Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 9:52 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: ==> НОВИ ПРАВИЛА <==
ТемаИспратено: Јули 30th, 2009, 11:14 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
затоа што не постои конечна дефиниција што е комерцијала,што не е..реков дека правилото не е потребно..сите имаат различни сфаќања за тоа..
јас ќе поставам траки за кои мислам дека не се комерцијала,ти мислиш обратно според твои критериуми и ќе ја избришеш темата и ете ти кавга..
на тоа мислев..
али ај нема везе вие сте си модератори и среќно во работата :) јас најверојатно нема да поставувам траки овде за да не дојде расправии :PКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ==> НОВИ ПРАВИЛА <==
ТемаИспратено: Јули 30th, 2009, 7:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Абе тоа ми е јасно дека многумина ги гледаат работите како што им одговараат...
Се прават дека знаат... :) Тука е грешката кај нив.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ==> НОВИ ПРАВИЛА <==
ТемаИспратено: Aприл 16th, 2010, 2:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
mc_ado Напиша:
затоа што не постои конечна дефиниција што е комерцијала,што не е..реков дека правилото не е потребно..сите имаат различни сфаќања за тоа..
јас ќе поставам траки за кои мислам дека не се комерцијала,ти мислиш обратно според твои критериуми и ќе ја избришеш темата и ете ти кавга..
комерцијала версус андерграунд не е начин на сфаќање. не е индивидуално. нема различни сфаќања. тој што не знае што е комерцијала, а што андер, тој не се занимавал ни со малку анализа при слушањето на песната. се знае кои теми, кое однесување, кој артист е комерцијален, а кој не.
и да нема правила, мислам дека членовите на форумчево знаат да ја игнорираат комерцијалната тема, да ја какаат, да ја исмејуваат. а кој сака нека стави комерцијално настроено парче...ќе му се случи истото, не треба правило за тоа. едноставно така е. макар да и едно правило не би било на одмет, колку да се знае дека форумов официјално е против таквиот начин на творење.
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап