Сега е точно : Maрт 18th, 2019, 3:35 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следна
 Теми   Автор   Одговори   Видено   Последно мислење 
Соопштенија
Нема нови теми Став: Зашто хип хопот умира?

Snajk1

4

46090

Ноември 11th, 2012, 3:14 am

Anita Види го последното мислење

Нема нови теми Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

c-sativa

20

9985

Октомври 20th, 2009, 4:15 pm

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми Гласање Sto sakate da vidie na rap zabava?

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

VOJNIK

31

17308

Октомври 27th, 2010, 8:21 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Теми
Нема нови теми 22ри Јануари, Петок, Хавана, Зад Аголот

maro

2

1911

Jaнуари 27th, 2010, 6:08 pm

Ige Види го последното мислење

Нема нови теми Први ХипХоп Награди *24.Дек* во Кастро

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

_SpeciaList_

12

5130

Jaнуари 23rd, 2010, 4:50 pm

Ige Види го последното мислење

Нема нови теми 22. и 23.01. ХипХоп журки „Тотал Демо Фест“ Кастро, Скопје

_SpeciaList_

1

1522

Jaнуари 9th, 2010, 3:49 am

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми 8.01. промо на албумот на Деки о2 и Страчка (ХипХопЛетика)

_SpeciaList_

0

975

Jaнуари 8th, 2010, 7:48 am

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Нема нови теми ONYX vo Sofija 19.12

mamli

6

2374

Декември 21st, 2009, 6:55 pm

SuperNova_X Види го последното мислење

Нема нови теми Секој Четврток DJ GOC3 Во Club Havana

gale

8

2540

Декември 18th, 2009, 8:12 pm

Ige Види го последното мислење

Нема нови теми Game over и LD Pistolero во Излет

Daftie

2

1229

Декември 3rd, 2009, 9:00 pm

freaky_dicky Види го последното мислење

Нема нови теми Делинквент Хебитс @ Таксират

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

freaky_dicky

20

5652

Декември 3rd, 2009, 10:23 am

freaky_dicky Види го последното мислење

Нема нови теми Boys from the hood - Уличен Трип 29.11 Кафе Пулс

Shawty

1

1060

Ноември 23rd, 2009, 11:22 pm

Shawty Види го последното мислење

Нема нови теми Ивана Рашиќ ака Sajci MC & Римиски Масив 23 ноември МКЦ

Ige

0

992

Ноември 23rd, 2009, 12:47 am

Ige Види го последното мислење

Нема нови теми Hood Hip Hop Uprising 20 Noemvri Castro

Shef1

1

1237

Ноември 10th, 2009, 5:58 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми 31.10 Club Havana, Промоција на Неиздадени Том 3

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4, 5 ]

VOJNIK

48

12679

Ноември 8th, 2009, 5:40 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми 13 Ноември Кастро Журка

Ige

2

1485

Ноември 6th, 2009, 8:07 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Нема нови теми Hip Hop Sunday 8 ноември

Ige

0

1040

Ноември 5th, 2009, 8:37 pm

Ige Види го последното мислење

Нема нови теми [25.10.2009] Caffe Shrek - Битола

Mitko

0

1036

Октомври 22nd, 2009, 3:11 pm

Mitko Види го последното мислење

Нема нови теми 15.10.2009 Четврток, SENSE

maro

3

1579

Октомври 15th, 2009, 5:56 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми 19.09.2009 Промоција на спот на ДНС Екипа Маракана

Ige

5

2060

Септември 23rd, 2009, 12:58 pm

dzole Види го последното мислење

Нема нови теми 7 Септември, Хип Хоп журка - Битола

RaP-RiVaL

6

2309

Септември 3rd, 2009, 2:44 am

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Hip Hop Fest 2 - Битола

z00mac

2

1190

Авдуст 22nd, 2009, 7:02 pm

z00mac Види го последното мислење

Нема нови теми Хип Хоп предавање во Битола - 26. Авг - 19 ч

_SpeciaList_

3

1370

Авдуст 22nd, 2009, 3:56 am

mc_ado Види го последното мислење

Покажи постари теми:  Сортирај по  
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Нови теми Нови теми    Нема нови теми Нема нови теми    Соопштение Важна тема
Нови мислења [ Популрна ] Нови мислења [ Популрна ]    Нема нови мислења [ Популарна ] Нема нови мислења [ Популарна ]    Важно Заклучена
Нови мислења [ Заклучена ] Нови мислења [ Заклучена ]    Нема нови мислења [ Заклчена ] Нема нови мислења [ Заклчена ]    Преместена тема Преместена тема
Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап