Сега е точно : Септември 20th, 2021, 9:30 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Detal - Radovis
ТемаИспратено: Maрт 18th, 2012, 2:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Detal Напиша:

Прими совет:
http://www.youtube.com/watch?v=3ywn4nTrIjs

овде мислам дека е многу поарно шо си ја земал матрицата. поарно отколку да направиш некоја лита копија на истата....добри рециталчиња во секој случај....

На што се дигаш
http://www.youtube.com/watch?v=1nEsZ4_VY3c

исто добра работа, ми се сфиѓа браво :)

Не се Замарам
http://www.youtube.com/watch?v=Hie82WfgC4U

ми се сфиѓа искрено, добро звучиш, добри рими...можеби малку не ми е матрицата како шо треба, ама мислам дека тоа е само до вкусот, а не нешто дека не е добра или такво нешто...


peace


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Detal - Radovis
ТемаИспратено: Maрт 26th, 2012, 7:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
и на мене не ми се свиѓа .... не е у мој стил... онака безвеза ми е снимана :P у секој случај фала за вниманието и за времето шо си го потрошил за да ги слушнеш траките :P

Peace!

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Detal - Radovis
ТемаИспратено: Септември 6th, 2012, 1:54 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
Во Канџите на Ѓаволот

http://www.youtube.com/watch?v=6U7Xs9fUFQo

Малце е лоша продукција па кој сака може да ја слушне и да ја симне од тука
http://soundcloud.com/tvrdaosnova/detal-vo-kandzite-na-gavolot

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап