Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 10:15 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 8:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
RaP-RiVaL Напиша:
Мислам дека се аплодирани траки од Мic D'vice од страна на специјалист.
Така да горе лево од - Членови - , има опција -Барај -..
Веројатно се изминати линкојте , така да ако не се снајдиш зборај со Специјалист ваљда ги има.


Јок. Тие ги немам :)


_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 1st, 2009, 7:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 25th, 2005, 4:13 pm
Мислења: 41
Локација: bitola
Кај можи да се најди од Легијата новиот албум? Јуни или Јули шо излезе???

_________________
AlekoBT:

Aleksa[email protected]

WwW.RaP-RuLeZ.Tk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 1st, 2009, 8:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
AlekoBT Напиша:
Кај можи да се најди од Легијата новиот албум? Јуни или Јули шо излезе???

Од Легијата албумот братче...во Југотон го има во Ск. 100%...300 ден е мислам...

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 2:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Ige Напиша:
AlekoBT Напиша:
Кај можи да се најди од Легијата новиот албум? Јуни или Јули шо излезе???

Од Легијата албумот братче...во Југотон го има во Ск. 100%...300 ден е мислам...
Дееееле абе за без пари го нема ли? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 12:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 25th, 2005, 4:13 pm
Мислења: 41
Локација: bitola
Му реков на еден другар да праша во Југотон го немало. Го нема негде кренато на нет?

_________________
AlekoBT:

[email protected]

WwW.RaP-RuLeZ.Tk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 2:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
AlekoBT Напиша:
Му реков на еден другар да праша во Југотон го немало. Го нема негде кренато на нет?

А бе ја би го кренал..али у продажба е....не е фер..може за месец-два да го стаам... :D
И Марјане...денес ништо нема за без пари :lol: :lol: :lol:

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 6:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Нема шанси да го нема во Југотон! :wink:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 6:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
AlekoBT Напиша:
Му реков на еден другар да праша во Југотон го немало. Го нема негде кренато на нет?


Во тој случај би им се обратил лично www.myspace.com/legijata
Поздрав

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MakRap Download !!!
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2009, 2:59 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Ige Напиша:
AlekoBT Напиша:
Му реков на еден другар да праша во Југотон го немало. Го нема негде кренато на нет?

А бе ја би го кренал..али у продажба е....не е фер..може за месец-два да го стаам... :D
И Марјане...денес ништо нема за без пари :lol: :lol: :lol:

Абе има ако си спремен да платиш со нешто друго :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
туку, не го сакам за без пари, пробуам да имплементирам поддржувачка политика кон макрап артистиве (колку шо дозволуе буџетот мој насушен), па коа ќе одам ск ќе се бапнам у југотон да видам шо има макрап да се подновам со неколку изданија
респекто
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап