka kje doagjash ti nakaj Skopje radi elementalnive, pa da se podzberevme, ali gleam kje podrzhuesh raperi vo Bitola :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 7th, 2010, 4:30 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
која подршка, 20 рапери вкупно. Публика за мерак. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Елементал во Скопје на 06.07.10
ТемаИспратено: Јули 7th, 2010, 6:32 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Скапа ви е картата, а скапи се и пороците - битен фактор :idea: :lol:


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап