Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 9:41 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ==> НОВИ ПРАВИЛА <==
ТемаИспратено: Февруари 4th, 2008, 12:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Темава ја отворив за да сватите дека и тука на Превземања - Downloads има правила:


1. а) Прва и идеална опција:
Сите корисници кои имаат повеќе траки за објавување нека отворат тема со наслов на групата или артистот, пример: Подземјето, Темната Страна, Моб Дип, Тим Дог, итн... И на истата тема да се објават нови траки, албуми или видео клипови за превземање. Да се коментира слободно за сето ова...

1. б) Втора опција:
Сите корисници кои имаат некој албум за објавување нека отворат посебна тема за него, препорачливо е со сите потребни информации (пример: насловот на албумот, името на изведувачот, траклиста, линк за превземање и омот). Ќе ве замолам да проверите прво дали постои тема за тој албум и дали е линкот за превземање валиден.

2. Сите корисници кои имаат некоја аудио-трака да понудат на некого или пак ако барате некоја посебна трака има тема отворено за вас: „НУДАМ/БАРАМ АУДИО“ истотака и за видео клипови.

3. Да се објавуваат исклучиво само РАП траки или албуми од домашните и странските изведувачи.

4. Форумот НЕ е наменет за артистите и групите од музичката индустрија која произведува комерцијален рап и т.н. хип хоп.

5. Да се објавуваат линкови од превземања на програми и фајлови за креирање хип хоп продукција.

6. Да не постојат расправања, понижувања и слични коментари кои не припаѓаат на темата! СЕКОЈ корисник кој ќе го прекрши ова правило ќе добие најпрво опомена, но ако се повтори тоа ќе биде баниран т.е. отстранет од форумот.

7. Ве молиме да се почитуваат горенаведените правила!

8. Форумот се базира на МИР и ПОЧИТ!

Поздрав
МакРап Модератори_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Последна промена од _SpeciaList_ на Jaнуари 29th, 2009, 7:52 pm, променето е 1 пати

Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2008, 6:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
ВАЖИ! :P :P

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2008, 2:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
Respect!!!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 12th, 2008, 11:15 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
4. Форумот НЕ е наменет за артистите и групите од музичката индустрија која произведува комерцијален рап и т.н. хип хоп.


:roll:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 12th, 2008, 8:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
mc_ado Напиша:
:roll:


Што не ти е јасно?

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 7:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Правилата се обновени.
Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2009, 2:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 15th, 2009, 2:29 pm
Мислења: 2
nekoj da staese dokumentarecot za istorijata na MaK - RaP ???????!!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2009, 2:49 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
secretmilan Напиша:
nekoj da staese dokumentarecot za istorijata na MaK - RaP ???????!!!!!!!!


Што има тоа врска со оваа тема?
Те молам да ги читаш и почитуваш правилата.
Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re:
ТемаИспратено: Јули 29th, 2009, 8:06 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
_SpeciaList_ Напиша:
mc_ado Напиша:
:roll:


Што не ти е јасно?


сеа ќе ти кажам што не ми е јасно..

1. правилото е многу глупо формулирано,ти препорачувам друг пат да направиш разлика меѓу хип хоп и рап..
рап е музика,хип хоп е култура..ги помеша малку поимите..
2. сите имаме различни ставови и сфаќања околу тоа ШТО Е ТОА КОМЕРЦИЈАЛА А ШТО НЕ..
така да мислам дека тоа правило не е потребно..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Re:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2009, 1:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
mc_ado Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
mc_ado Напиша:
:roll:


Што не ти е јасно?


сеа ќе ти кажам што не ми е јасно..

1. правилото е многу глупо формулирано,ти препорачувам друг пат да направиш разлика меѓу хип хоп и рап..
рап е музика,хип хоп е култура..ги помеша малку поимите..
2. сите имаме различни ставови и сфаќања околу тоа ШТО Е ТОА КОМЕРЦИЈАЛА А ШТО НЕ..
така да мислам дека тоа правило не е потребно..


Очигледно си единствениот кој не ја разбира реченицава:
„4. Форумот НЕ е наменет за артистите и групите од музичката индустрија која произведува комерцијален рап и т.н. хип хоп.“

т.н. значи таканаречен. Тие така го нарекуваат, не јас.
И ништо не ги интересира освен тоа да направат пари, да диктираат и други срања. Ти текнуе?

Просто кажано, ако сакаш да редиш комерцијални рап траки или албуми ќе ти го префрлам постот/топикот во канта. Ако продолжиш ќе те опомениме или банираме...
Правилото е потребно бидејќи ова не е форум за ширење на комерцијалниот рап!

Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап