Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 9:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 21st, 2009, 6:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
гледам дека иако се ставаат албуми и све на форумот џабе никој не симнува ништо.проверувам од време на време на акаунтот како што е симнато,ова е потполно разочарување.После не се чудете зашто никој не става ништо на форум.Плус не ви ставив линкови од форуми или незнам што,ова се лично мој Upload на албуми.Како сакате....


_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 24th, 2009, 3:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Еве ако сакаш искрен одговор од мене зашто не сум симнал ништо од твоиве албуми, ќе пробам да ти објаснам:

-првo 99% од артистиве ми се непознати, а не си се ни потрудил да кажеш по два збора што кој како вреди да се чуе. Верувам дека се андерграунд
-второ по имињата добивам впечаток дека се некои весткоуст/саутерски фаци што не ги мирисам баш.
-трето, би сакал да видам нешто актуелно ко на пример Маста Ејс и Ед Оу Џи албумот или ОуСи и ЕјЏи.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 27th, 2009, 7:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
епа да ова не е што го слушаат сите во Македонијава,зашто во Македонија претежно се слуша само east coast рап,па 90% од артистите се west coast,има нешто south и midwest.Додека не слушнеш незнаеш дали е добро или лошо,а кога би пишувал по нешто за секој албум би ми била потреба цела вечност.Не се ограничувајте само на некој 10-20 артисти во east coast сцената,има и други што прават добра музика.

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 27th, 2009, 9:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
triology Напиша:
епа да ова не е што го слушаат сите во Македонијава,зашто во Македонија претежно се слуша само east coast рап,па 90% од артистите се west coast,има нешто south и midwest.Додека не слушнеш незнаеш дали е добро или лошо,а кога би пишувал по нешто за секој албум би ми била потреба цела вечност.Не се ограничувајте само на некој 10-20 артисти во east coast сцената,има и други што прават добра музика.


Така е, и сега опни ги албумите за даунлоад па ќе најдам време и ќе симнам тоа што немам :)
Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 29th, 2009, 11:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
1. Не се поистоветувам со просечниот макрап слушател (што има чуено за Биги, КРС и Биг Ел), но признавам дека повеќето од рапот што го слушам е ист-коуст.
2. Сепак имам доволно чуено и од другите коустови за да знам што ми лежи. Саут и вест не (со исклучоци - Ауткест, Ј5 и Фарсајд).
3. Останувам на ставот дека за се што ќе се стави за даунлоуд треба да има и мал вовед од тој што го постирал, чисто колку за да привлече некој да види за што станува збор.

Верувај не сум ограничен и би му дал шанса на се што би звучело интересно.

Поздрав друже и не се љути, пробувам да ти дадам искрен одговор.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Ноември 30th, 2009, 4:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
freaky_dicky Напиша:
1. Не се поистоветувам со просечниот макрап слушател (што има чуено за Биги, КРС и Биг Ел), но признавам дека повеќето од рапот што го слушам е ист-коуст.
2. Сепак имам доволно чуено и од другите коустови за да знам што ми лежи. Саут и вест не (со исклучоци - Ауткест, Ј5 и Фарсајд).
3. Останувам на ставот дека за се што ќе се стави за даунлоуд треба да има и мал вовед од тој што го постирал, чисто колку за да привлече некој да види за што станува збор.

Верувај не сум ограничен и би му дал шанса на се што би звучело интересно.

Поздрав друже и не се љути, пробувам да ти дадам искрен одговор.Се сложувам со секој кажан збор во постов.
Поздрав , и трилоџи голем + за тоа што си се изнамучил да аплоадираш толку албуми...знам како е :)

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 7:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Ијааа 3-4 албуми само знам коа ќе им седнам сеа да спуштам вака нареден период.. Ај да видиме шо е ова.. Интересно интересно нешто ново да се чуе. Брао. Ееее абе некако да се симињаат по појше наеднаш некој фејк премиум јузери или нешто да не има некој? Пошо со чекање еден месец треба да симињам :S

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 7:15 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Еее и ај кажете нешто ако има што е незнам таму Lord Finesse, Snowgoons, Edo G стил на рап да не симињам за џабе не ми се свиѓа пошо таков рап..

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Еве еден мал upload(албуми) од мене КОЛЕКЦИЈА
ТемаИспратено: Декември 30th, 2009, 10:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
темата ќе ја затворам албумите се избришани од рапид поради несимнување на фајловите во рок од 90 дена.кој симнал нешто симнал.поздрав

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап