Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 8:38 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Maј 2nd, 2010, 5:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
да не ја има некој од DNS - Рецензија? ве молам ако ја имате пратете ми ја тука :) [email protected] , а ако е во продажба од некој албум, можете да ми кажете од кој албум е :) благодарам однапред! поздрав


_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2010, 11:11 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
A.S. Напиша:
да не ја има некој од DNS - Рецензија? ве молам ако ја имате пратете ми ја тука :) [email protected] , а ако е во продажба од некој албум, можете да ми кажете од кој албум е :) благодарам однапред! поздрав


Ја има на ДНС Том 3 како бонус трака...

кликни - viewtopic.php?f=8&t=5618&start=0 - овде
и симни го албумот.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Maј 5th, 2010, 11:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
BLAGODARAM PREMNOGU :)

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Авдуст 16th, 2010, 2:46 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 30th, 2008, 2:07 am
Мислења: 34
Локација: Битола
Некој случајно да не има свежо линкче од Дениро - У Солитерима? :)

_________________
Hasta La Victoria Siempre...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re:
ТемаИспратено: Maј 27th, 2011, 5:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
RikeN Напиша:
Еве ви ги песните од компилацијата од цедето посветено во чест на Трајче-Пури (Творецот)

1.Молчење (во чест и секавање...)
2.Интро (штип хоп)
3.Штип Хоп 1 (сонот, непознатото, творецот, милез, дре)
4.Штип Хоп 2 (Ритуален приказ) (непознатото, воскреснатиот, сонот, дре, творецот)
5.Штип Хоп 3 (Револуција) (дре, непознатото, сонот, творецот)
6.Штоп Хоп 4 (Бум Бам) (непознатото, сонот, дре, творецот)
7.Штип Хоп 5 (клати се во ритам) (сонот, дре, непознатото, творецот)
8.Збунети сенки (сонот, творецот, џака накот)
9.Бегај бегај (творецот, дре)
10.Само ти си таа (творецот)
11.Обединување на вештини (човекот Х, шенген, Дј славе, творецот, непознатото)
12.Вербална проекција (вербал, творецот)
13 Оутро (животот е...)

http://rapidshare.com/files/229781789/U ... 48-26_.rar


daj nekoj ako ne mu e teshko sho go ima neka go obnovi linkot !!!!!

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Maј 27th, 2011, 5:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Shawty Напиша:
Некој случајно да не има свежо линкче од Дениро - У Солитерима? :)

http://www.sendspace.com/file/vztlxf

1. Deniro feat. Hartmann - U Soliterima (4:13)
2. Deniro feat. Kyntero - Murija Te Traži (4:22)
3. Deniro feat. Rolex - Problem (4:13)
4. Deniro feat. Toni Der Assi - Muhamed Ali Repa (4:01)
5. Deniro feat. Juice - Sve To Košta (4:17)
6. Deniro - Bravo Bravo (2:35)
7. Deniro feat. Target - Snovi Gradskog MC-a (II Deo) (3:41)
8. Deniro feat. Bookey - Varaš Devojku (3:28)
9. Deniro - Tu Ispod Zvezda (4:01)
10. Deniro - Kada Napuste Te Svi (3:30)
11. Deniro Hartmann - Moja Brača (3:44)
12. Deniro feat. Ana Stanić - Ljubav U Pogrešno Vreme (3:00)
13. Deniro - Noč Bez Lampiona (4:04)
14. Deniro - Ruke U Vis (2:59)
15. Deniro - Samo Tako (2:32)
16. Deniro - Samo Za Mene Se Uvijaj (3:04)
17. Deniro - Ne Moraš Moj Život Da Razumeš (4:26)
18. Deniro feat. Tisha - Nedostaješ Nam (3:29)
19. Deniro feat. Drima - Pomislim Da Sve Je Kul (4:43)
20. Deniro feat. Kaya - Krvave Kiše (4:08)

full album !!!

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2011, 11:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 27th, 2009, 10:28 pm
Мислења: 2
Abe vi tekinja li na Geto Fontana stvarno nema maana, geto fontana doaga i go krsi mrazot abe ebi se kremu ili mamina mazo, nejkam da te gledam ni so tebe jas da sedam a krem koga ke vidam odma boks mu stegam... Da ne ja ima nekoj da mi ja pusti na mail [email protected] ili pa ako ja ima negde za download da ostavi link. Ne sum ja slusnal 10847295 godini. Pozdrav

_________________
Znam te puško kad si pištolj bila.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Jуни 30th, 2012, 11:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 28th, 2012, 6:51 pm
Мислења: 4
KingJoker Напиша:
САФ - Сафродизијак има ли ја некој??

http://www.youtube.com/watch?v=aKZ0TLsRRts ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Декември 5th, 2012, 12:14 am 
Отсутен

Регистриран: Декември 4th, 2012, 11:44 pm
Мислења: 1
Ај некој ако ги има албумот од Македонски Синови „Ритамот под Кулите“ мислам така се викаше, да го уплоадова, или пратете ми го на е-маил - [email protected]
Ви благодарам однапред.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: !!! БАРАМ/НУДАМ AUDIO !!!
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2013, 3:08 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 10th, 2013, 3:02 pm
Мислења: 7
Dojdete na mojo youtube chanel
http://www.youtube.com/user/KlibreVokal/featured

Ace Klv rap na francuski !
Pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 67, 68, 69, 70, 71

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап