Сега е точно : Авдуст 22nd, 2019, 2:33 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Следна
 Теми   Автор   Одговори   Видено   Последно мислење 
Соопштенија
Нема нови теми Став: Зашто хип хопот умира?

Snajk1

4

50788

Ноември 11th, 2012, 3:14 am

Anita Види го последното мислење

Нема нови теми Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

c-sativa

20

10983

Октомври 20th, 2009, 4:15 pm

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми Гласање Sto sakate da vidie na rap zabava?

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

VOJNIK

31

18716

Октомври 27th, 2010, 8:21 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Теми
Нема нови теми 09.05.2009 - Green Out во Castro

Outlaw

3

2227

Aприл 29th, 2009, 7:01 pm

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми ICE CUBE vo sofia!

Doktor_

8

3096

Aприл 27th, 2009, 10:42 pm

NastY Види го последното мислење

Нема нови теми 25 April..Club PapaYa..Start 21h.. Vlez 120+pijacka

mc_ado

0

1230

Aприл 16th, 2009, 8:05 pm

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми 11.04.2009 CASTRO "Real HipHop" RAW, Zile&Vali

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

hotsauce

10

4695

Aприл 13th, 2009, 3:25 pm

c-sativa Види го последното мислење

Нема нови теми Dj Premier + Blaq Poet-Sofia-23.03

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

mamli

22

8135

Aприл 10th, 2009, 11:22 am

Doktor_ Види го последното мислење

Нема нови теми 03.04 Велес - Хип Хоп Журка

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

CrashoOoT

17

6360

Aприл 6th, 2009, 7:22 pm

c-sativa Види го последното мислење

Нема нови теми AKIL (JURASSIC 5 ) ВО СКОПЈЕ .5 АПРИЛ

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

roni

14

5301

Aприл 6th, 2009, 6:53 pm

THE_LADY_D Види го последното мислење

Нема нови теми 04.04 Сабота Проект RAP Yo'Self Велес

c-sativa

4

2038

Aприл 6th, 2009, 3:30 pm

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми RAP Yo'Self

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

c-sativa

13

5167

Aприл 3rd, 2009, 12:42 pm

c-sativa Види го последното мислење

Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате 4 Април @ club Castro - Verbal Attack!!!

[ Оди на странаОди на страна: 1 ... 5, 6, 7 ]

hotsauce

64

17333

Aприл 2nd, 2009, 5:00 am

VOJNIK Види го последното мислење

Нема нови теми Akil from Jurassic 5 @ Club Hard Rock 05.09.2009

Davor

2

1479

Maрт 27th, 2009, 2:05 am

THE_LADY_D Види го последното мислење

Нема нови теми Suriken Records pres.MK Street Beatz.10 Oktomvi.Club Kastro

[ Оди на странаОди на страна: 1 ... 5, 6, 7 ]

mamli

63

21187

Maрт 26th, 2009, 6:44 pm

Vlatche Види го последното мислење

Нема нови теми СЛЕНГ & ЕКИПАТА ат Кастро 28.03.09

DemiGodz

4

2221

Maрт 22nd, 2009, 5:40 pm

dzole Види го последното мислење

Нема нови теми Промоција на Рап Албум -клуб АПОРЕА-Прилеп 12/03/2009

Realness

1

1296

Maрт 13th, 2009, 6:06 pm

antifa Види го последното мислење

Нема нови теми Bad Copy @ Клуб Хавана [11.03.2009]

nyx

1

1215

Maрт 11th, 2009, 5:09 pm

nyx Види го последното мислење

Нема нови теми [27.02.2009]Клуб Ас , Велес - Рап Журка

RaP-RiVaL

6

2497

Maрт 6th, 2009, 2:34 am

c-sativa Види го последното мислење

Нема нови теми [26,27,28.02.2009] Ексик Фест - Битола

RaP-RiVaL

8

2866

Maрт 1st, 2009, 10:03 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми 28/02/2009 сабота клуб Апореа прилеп - Да Џака во Живо !!

antifa

1

1290

Февруари 26th, 2009, 3:40 pm

antifa Види го последното мислење

Нема нови теми Green Out/cd:Nekoi Skopski Banditi/23.01.09/club havana/300d

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

mamli

31

11904

Февруари 19th, 2009, 1:03 am

AceLAhc Види го последното мислење

Нема нови теми Total Dem-O Fest Final @ Club Castro - 24.01.2009!!!

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

hotsauce

15

5614

Февруари 1st, 2009, 5:56 am

L. Ace Види го последното мислење

Покажи постари теми:  Сортирај по  
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Нови теми Нови теми    Нема нови теми Нема нови теми    Соопштение Важна тема
Нови мислења [ Популрна ] Нови мислења [ Популрна ]    Нема нови мислења [ Популарна ] Нема нови мислења [ Популарна ]    Важно Заклучена
Нови мислења [ Заклучена ] Нови мислења [ Заклучена ]    Нема нови мислења [ Заклчена ] Нема нови мислења [ Заклчена ]    Преместена тема Преместена тема
Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап