Сега е точно : Октомври 3rd, 2022, 2:03 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Најголема МакРап колекција на интернет
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 5:14 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Денојве баратав по интернетот да најдам некој бесплатен хост за музика, па најдов една страница и ми се виде супер за да ја направам НАЈГОЛЕМАТА макрап колекција на интернет, од каде што секој ќе можи да си симни по некоја песна која ја нема...
Па, се што имав од Макрап во компјутерот, го ставив на оваа страница, и ...

Одете на http://www.makrap.co.nr , и за да можи да си симнувате песни од колекцијата, логирајте се на страницата со следниот акаунт:
user: [email protected]
pass: demo

Имате избор од преку 5GB (1400 песни) Макрап музика

За да превземите некоја трака, десен клик на траката и одберете Download ...

Доколку сакате само да си слушате песни директно од страната, нема потреба од логирање...

Траките се организирани по фолдери како што ми се во компјутер, а исто така има многу песни и во фолдерот Rap-Mix , затоа што тие песни не ми се групирани по фолдери, и таму можи да најдите песни од различни артисти...

Доколку некој рап изведувач најди своја трака, и не се согласува таа трака да стои во оваа колекција, слободно нека ми пиши на маил, и траката ќе биди одма тргната... Нели, тоа е негова трака, негов избор дали сака да биди во колекцијата...

Па, очекувам коментари дали ви се допаѓа ова "проектче"...
Маил за контакт: [email protected]

Нека се шири Макрапот низ Македонија и пошироко !


_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 5:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Заборавив да дополнам уште нешто... Некои албуми како што се Елементарна Непогода од Војник и АГО , Не Заборавај од STR2, Mixtape-от од Freedom Fighters итн... ги имам наместено како приватни, пошто нели се во продажба, па не е убаво да бидат ставени за download...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 11:44 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Bravo decko za ova pozzz :wink:

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 12:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
se downloadira od tuka nekako?

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 12:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
ne mi faka so desen klik..

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 12:53 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Браво брат , многу паметна работа ти е ова.
Дај објави ја и на насловна страна , за во4и да паѓа..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 1:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Бравобраво...арно ти текнало..Мак Рап ФОРЕВЕР!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 1:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
se zemaaaattt too..
bravo rubin :)

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 1:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 10th, 2008, 5:26 pm
Мислења: 16
Локација: SKOPJE-lisi4e
zasluzuva golem pochit
PEACe ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 1:26 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 4th, 2008, 11:48 am
Мислења: 144
Локација: топанско
a ustvari moze nekoj da mi objasni kako se simnuvaat ?

_________________
неам ... потпис....


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап