Сега е точно : Октомври 3rd, 2022, 1:14 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 4:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
pirat^^ Напиша:
mamli Напиша:
pirat^^ Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиатеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.


но можи да се најди на торент!


Мислиш е во ред тоа што си го ставил на торент ???

1 месец цел нема поминато од промоцијата


Ne rekov deka jas go staviv na torrent. tuku tamu go imat staveno i ushte nekoj albumi mak rap. No i tesko deka mozat da se simnat!


не знам дали ти или не , али јузерот под кој е ставен торентот е - mcpiratos
па си реков дека ти си го ставил , мозе не ,сеедно
само лошо е со новите албуми така да се прави


_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 5:27 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
mamli Напиша:
pirat^^ Напиша:

Ne rekov deka jas go staviv na torrent. tuku tamu go imat staveno i ushte nekoj albumi mak rap. No i tesko deka mozat da se simnat!


не знам дали ти или не , али јузерот под кој е ставен торентот е - [font=Arial Black]mcpiratos[/font]
па си реков дека ти си го ставил , мозе не ,сеедно
само лошо е со новите албуми така да се прави


Се согласувам со Мамли :)
Признај Пират! Од тебе е? :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 21st, 2009, 6:04 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Outlaw Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Него аутлав , прајш апдејт на страната ?
Додаваш нови песни , видеа ?

Последно време немам ништо ставено, пошто немам ни нови песни а и никој не се јавил да помогни околу зголемувањето на колекцијата...
Мене замислата ми беше колекцијата да биди градена од сите луѓе кои слушаат рап, не само од еден човек... ама ништо од то. Се глеа македонштината кај нас, дека на секој му е полесно на готово само да земи, а кога треба да даде... го фаќа мрзата...


Нормално дека е така. :)
Ајде ќе средиме. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 22nd, 2009, 3:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 11th, 2006, 4:00 pm
Мислења: 357
Локација: BiToLa(BrUsNiCkA)
mamli Напиша:
pirat^^ Напиша:
mamli Напиша:
pirat^^ Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
stef4iste Напиша:
Eј Супер со ти текнало да стаиш ова али ај ако мозеш стај го и новиот албум на греен оут . Толку оД мене Фала.


Се додека е во продажба албумот нема да ја поддржуваме пиатеријата т.е. нема да го ставиме албумот за превземање.
Поздрав.


но можи да се најди на торент!


Мислиш е во ред тоа што си го ставил на торент ???

1 месец цел нема поминато од промоцијата


Ne rekov deka jas go staviv na torrent. tuku tamu go imat staveno i ushte nekoj albumi mak rap. No i tesko deka mozat da se simnat!


не знам дали ти или не , али јузерот под кој е ставен торентот е - mcpiratos
па си реков дека ти си го ставил , мозе не ,сеедно
само лошо е со новите албуми така да се прави


hah pa jas od kaj go dobiv togash albumot? :D na www.НЕ-Е-БИТНО-КАДЕ.org go staviv istiot torernt so go simnav, Taka pravam i so ostanatite torrenti so ke gi najdam + da ne se lazime mozi go nema na forumot ali 100% sum siguren deka ima link od rapidshare i site go imate doma :)) poz

Код:
Мислењето е едитирано од Модератор

_________________
www.myspace.com/zonatanastravot
www.myspace.com/piratthebeat
www.prijateli.com.mk/u/mcgasto
http://PIRATZNS.hi5.com
BooM RecordZ..............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 22nd, 2009, 5:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
епа pirat^^ поради таквите како тебе пропаѓаат македонскиве рапери, колку и да се надежни.... :roll:

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 22nd, 2009, 7:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 11th, 2006, 4:00 pm
Мислења: 357
Локација: BiToLa(BrUsNiCkA)
HC girl=] Напиша:
епа pirat^^ поради таквите како тебе пропаѓаат македонскиве рапери, колку и да се надежни.... :roll:


Vidi vaka ne planiram nishto vejke da vi objasnuvam, ti go imas albumot? znaes deka site pesni gi imat pred da izleze albumot slusnato. I ti ako go nacekas negde albumot za download ke go simnis ili ke bidis tolku postena pa ke platis 3
00 denari za kolku da ne propadnele raperite haa :) neznam kakvi razmisluvajan imate zacuduvacki. Toj so saka da go kupi albumot ke go kupi. Toa e od mene

_________________
www.myspace.com/zonatanastravot
www.myspace.com/piratthebeat
www.prijateli.com.mk/u/mcgasto
http://PIRATZNS.hi5.com
BooM RecordZ..............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 22nd, 2009, 7:58 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Абрахам , пиши на кирилица да не употребам едит опција :) :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 22nd, 2009, 8:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
pirat^^ Напиша:
HC girl=] Напиша:
епа pirat^^ поради таквите како тебе пропаѓаат македонскиве рапери, колку и да се надежни.... :roll:


Vidi vaka ne planiram nishto vejke da vi objasnuvam, ti go imas albumot? znaes deka site pesni gi imat pred da izleze albumot slusnato. I ti ako go nacekas negde albumot za download ke go simnis ili ke bidis tolku postena pa ke platis 3
00 denari za kolku da ne propadnele raperite haa :) neznam kakvi razmisluvajan imate zacuduvacki. Toj so saka da go kupi albumot ke go kupi. Toa e od mene


Ако имаш план да го бараш албумот во интернет и да го симнеш безплатно. Така и ќе биде.
Ако имаш план да го купиш албумот од дуќан и да потрошиш ебени 300 денари. Така и ќе биде.

Значи тебе цел ти беше да го симнеш албумот од интернет и да го шириш таму, тоест да ја поддржиш пиратеријата.
Наредниот пат да не ни солиш памет дека има торенити по нетов, ако не сакаш да ти ги бришеме постовите, разбра?
Се додека е во продажба некој македонски рап албум, не ја поддржуваме пиратеријата.
Крај на муабетот.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 23rd, 2009, 12:09 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 11th, 2006, 4:00 pm
Мислења: 357
Локација: BiToLa(BrUsNiCkA)
вака!
Проба ти да го симниш од торент? зошто неможиш да го симниш од торент. не ти солам памет ни тебе ни на некој друг а и најмалку го сакам тоа, + мене нема да ме кошта албумот 300 денари туку ке ме кошта 700 денари зошто ке треба да одам до скопје во битола го нема. Албумот го симнав и видов дека сум немал само 3 песни, баш провери во ова најголемата мак рап колекција на интернет во фолдерот грин аут ке видиш дека тие се песните. ти не ја подржвај пиратеријата али сепак се шири. Можите да ми бришите постови избришете ми го и профилот не е проблем. а сеа да се вратиме на темата, и ако има некој нешто нека ми пиши приватна порака не мора овде баш на темава. поздрав

_________________
www.myspace.com/zonatanastravot
www.myspace.com/piratthebeat
www.prijateli.com.mk/u/mcgasto
http://PIRATZNS.hi5.com
BooM RecordZ..............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 24th, 2009, 7:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Додадени траки во колекцијата:

1.ФИСТ фт. Стиховен Калибар - Вечност или заборав

2.Мамли фт. Стиховен Калибар - Некаде после 2

3.Стиховен Калибар - Добро утро џезери

4.Стиховен Калибар фт. Мичо Атанасиу - Одмазда

5.Стиховен Калибар фт Таргет - Што би било (Ремикс)

6.Стиховен Калибар фт. РНС - Јавниот Непријател

7. Стиховен Калибар - Мазохисти

8.Стиховен Калибар - Совест (Ремикс)

Благодарност до Стиховен Калибар...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап