Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 7:04 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 9th, 2007, 1:14 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Doktor_ Напиша:
Za razlika od ronin ne pocnav tolku rano, pocnav negde 5to odprilika



Pa i ja pocnav 4-5 odd so rap de ili potocno 1994g. :D,toa 1-2 odd e koa pocnav da se upoznaam so crnechkata muzika.:)

Pozdrav!!



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 9th, 2007, 10:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 19th, 2006, 10:54 am
Мислења: 188
Jas koga pocnav so rap bese 6 odd.pamtam togas izleze The eminem show i mnogu mi se bendisa albumot.ama togas ne bev tolku navlezen.slusav samo onaka odvreme navreme.Aktivno pocnav da slusam raspustot megu 7-8 so albumot Bolje vreme od CYA(so denes e najgolemo sranje za mene).ali togas mi bese omilen.rapot mi vleze v dusa oti e nesekojdneven i realen.negde krajot na 8 prvpat se sretnav so makrap go vidov spotot Race Gore.go se zapisav sredno se padnvme vo ist klas so rap-rival i toj pocna da me snabduva so makrap.inspiriran od nego pocnav i da pisam i da pram matrici.si vikam ko mozi ovoj debilot oti jas da ne mozam. :D i taka :D

_________________
StIhOvNo VOjUvANje-dva zbora i se e kazano
www.myspace.com/stihovnovojuvanje


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 10th, 2007, 12:46 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Море ко баскет топка си во глата.. :)
И не сум дебил , а фала шо ме спомна..Ценам то .. :)
По4ит .. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 13th, 2007, 8:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 29th, 2006, 11:54 am
Мислења: 92
Waka sea...
Prwin da mu recam fala na bad boy oti ne napisa niso za "Siskin" , a po cel den bese so mene duri ne se preseli, a i od mali sme rasteni zaedno samo edno fala glauc eden.
Nejkam da kazwam deka wo 5to gi slusaw 50cnt i eminem no i to pomina wo krajot na 6to odd namajtap zedow cedina od most vanted i od Saf mnogu mi se bendisaa i ednostawno pocnaw da zbiram drudi albumi i traki ednostawno sum nawleguwal wo rapot no toa ne go osetiw. po nekoe wreme Go napisaw mojot prv teht i taka prodolziw sega sum toa sto sum. Golema pocit do deckkite od Endemih od kocani i duhot od dns koj me nasocija na praw hip hop pat.
Respekt
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

_________________
STIHOVNO VOJUVANJE ZASEKOGAS, VO SEKOE VREME I MESTO...
RESPECT


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2007, 7:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 19th, 2006, 10:54 am
Мислења: 188
dobro be glauc eden :) so tuku se lutis :)

_________________
StIhOvNo VOjUvANje-dva zbora i se e kazano
www.myspace.com/stihovnovojuvanje


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2007, 11:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
Код:
МИСЛЕЊЕТО Е ИЗБРИШАНО ОД АДМИНИСТРАТОР ПОРАДИ ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМОТ


Код:
ДРЖЕТЕ СЕ СТРИКТНО ДО ТЕМАТА !!!

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 18th, 2007, 11:18 am 
Отсутен

Регистриран: Ноември 17th, 2006, 11:09 pm
Мислења: 19
Локација: Strumica
pocnav nekade 6to odd go slusnav Eminem i taka dosadno doma dojde eden drugar mi pokaza negovi textovi i mi stana jasno .pa nakaj 7mo napraviv belja i cela godina ne izlegov od doma posvetiv malku vreme na rapot snimanje textove i to.Snimav na obicnite mic.za komp nemav dobra produkcija glas i sve toa pa pocnav da se druzam so pogolemite raperi i doznav nesto poveke za rapot bea tie dobri vreminja
pozdrav do gele-k koj sto mi go pokaza patot

_________________
MC TraksOut


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 18th, 2007, 2:51 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ина4е ме интересира како по4наја раперите шо имат стаж во рапот..Пример Аго , Џака , исто и групите шо се задржале одамна..Групаците итн..Епа интересна тема е ова , али треба факти..Ова она..Да ја оживиме темата..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 19th, 2007, 3:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
ja se sekjavam use od prvo oddelenie najdov edno CD so si go kupil tatko mi pod naslov MC Hammer. Go otekov od slusanje na repeat po celi denovi pa si rekov cej neso drugo da zeam da cujam.
Onda otidov u jugoton i prasav da ne imate neso rap be? I deckite mi pokazaa nekoi 3-4 kaseti od koi 2 kompilacii so ice cube, cypress hill, krs one, a tribe called quest itn itn a i baska si zemav eden album togash od public enemy poso mi bea interesni mislam deka na film gi imam gleano ( go pamtev flava kao budalana so saatot).
Ondak poso mnogu bev ufuran u basket posle nekolku godini dobiv poklon Shaq Fu CD i mi bese top. Tamo doznav i za wu tang clan i pocnav i niv da gi slusam. U megjuvreme slusav cista okolina i edni nenormalni ( taka gi vikaa se sekjavam) The most wanted. Da da The most wanted mi bea naj zakon poso nemozev da go trpam risto bombata i mi dojdoa ko kec na desetka.
U megjuvreme slusnav za edni decki so se vikale Ulicen ritam i onaka pocnav mnogu da gi slusam, go znaev sekoj tekst i prelaz na pamet. Od togash pocnav da pravam rap i onaka najinteresno bese so se znaev so eden od ulicen ritam a ne znaev deka e on, zare-king Z so rabotese u edna igracnica shut down i celo vreme pustase dobar rap u igracnica ( onaka skola mi bese :P ).
U megjuvreme slusav baagi pesni od ago pa mu se izbaci prviot tom neizdadeni so bese top za toa vreme, mnogu razlicno od predhodno so imam slusano, a ako dobro se sejavam dali pred ili posle toa negde bese prviot album na saf.
...E sea...Koga ustvari doznav koj bil bate zare pocnav da mu nosam demo snimkite so gi imav na kaseta i mi davase negovo mislenje okolu flowto i ritamot. I onaa eden dobar leten den negde 2001 si rekovme aj ke prajme rap zaedno. Otidovme da snimame kaj goce od saf , snimivme vokali i znam neso ostana da se dosnima ama goce imase rabota, zare imase rabota, ja imav rabota pa batalivme. I tek u 2002 se resivme kaj ago prvata pesna da ja snimime...invazija...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 19th, 2007, 9:23 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Интересно.. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 47 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап