Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 8:54 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 20th, 2008, 1:34 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
kikoipol Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
kikoipol Напиша:
Saka li nekoj da slushne Kumanovski rap na Kumanovski dijalekt
pozz .(ostavi e-mail)Ако промовираш промовирај како шо треба.
Имаш отворена тема во Македонски рап , клај се шо е снимено во Куманово во една рар папка и аплодирај на рапид шер.


OK. ke go zemam toa upredvid . :)
Brat ne se razbiram u tie rabote, ne znam kako treba da se stavi toa :(
ako sakas da pomognesh ok ako ne pak ok :)


Уживај.

Еве како се прај то.

1.Напрај на десктоп фолдер и крсти го како сакаш ..
2. Во него клај траки какви шо сакаш. ( да не фаќат појќе од 100 мегабајти _
3.На фолдерот одиш со курсорот - стрелката , десен клик add to ( пример add to " New Folder.rar " , во зависност како ти се вика фолдерот )
4.отвараш мозилата или интернет екплорерот и пишиш www.rapidshare.com..
5.Таму имаш една лента ( празна лента ) и десно од неа пиши Browse или Отвори , Барај.. зависи ..
6.Кликаш на то и ја бараш во компјутерот твој папката шо сакаш да ја аплодираш.
7.Ја наоѓаш одиш на upload и 4екаш некое време.
8.После то ќе ти дај делејт линк - за бришење на ова шо си го прика4ил и данлоад линк.
Тебе ти треба данлоад линк.
9.Го копираш линкот и овде пастираш.
Толку..

:)


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 20th, 2008, 1:35 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
www.rapidshare.com , е линкот .

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 20th, 2008, 3:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
RaP-RiVaL Напиша:
www.rapidshare.com , е линкот .


веке му кажав :) сепак убо шо си ставил сеа кој незнаи ке го има ова у предвид..поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2008, 10:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
Ehe fala vi za pomosta sepak the lady mi pomogna no nema veze go cenam toa od vas !
Респект !!!

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Agressive ft South Side - Ako Imas Po4it
ТемаИспратено: Јули 20th, 2008, 4:05 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 28th, 2007, 5:59 pm
Мислења: 18
Локација: kavadarci
download od www.billyzver.piczo.com

_________________
agresive style


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 31st, 2008, 4:53 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
http://rapidshare.com/files/141437436/A ... o.mp3.html

AGATO - OGLEDALO

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Agresive Ft. South Side - Ako Imas Po4it
ТемаИспратено: Септември 7th, 2008, 12:16 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 28th, 2007, 5:59 pm
Мислења: 18
Локација: kavadarci
eve link za download http://rapidshare.com/files/143310423/m ... t.mp3.html

_________________
agresive style


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 25th, 2008, 7:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 14th, 2007, 9:31 pm
Мислења: 70
Локација: Skopje
Sigi-Nemas Izbor? ja ima nekoj?

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 1:44 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2008, 7:09 pm
Мислења: 1
другари многу итно ми требаат 3 траки.. кој ке ми ги најде асални не од youtube го частам.... Mic D'vice - Shine 4 Ever .. Mic D'Vice - Place where i Belong ... Mic D'Vice - Oficial... дечково е македонче репуе на амерички и ептен го бива..

фала унапред...

еве и меил ако ве мрзи на рапид...

[email protected].... аднете ме на мсн или пратете ги на меил или линкови ставете сеедно мора да дојдам до траките итно ми е ако ми ги најдете цареви сте..

респеакат.

_________________
Thug Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 2:53 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
DonJas Напиша:
другари многу итно ми требаат 3 траки.. кој ке ми ги најде асални не од youtube го частам.... Mic D'vice - Shine 4 Ever .. Mic D'Vice - Place where i Belong ... Mic D'Vice - Oficial... дечково е македонче репуе на амерички и ептен го бива..

фала унапред...

еве и меил ако ве мрзи на рапид...

[email protected].... аднете ме на мсн или пратете ги на меил или линкови ставете сеедно мора да дојдам до траките итно ми е ако ми ги најдете цареви сте..

респеакат.


Мислам дека се аплодирани траки од Мic D'vice од страна на специјалист.
Така да горе лево од - Членови - , има опција -Барај -..
Веројатно се изминати линкојте , така да ако не се снајдиш зборај со Специјалист ваљда ги има.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап