Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 7:31 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Detal - Radovis
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2009, 9:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
Пред да кажам нешто да се извинам ако прекршувам некој од правилата тука на превземанја и доунлоадс....
сакам да ставам некој мој демо траки и да слушнам коментари за нив :P
сега за сега ке ставам само една... затоа шо немам нет дома и не ми се уплоадирани... али не ве занима тоа :P

еве линк

http://radrap.webs.com/Detal%20Mc%20-%2 ... Vrakam.mp3

траката е 8 мега затоа шо... поима неам зашо :D
треба да се конвентира...
ако некој сака да слушне... нека ја доунлоадира...
бај да веј оваа трака не ја поштуам многу.. затоа шо многу ми е некако комерцијала :P
не е баш у мој стил.... али јбг
поздрав
респект


_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2009, 6:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 18th, 2007, 5:21 pm
Мислења: 59
Локација: Tetovo
интересно ...

_________________
www.myspace.com/tclanmk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 6th, 2009, 2:52 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Не е лошо, ама требало малку по груб да бидеш во изразувањето...барем кога се работи за оваква тема...шлапни и го у фаца со сета сила :lol:
шала на страна, у глобала добро е...
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2009, 12:40 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
еве ја истата трака намалена на 3,5 мега :P

http://radrap.webs.com/Detal%20Mc%20(radovis)%20-%20Ne%20Se%20Vrakam.mp3

а еве и друга

http://radrap.webs.com/Detal%20MC%20-%2 ... 0bruka.mp3

кој сака и кој има време за мене :D нека ги 4уе :P

респект
поздрав

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2009, 3:33 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Кој е Брука - браво брат, ме бендиса, посебно сум изненаден од рециталот, вокалот ти е коска. Продукцијата можела и подобра да биде, некако си тивок, позади музиката (може и до озвучењето да ми е:))), ама углавно песната е одлична, динамика доста солидна.
браво, продолжи само така, мислам дека овоа нешто ти е одлично...
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2009, 12:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
вокалот малце е потивок од инструменталата али у глобала ок е
поз
пс. инструменталата ми се свига


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: .....
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2009, 6:29 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 14th, 2008, 6:26 pm
Мислења: 53
NICE ONES....само продолжете така


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2009, 10:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2008, 5:50 pm
Мислења: 144
Локација: Veles
добар си брат само со подобра продукција во иднина

_________________
http://s6.bitefight.org/c.php?uid=185308
http://s4.bitefight.org/c.php?uid=200008


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 4th, 2009, 11:33 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Добро е друже,само слаба продукција.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Detal - Radovis
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2012, 8:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
Еве ме денес со подобра продукција со Малце апгрејт и неколку нови траки :P

Прими совет:
http://www.youtube.com/watch?v=3ywn4nTrIjs

На што се дигаш
http://www.youtube.com/watch?v=1nEsZ4_VY3c

Не се Замарам
http://www.youtube.com/watch?v=Hie82WfgC4U


Фала на коментарите и критиките и надевам се дека ке добијам нови мислења за погоре наведените траки.... Позз Респект

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап