Сега е точно : Јули 18th, 2024, 3:48 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 15th, 2010, 8:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 30th, 2008, 2:07 am
Мислења: 34
Локација: Битола
Во склоп на Таксират оваа година, доаѓа големиот Примо. Сеуште нема никакви други информации, но потврдено е неговото присуство и на официјалната страна на Таксират, а исто и на блогот на Примо.

http://www.djpremierblog.com/2010/10/10/dj-premier-touring-europe-in-december/

Ова не смее да се пропушти... :)


_________________
Hasta La Victoria Siempre...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 19th, 2010, 9:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
"It's like feeding someone a new drug, And then as you keep on feedin' 'em, they're gonna want more and more. I'm definitely a pusher. I push music that you should be hearing. I have no choice but to be that way." - Примо

едвај чекам!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 21st, 2010, 6:13 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
ооо шит се гледаме таму!

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 22nd, 2010, 9:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Се гледаме таму

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2010, 8:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Убав помин, народе!

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Ноември 1st, 2010, 11:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Одамна немало ваков настан..не смее да се пропушти..има да грми..! :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: DJ Premier - Skopje 30.11.2010
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2013, 2:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 7th, 2013, 2:08 pm
Мислења: 1
Сите песни се снимени во студиото "Топли Дом" на Ошав Продукција, а албумот се издава за истоимената продукциска куќа. Мастеризиран е во 2009та и иако доцни со своето издавање заради финансиски потешкотии, сепак вреди секој хипхопер да го има во својата колекција.

_________________
http://www.historiccoventry.co.uk/leather-jacket/bomber-jacket/vintage-bomber-jacket.html


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап