Сега е точно : Октомври 22nd, 2020, 9:33 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 1st, 2007, 7:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 30th, 2005, 8:20 pm
Мислења: 596
Локација: Bitola metropola(Arnautmala)
AGOVSKI...KEC....NINJA..DZOLE(TEZOK UDAR)..STRUJA..DEJAN(NLO).
OVIE MI SE SO NAJSPREMNI VOKALI..


_________________
ME OGOVARALE LUGETO..PA KE IM KAZAM NA SITE FUCK..TEBE NIKOJ NE TE SPOMNUVA ZNACI NE VREDIS BE BRAT..!

K.P.U..OD SEKOJ ASPEKT!!
www.sivdom.co.nr
www.myspace.com/sivdombitola
www.myspace.com/kaznenopopravnaustanova


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 1st, 2007, 7:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 30th, 2005, 8:20 pm
Мислења: 596
Локација: Bitola metropola(Arnautmala)
I NERV GO ZABORAJV..POZDRAV DO NEGO..

_________________
ME OGOVARALE LUGETO..PA KE IM KAZAM NA SITE FUCK..TEBE NIKOJ NE TE SPOMNUVA ZNACI NE VREDIS BE BRAT..!

K.P.U..OD SEKOJ ASPEKT!!
www.sivdom.co.nr
www.myspace.com/sivdombitola
www.myspace.com/kaznenopopravnaustanova


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 1st, 2007, 8:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 19th, 2006, 10:54 am
Мислења: 188
MC Nerv
Vido :)

_________________
StIhOvNo VOjUvANje-dva zbora i se e kazano
www.myspace.com/stihovnovojuvanje


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 2nd, 2007, 9:01 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 12th, 2006, 9:27 pm
Мислења: 1212
Локација: So Te InTeReSiRa
i DA DZAKA NAKOT .


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 3rd, 2007, 8:40 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Многу ги има шо се со добри вокали ..Така да еве да издвојам неколку..
Аго еден од најдобрите дефинитивно..
Кец исто ептен добар вокал..
Мц нерв..
Струја..
Желе
Пистолеро дефинитивно добар вокал..
Рнс исто ме бендисва интересен му е вокалот , за разлика од спирт кој стварно има НИКАКОВ вокал !Ги споредвам дека и двата имат како да ре4ам некој соодветен збор..Ај нежни вокали ..Али едниот многу се форсира..Спирт наш .. :)
и коста има добар вокал.. :) Да не го заборам битол4ан4ето .. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 3rd, 2007, 8:44 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Заборајв , Војник ценам мислење..Јас имам спротивно..И сам во неговиот спот кажва сакаш да ме сфатиш да успорам..епа ретко кој го сфаќа ..Таков му е стилот дефинитивно..Заплеткува метафори и такви работи така да многу тешко е да се сфати..И јас не го разбирам во некој стиха во некој песни..Зависи..Али рециталот му е страшен..И вештина..Ај да не забегам од темата..Доста е.. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2008, 2:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Аго убедливо најбоље вокал..после него може Кец, Баже од Нов поредок и за други баш и не ми текнуе....И Војник може тука да се стаи
РЕСПЕКАТ

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 12:07 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Френки.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 12:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
50CENT

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 12:28 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
шала на страна ! :wink: најдобри вокали според мене имаат Р.н.С., Кемп Од, B Real i Sticky (FIN)(GAZ) :wink:

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап