Сега е точно : Авдуст 22nd, 2019, 2:33 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Следна
 Теми   Автор   Одговори   Видено   Последно мислење 
Соопштенија
Нема нови теми Став: Зашто хип хопот умира?

Snajk1

4

50788

Ноември 11th, 2012, 3:14 am

Anita Види го последното мислење

Нема нови теми Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

c-sativa

20

10983

Октомври 20th, 2009, 4:15 pm

CrashoOoT Види го последното мислење

Нема нови теми Гласање Sto sakate da vidie na rap zabava?

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

VOJNIK

31

18716

Октомври 27th, 2010, 8:21 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Теми
Нема нови теми [30.01.2009] Амбасадор , Промоција на спот и албум на Бфх

RaP-RiVaL

7

3009

Февруари 1st, 2009, 3:00 am

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Забави во Скрим пак!

[ Оди на странаОди на страна: 1 ... 9, 10, 11 ]

[TiggaZ]

108

28585

Jaнуари 30th, 2009, 6:09 pm

girlll Види го последното мислење

Нема нови теми Журка за Стара Нова Година, (13.01.2009), 22ч. во Retox (Ск)

gangbangsta

6

3053

Jaнуари 20th, 2009, 4:42 pm

Aames_ Види го последното мислење

Нема нови теми [02.01.2009] HipHop Night vol. 1 @ Castro

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

hotsauce

36

10814

Jaнуари 14th, 2009, 4:06 am

c-sativa Види го последното мислење

Нема нови теми Da dzaka nakot promocija na albumot:P.Z.M.V 20.12

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

mamli

12

5841

Jaнуари 2nd, 2009, 5:29 pm

Delikventot Види го последното мислење

Нема нови теми [20.12.2008] Зодијак , Битола - рап журка

RaP-RiVaL

8

3251

Декември 20th, 2008, 5:17 pm

THE_LADY_D Види го последното мислење

Нема нови теми Hornsman Coyote 20.12.club:Kastro

mamli

0

1307

Декември 16th, 2008, 7:42 pm

mamli Види го последното мислење

Нема нови теми DEKO-Promocija na Album DINAMIK 19 .12.08

Ice

0

1160

Декември 15th, 2008, 6:25 am

Ice Види го последното мислење

Нема нови теми 12.12.2008 клуб Кастро ЗАД АГОЛОТ ПРЕТСТАВУВА

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2 ]

L. Ace

15

5738

Декември 13th, 2008, 2:15 am

aleksandar blazevski Види го последното мислење

Нема нови теми The Roots na Taksirat/29.11/saem

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4 ]

mamli

32

10227

Декември 10th, 2008, 8:47 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми Sho Sho & Deko 19.12(skopje)20.12(kavadarci)

mamli

0

1256

Декември 6th, 2008, 8:18 pm

mamli Види го последното мислење

Нема нови теми Sekoj petok vo Club Havana,HIP HOP ZURKI so Legijata!!

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Ronin````

47

16281

Декември 6th, 2008, 2:04 am

mc_ado Види го последното мислење

Нема нови теми Public Enemy+Afrika Bambaataa-Beograd 28.11.08

mamli

9

3434

Ноември 30th, 2008, 9:14 pm

_SpeciaList_ Види го последното мислење

Нема нови теми Dudo, Gj0c, Miki @ CLUB SENSE 03.12.2008

boh

0

1310

Ноември 28th, 2008, 8:57 am

boh Види го последното мислење

Нема нови теми Легијата на Таксират 10 ( 23.Ноември )

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

mamli

20

7631

Ноември 26th, 2008, 8:41 pm

aleksandar blazevski Види го последното мислење

Нема нови теми 21.11.2008 - Club Colosseum-Afrika Bambaataa

[ Оди на странаОди на страна: 1, 2, 3 ]

PHILIP

23

8339

Ноември 22nd, 2008, 10:16 pm

maro Види го последното мислење

Нема нови теми Promocija na albumot BFH - Poraka Od Maaloto

pirat^^

5

2675

Ноември 16th, 2008, 7:48 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми [24.10.2008] Rock Caffe - Tetovo , Positive Roots Rock Fest

nyx

4

2365

Ноември 9th, 2008, 9:24 pm

nyx Види го последното мислење

Нема нови теми [08 Ноември 2008] Журка во Gizmo (Битола,TC) во 20.30

Gang Man

8

3386

Ноември 5th, 2008, 8:44 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Нема нови теми SAF IN BULGARIA!!!

bastre

2

2244

Ноември 4th, 2008, 10:15 pm

RaP-RiVaL Види го последното мислење

Покажи постари теми:  Сортирај по  
Испрати нова тема  [ 325 теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Нови теми Нови теми    Нема нови теми Нема нови теми    Соопштение Важна тема
Нови мислења [ Популрна ] Нови мислења [ Популрна ]    Нема нови мислења [ Популарна ] Нема нови мислења [ Популарна ]    Важно Заклучена
Нови мислења [ Заклучена ] Нови мислења [ Заклучена ]    Нема нови мислења [ Заклчена ] Нема нови мислења [ Заклчена ]    Преместена тема Преместена тема
Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап