Сега е точно : Октомври 3rd, 2022, 12:49 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2009, 6:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Додадено:

Stihoven Kalibar-Urban Heroj (remix).mp3

Stihoven Kalibar - Urban Heroj.mp3


_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2009, 4:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Додаено:
Fico Kumot feat Stihoven Kalibar..Nema Ljubov.mp3
Stihoven Kalibar_ Kacar & Vido- Shirum otvoren um.mp3

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 10th, 2009, 1:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Додаено:

Podzemjeto - Probaj Ft. SadLife.mp3

Podzemjeto - Parlamentarec ft. Kerber.mp3

tnx to nyx...

и: The BeaT - SudBina(new).mp3

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2009, 4:05 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
е ова веќе ме бендисва... за неколку дена доста песни се ставија :)

Додадени песни:
Agressive Ft. Mamli - Pozdrav do Licemerite.mp3

balkan family ft.mamli - The Street Soldiers.mp3

Dj Anonyme ft.Mamli and ZO and Agressive-.mp3

Fouleck ft.Mamli-Francija - Macédoine.mp3

Kiko(mamli) & Kosta - Pelagonija - Moja prva pesma 2004.mp3

MAMLI - Boomerang (RADIO) verzija.mp3

MAMLI - Imame Magija (Pozitiv 2007 Remix).mp3

mamli - ova e funky dj pozitiv remix 2008.mp3

Mamli ft. Def kon 5- Dupka vo Ozonot.mp3

mamli-muzikata...mp3

Solo & Mamli - Treska.mp3

tnx to Mamli

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2009, 12:37 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Додаени траки:

Stihoven Kalibar & Rok Agresor - Don Kihot.mp3

MC Massacre:

Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3

Du Du Duvame - MC Massacre.mp3

Ilija_Kosevski___MC_Massacre_-_Ti_me_palis__MaGnuS_Production.mp3

Mc MasaCCre ft ILija - Vrati se _posvetena_.flv.MP3

MC Massacre - Kremcite.mp3

MC Massacre - MC e na svadba.mp3

MC Massacre - Boom Boom.mp3

MC Massacre - Daj Mi Ritam.MP3

MC Massacre - Du Du Duvame!!! (alternate).mp3

MC Massacre - Du, du duvame.mp3

MC Massacre -Makedonija Zasekogas.mp3

MC Massacre - Plavi Orkestar.MP3

MC Massacre - Tekstilnata Gree.mp3

MC Massacre - Tivko toneme na Dnoto (pijano remix).MP3

MC Massacre - Tivko Toneme Na Dnoto.mp3

MC Massacre - Zemi Primer.mp3

Mc Massacre-boom boom.MP3


Bad Boyz (Valandovo):

5. DaNGeR ft. RapBoY & Fanatic - Sto Ako Me Mrazis.mp3

6. Bad Boyz ft. Nelly MC - Site Sme Vo Klubot.mp3

7. Bad Boyz - Makedonska Nacija.mp3

8. Bad Boyz - Mojot Grad.mp3

8. Jay_C ft. DaNGeR - Mojot Grad.mp3

9. Bad Boyz - Kucki Na Ulici.mp3

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 2nd, 2009, 4:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3 хахаха

Другар дај не ставај вакви песни молим ти се :D

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 2nd, 2009, 11:53 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Delikventot Напиша:
Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3 хахаха

Другар дај не ставај вакви песни молим ти се :D
Нека стоат бе брат...да има со што да се спореди една со друга песна...еден квалитет со друг... 8)

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 2nd, 2009, 5:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Delikventot Напиша:
Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3 хахаха

Другар дај не ставај вакви песни молим ти се :D

немам време сите песни шо ги добивам да ги преслушам па механички шибам на страната.. :)

Додаени:
Vuisa & Kurinov - Gazis Na Mini.mp3
Kurinov - Hell on earth (Final).mp3
Kurinov - All about HC.mp3

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 2nd, 2009, 6:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
c-sativa Напиша:
Delikventot Напиша:
Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3 хахаха

Другар дај не ставај вакви песни молим ти се :D
Нека стоат бе брат...да има со што да се спореди една со друга песна...еден квалитет со друг... 8)


И тоа со викаш.. :)

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 2nd, 2009, 7:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Outlaw Напиша:
Delikventot Напиша:
Deyan Fanky Feat.Mc Masscre-Se Tresat Zasnici.mp3 хахаха

Другар дај не ставај вакви песни молим ти се :D

немам време сите песни шо ги добивам да ги преслушам па механички шибам на страната.. :)

Додаени:
Vuisa & Kurinov - Gazis Na Mini.mp3
Kurinov - Hell on earth (Final).mp3
Kurinov - All about HC.mp3
Фала брат за песниве, поштуам труд
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап