Сега е точно : Јули 18th, 2024, 2:51 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: SRK графити
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2009, 1:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Цело Скопје е испишано со SRK, а јас никако да сфатам што значи...ги прашав сите шо ги знам, барав на нет и никако да дознаам... :? Па...ај ако може да бидете љубезни и да ми објасните x]


_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2009, 1:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
се знам со чоекот и ништо не значи сега за сега :)

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2009, 7:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
SRK e изнапишано и во Велес не се секирај не е само во Скопје 8) 8) 8)

Знам само дека чоекот е мистерија

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2009, 9:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
apsolud! Напиша:
се знам со чоекот и ништо не значи сега за сега :)


значи СРК не е кратенка од ништо ?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2009, 10:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
епа ништо.. а можеби е тајна :lol:
брат важно СРК

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 21st, 2009, 6:06 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 15th, 2008, 8:09 pm
Мислења: 10
Локација: Skopje
apsolud! Напиша:
епа ништо.. а можеби е тајна :lol:
брат важно СРК
tochno taka:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2009, 9:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 17th, 2009, 4:11 pm
Мислења: 35
Локација: Бутел 2 *
абе тој СРК мн јако цртал бе глеам некои негови графити на комеклеан и да ви казам мн јако црта !! :D

_________________
peace !:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SRK графити
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 7:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 26th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 9
Абе СРК значи Секогаш Расополпжен Кувар :lol:

_________________
пушиш хашиш или хашиш пушиш ?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SRK графити
ТемаИспратено: Maј 2nd, 2010, 1:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
ѕвер е типот! Не го знам лично, али мислам дека му значи Среќно Радосно Копиле :D али не сум сигурен, не ме држите за збор... Али како и да е типот според мене е најбоље тагер на овие простори :) поздрав

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SRK графити
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2012, 4:39 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 28th, 2012, 6:51 pm
Мислења: 4
Sekogash Raspolozen Kuvar znaci i ne e misterija :P go imam na fb :D


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап