Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:16 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2010, 9:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
Морав темава да ја бутнам овде :D
Апелирам да се залагате за најбољи хип хоп фест у мк евер макар и д бест на балкано да се напраи :D Да се опфати целосната култура у склоп на рецитирањето, дајте бе репери, хип хопери и како и да сте не го запоставувајте форумов и мрднете со газовите, знам дека ве бива, јас сум нова тука али мерак братеееее :D :D :DКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 2:02 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Па шири го линкот сестро :twisted:
А штом спомна револуција.. Тоа е бунт против нешто, вистинската револуција ( ко што спомна Пикисипи ) беше почеток на 90-те, кога 20 души биле рапери и не биле прифатени, па се бунтувале против тоа, а денес 20 души само не се рапери. што има да се бунтуваш. Иначе тоа со мотивирањето за да се гурне форумчево го имам пробано ваљда на неколку теми, али ко шо глеаш, доста ми успеа :lol: Ајде, ваљда женска среќа има поише удел у такви ствари.
Зз, и добредојде :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 2:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
не зборам само за ширење на рапот туку и целосно хип-хопот, мислам дека таа култура еден период беше активна по скопскиве улици а сега замре... освен да ја подигнеме во Ск, нека се трудаат и во цела Мк. Ми најде замерка за револуцијата :D Не борба, туку револуција ко еден вид на движење за кое ќе се залагаме вистинските хип-хопери. 8)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 4:08 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
а јас баш напротив, сметам дека е позастапена него претходно. Е сега добро, рецитирањето е поистакнато и издигнато, за разлика од другите елементи, али ваљда се ќе се сведе како што треба наскоро. Почнаа хип хоп награди да се доделуваат, Демо фестов (ваљда ќе продужи да се одржува ) исто така бутка колку толку, оваа есен и зима ваљда ќе има повеќе журки низ Скопјево, за другите градови незнам, албуми неколку од наши познати артисти се извадија, а и тек некои треба да се извадат. Значи ипак не тапкаме во место. :wink:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2010, 6:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
какви бе албуми од типот на токсикологија????? хахахаха
како и да е мислам дека не се разбравме, зборам за целосно оживување на хип-хопот. Порано скејтавме на кеј со сегашниве изскомерцијализирани раперчиња, цртавме графити, си праевме бит бокс у парк и насекаде, тоа беше време на хип-хопот. Еве имаше еден хип-хоп фестивал, нека продолжи и понатаму али као вистински хип-хоп фестивал, у склоп на рецитирање нека има група на графитари, измеѓу рецитирање исто така нека се додаде бит бокс и се шо е у склопна хип-хоп културата. Верујте многу голем дел од младината чека на вистински ХИП-ХОП спектакл, од година во година би се зголемувале членовите и со тек на време-вистински бум :D Да не испадне сеа дека само го прераскажувам сонот на повеќето од нас :D :D :D и дајте престанете да си бидете конкуренти едн ина други, дисот заборавете го :evil:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2010, 7:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Цитат:
какви бе албуми од типот на токсикологија????? хахахаха


Има квалитет и таму, албумот на Сиги посебно - лирика и бит, али да не влагаме у таа тема.

Цитат:
Верујте многу голем дел од младината чека на вистински ХИП-ХОП спектакл, од година во година би се зголемувале членовите и со тек на време-вистински бум


Тачно, башка ете го и одговорот на темава. Се ќе си се нареди ко шо треба со тек на време, се чека уште малку на искрата :mrgreen:

Цитат:
и дајте престанете да си бидете конкуренти едн ина други, дисот заборавете го


ма нека дисат све што оди и лази :evil: :evil: :evil: се шалам, се слагам и со последново :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 12th, 2010, 1:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 9th, 2010, 8:59 pm
Мислења: 10
Локација: West Side
Е шо бе брате само ние ли дискутираме на форумов??? :x и какви се оние порно клипови :D :D :D ајт поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 12th, 2010, 9:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
мислиш на ballerina porn zoo gay oral movies или huge pregnant boobs naked chinese girls?
или пак ковальков врач диетолог? :lol:
пс. нека се јават c-sativa и остали ( и илуминати да се, не дискриминирам )


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 16th, 2010, 2:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
ноу мор порникји дечки :) ме заболе глава од бришење, 130 страни... :С

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ХИП ХОП ВИСТИНСКА РЕВОЛУЦИЈА!
ТемаИспратено: Авдуст 16th, 2010, 8:27 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
одмори малку, утре пак продужи, глеам се котат уште :twisted:


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап