Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:40 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Zhurka vo Bitola
ТемаИспратено: Jуни 15th, 2011, 9:10 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Na 18ti juni vo Sabota kje se odrzhi Hip Hop zhurka vo Kod caffe vo Bitola. Na zhurkata uchestvo kje zemat Severgreen Crew i Hiv Crew od Skopje i Stihovno vojuvanje i Haos od Bitola. Pochetokot e zakazhan za 21:00 chasot, a vlezot chini 50 denari (konzumna). Ova e edna od seriite zhurki koi kje se odrzhat vo Bitola ova leto. Ve ochekuvame!!!
ps. Povekje info i plakat na:
http://www.facebook.com/event.php?eid=214993791874914Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап