Сега е точно : Јули 18th, 2024, 3:49 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 8:23 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900


Една од подобрите песни што сум ги чул.. Ае малце инфо за оние што не го чуле
Значи типов е од сомалиско потекло , потоа преселувајќи се во Америките започнал да ги ,,простудирува ,, тогашните рап артисти како Нас и Раким ( научил англиски од тоа башка :) ) и почнал со пишување и тн итн .. чујте
поздравКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Декември 5th, 2009, 11:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Ми се свиѓа тракава,доста интересно звучи.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Декември 6th, 2009, 12:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Џоле овој вчера шо ми го збореше а ?! :D :D :D Добра трака...ми праи мерак...интересен концепт има...

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Maрт 30th, 2010, 5:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Maрт 30th, 2010, 5:28 pm
Мислења: 8
Интересна трака :)

_________________
I'd Rather Feel pain then nothing at all


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2010, 4:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Не е лошо

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: K'naan - If rap gets jelaous
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2010, 8:43 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
да бе фина е шо ви е


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап