Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 10:03 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 10:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
SLiPi Напиша:
MackO Напиша:
USA:Big L i O.D.B
MAK:AGO,VOJNIK,Martin( lesen udar ),RNS.............


Пеер, РНС има добар вокал според тебе ?
незнам.


Mene RNS i DZAKA voopsto ne mi se svigjaat ko vokal, aj dzaka se razbira barem sto kazuva no RNS edvaj zbor mu razbiram vo pesni...


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 10:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
Па едноставно е , нема што да се расправа. РНС нема добар вокал, барем според мене. Не правам муабет за брзина или рецитирање, напротив добар е, ама вокалот не му е добар според мене.

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 10:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Za mene definicija na dobar vokal e melodichno sto zvuci dobro so muzikata , sto se slaga so muzikata, i sto moze da se razbere sto kazuva, koj kur kje mi e nekoj da recitira a nikoj da ne svakja sto zbori a? Mislam sto e togash poentata, spored mene najbitna rabota e tekstot vo Rapot, ako ne svatam sto sakal da kaze radi vokalot togash sushtinata na pesnata se gubi...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 10:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
VOJNIK Напиша:
ako ne svatam sto sakal da kaze radi vokalot togash sushtinata na pesnata se gubi...

во право си.

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 11:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2006, 11:44 am
Мислења: 19
Локација: doma
najbolje vokal ago,kec, ld pistolero tie.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2006, 11:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 12th, 2006, 9:27 pm
Мислења: 1212
Локација: So Te InTeReSiRa
VOJNIK Напиша:
SLiPi Напиша:
MackO Напиша:
USA:Big L i O.D.B
MAK:AGO,VOJNIK,Martin( lesen udar ),RNS.............


Пеер, РНС има добар вокал според тебе ?
незнам.


Mene RNS i DZAKA voopsto ne mi se svigjaat ko vokal, aj dzaka se razbira barem sto kazuva no RNS edvaj zbor mu razbiram vo pesni...

Za ova si u pravo ama ne znam mene nekako interesen mi e rns interesen glas ima i mnogu e specificen,a toa deka ne mu se razbira nitu eden zbor u pesnite toa TOCNO


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2006, 1:54 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 9th, 2006, 9:12 pm
Мислења: 239
Локација: Shtip
да да песна без добар вокал неваља,а инаку Смилен од САФ ми се свига од оние по каректеристични вокали,не оти и на него мнгу му се разбира ама барем пики сипи го вади

_________________
www.myspace.com/themcmassacre


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2006, 8:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
RNS,Ago,Slatkar,Freestyler


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2006, 12:09 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 12th, 2006, 9:27 pm
Мислења: 1212
Локација: So Te InTeReSiRa
cARTEr-RaP Напиша:
RNS,Ago,Slatkar,Freestyler

Oj da be i kosta go zaboraviv da go pisam :oops: :oops: :oops: Zaso ima Koki Dobro FloW
Pozdrav !!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 31st, 2006, 7:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Struja, Marko, Ago...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап