Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 7:00 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 21st, 2007, 11:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 12th, 2006, 9:27 pm
Мислења: 1212
Локација: So Te InTeReSiRa
RaP-RiVaL Напиша:
Интересно.. :)

DA DA Vrlo Interesantno......:)



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 25th, 2007, 12:25 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 4th, 2007, 5:04 pm
Мислења: 947
Локација: Underground
Епа вака јас 4одд. и 5одд, го слушав Врчак, после на почетокот на 6одд. почнав да слушам Фифти, Еминем, Снуп и некои други комерцијални срања! Потоа кај еден другар ги слушнав оние Струмичаните, Келов,Марија,Ѕвончето заѕвони...итн, а да исто така го слушав Мишо Шамара, Ванко, Конса, 100 кила, а и сега понекогаш ги слушам како што е Бум Бум, Хендс Ап со Стајлиус. Ми беа интересни траките, и на еден школски му дадов цедеа да ми сними Мак рап...тогаш ептен се заразив до рапот, а потоа на крајот на 6 одд. приклучив АДСЛ, и извадив некои Мак рап траки...па потоа од Јоки и Слец (така се регистриран на форумов) слушнав за овој форум, тука беа ТиггаЗ, Лакомото МЦ...итн, па ми беше интересно бидејќи од нив имав некои траки, па продолжив да го посетувам форумов, потоа почнав да пишувам некои текстчиња, фристајл...мислам се беше за никаде на почетокот, и сега не сум којзнае колку добар сеуште сум почетник, ама сега е подобро од почетокот...па сега има некои планови за трака. А стил на облекување РАП!

РЕСПЕКАТ!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 25th, 2007, 9:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Maрт 4th, 2007, 5:04 pm
Мислења: 947
Локација: Underground
Dudo_Kozle Напиша:
Se sekjavam se sluchi vo edno leto
da, taka beshe, nakaj shesto kraj na peto
togash slushav, pa pochnav da menuvam 'kultura'
prva grupa shto ja slushav - sakam afro frizura
podocna roknav i zvuchki i sistem
koga go zemav Marshal Matters LP od Eminem
mora da priznaam i denes mi e megju omilenite
no ne e se isto, neli ochigledni se promenite
negde sredina na shesto go bataliv komercijalnoto
i go zemav ona vistinskoto - podzemnoto, realnoto
vo toa vreme pochnav ritmovi da kradam, zimam
mal kopilj pred kompjuterot, muzika kje snimam
ne idam u shkolo pointeresno mi e domche
bez nikakov kvalitet na belo malo mikrofonche
kazete si ja prikaznata nema da se kaete
a denes koj sum shto sum nema da kazuvam - me znaete...

:) Drug pat poishe, ova e na kratko deka se brzam... chaoz!


Браво. браво...супер е...кулирај!!!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: HAHAH
ТемаИспратено: Авдуст 16th, 2007, 12:03 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 8th, 2007, 8:35 pm
Мислења: 154
Локација: Skopje
Iako kur ve boli...kje si pisam :D

Vaka...se desi seto pred edno 6 meseci...detence u depresija sho nema da go imenuvam-dino bojadzievski de- sasvim slucajno slusna edna anonimna pesna od eden anonimen tip-pop pero od vrcak.-...togas, dodeka ja slusaf pesnata, poso bef na kompjuter a sestra mi go imase pusteno, ja otforif notepad i pocnaf da si pisuvam so rima. Ispadna komelcijaliste text ali mn beshe dobar OSOBENO za prv obid. Posho mi se bendisa go odnesof vo skolo...I Celo Skolo barase da go prepishe.Taka ja pocnaf da pisuvam textoi a slusaf riblja corba...textoite,komercijala plagijat ama dobri... nedela dena posle toa ja i use trojca drugari sho nemaat feze od rap posho slusaat SAMO turbofolk ja oformifme mojata grupa Vtora-solucija...nikoj od nas ne slusase rap, nikoj ne nosese siroko, a ja edinstfen znaef SHO e rima... ali se furafme MCinja...Taka pocnavme da snimame. Za mesec dena vo edno studio snimivme 12 traki.Trebase da go izdademe albumot ,, institucija za prostitucija" ali producentot ni dzapna kesot i fati damla. Izbi karanica megju nas. Se razdelivme. Jas prodolzif da pisuvam i taka nemaf sho da praam informatika resif da vidam na net dali ima nesho za vrcak a pishaf mak rap u google. Mi se otfori prviot link-forumov. Ovde go vidov plakatot za nastapot na Klan Istok vo B2.Ne znaev ni koi se klan istok ili nisho...ali nekoi deca zborea a edna grupa LEGIJATA...straf i trepet u gradot i drzavata, a ja gi vidof megju gostite...taka otidof na nastapot... i slusnav sto e rap. Sakav uste da doznaam. Taka naprajf moabet so nikoj drug osim eden anonimen tip-AWE KJE KAZAM KOJ E: Da Dzaka Nakot. Od nego ja dobiv Rapush...i naravoucenie. Taka gi islusav trakite i doznav sto e razlikata megju komercijalata i rapot. Od togas prekinav da pisuvam komercijalno i snimiv solo traka- Jaka Traka...redenki...nisto osobeno...ali taa e vredna da se spomene. Zasto ne znaef umetnicko da smislam go ostaviv Vtora-solucija a po nekolku dena ja smisliv i kratenkata sVs. Duri posle toa doznaf deka e zemena od SkopjeViaSofija. Ali toa i ne e vazno...Prodolziv so slusanje na SE od Shuriken Records I Edinstvena Opcija. NAjmnogu mi se bendisaa LD Пистолеро и Тазкабалабанова. Така отидов на смедеревка и си напрајф моабет со Гирллл и се договоривме да отидам да се видиме на 7ми јули. Тогаш за прв пат ги слушнав ДНС и сите тие ,,ЛАДНОКРВНИ ГАДОВИ,, ... Е тоа е мојата цела историја со рапов... ако не ве интересира- не читајте бе :D

_________________
** ЧЛЕНОТ Е БАНИРАН **


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 45 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап