Сега е точно : Септември 30th, 2023, 1:44 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 15th, 2009, 1:32 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 21st, 2008, 10:27 pm
Мислења: 24
Локација: Skopje
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 15th, 2009, 2:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиратеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 20th, 2009, 7:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 20th, 2009, 7:35 pm
Мислења: 1
Локација: Struga
Respect !!!

_________________
Da pominam da te zemam?..ili Pak sakash da zemam i Da te pominam


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 3:18 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 11th, 2006, 4:00 pm
Мислења: 357
Локација: BiToLa(BrUsNiCkA)
_SpeciaList_ Напиша:
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиатеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.


но можи да се најди на торент!

_________________
www.myspace.com/zonatanastravot
www.myspace.com/piratthebeat
www.prijateli.com.mk/u/mcgasto
http://PIRATZNS.hi5.com
BooM RecordZ..............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 4:02 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Аааааман бре... Торент?? до толку се избудали народов бе? :shock: ц ц ц ц ц

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 4:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
pirat^^ Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиатеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.


но можи да се најди на торент!


Мислиш е во ред тоа што си го ставил на торент ???

1 месец цел нема поминато од промоцијата

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 10:42 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 2:37 pm
Мислења: 109
Локација: Tetovo
Outlaw , секоја чест за ова :wink:

_________________
www.myspace.com/igorpetrovski


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 11:20 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Него аутлав , прајш апдејт на страната ?
Додаваш нови песни , видеа ?

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 1:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 11th, 2006, 4:00 pm
Мислења: 357
Локација: BiToLa(BrUsNiCkA)
mamli Напиша:
pirat^^ Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиатеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.


но можи да се најди на торент!


Мислиш е во ред тоа што си го ставил на торент ???

1 месец цел нема поминато од промоцијата


Ne rekov deka jas go staviv na torrent. tuku tamu go imat staveno i ushte nekoj albumi mak rap. No i tesko deka mozat da se simnat!

_________________
www.myspace.com/zonatanastravot
www.myspace.com/piratthebeat
www.prijateli.com.mk/u/mcgasto
http://PIRATZNS.hi5.com
BooM RecordZ..............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 4:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
RaP-RiVaL Напиша:
Него аутлав , прајш апдејт на страната ?
Додаваш нови песни , видеа ?

Последно време немам ништо ставено, пошто немам ни нови песни а и никој не се јавил да помогни околу зголемувањето на колекцијата...
Мене замислата ми беше колекцијата да биди градена од сите луѓе кои слушаат рап, не само од еден човек... ама ништо од то. Се глеа македонштината кај нас, дека на секој му е полесно на готово само да земи, а кога треба да даде... го фаќа мрзата...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап