Сега е точно : Авдуст 2nd, 2021, 9:57 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 18th, 2010, 1:40 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 30th, 2008, 2:07 am
Мислења: 34
Локација: Битола
Слика

Ако случајно некој забораил да си го симни новото албумче од Army of the pharaohs, еве му шанса :). Мене искрено не ме исќејфа како претходните нивни 2 албума, но сепак се респектира, сеуште е она вистинското што АОТР го презентира.

http://www.megaupload.com/?d=DXPLVI9G


_________________
Hasta La Victoria Siempre...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 23rd, 2010, 8:19 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Mене ме ќејфа...не е предобар..но е солиден албум !

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 23rd, 2010, 6:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
се слагам со Иге. Ме ќејфаат матриците, стилот им е уште тој-бетл ова она, што станува доста монотоно и досадно. Али, Ritual of Battle уште ми искача од звучки :)
murda murda игоре :twisted:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 23rd, 2010, 7:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
се слагам со Иге. Ме ќејфаат матриците, стилот им е уште тој-бетл ова она, што станува доста монотоно и досадно. Али, Ritual of Battle уште ми искача од звучки :)
murda murda игоре :twisted:


Aбе остај murda... деновиве не ги остаив Bone Thugs-N-Harmony !!! Ги дрвам 24/7 :D east side murda !

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 23rd, 2010, 8:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
ќе ја сјебеме темава, али се дешава
ај стај од Bone thugs на усб или нешо па да стигне некако до мене тоа усб, пошто им неам цели албуми, само одредени тракици :)
иначе еве една поомилена песница од нив шо ми е Bone Thugs-N-Harmony - Shotz To Tha Double Glock
http://www.megaupload.com/?d=DBBYE7ZN
кој ја нема чуено нека чуе, за баскет одговара најчесто :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 23rd, 2010, 8:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
ќе ја сјебеме темава, али се дешава
ај стај од Bone thugs на усб или нешо па да стигне некако до мене тоа усб, пошто им неам цели албуми, само одредени тракици :)
иначе еве една поомилена песница од нив шо ми е Bone Thugs-N-Harmony - Shotz To Tha Double Glock
http://www.megaupload.com/?d=DBBYE7ZN
кој ја нема чуено нека чуе, за баскет одговара најчесто :)


Ууу..ѕверска тракица..иначе иам 8 албуми..ке стаам на усб...и ке транспортирам некако.. :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 25th, 2010, 4:44 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
докторе прва смена си неделава ? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Aприл 25th, 2010, 4:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
докторе прва смена си неделава ? :)


Да да... :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: AOTP - The Unholy Terror
ТемаИспратено: Октомври 26th, 2010, 12:55 am 
Отсутен

Регистриран: Октомври 25th, 2010, 4:27 pm
Мислења: 1
Локација: Skopje
Сеуште останаа хардкор. :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап