Сега е точно : Декември 13th, 2018, 1:53 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 2nd, 2007, 7:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2006, 12:08 am
Мислења: 417
Локација: Прилеп, ебаго :D
Za onie sto pocituvaat religija ili religii, preporacuvam pokraj biblija da se procita nesto kako "Bog e ziv"... Ili za tie sto pocituvaat povekje religii, nesto kako Nirvana, budizam, Kuran...
Za filozofite preporacuvam Indiska i arpaska filozofija.
Za onie sto sakaat anticka kultura, preporacuvam da citaat arapska, kako Pesna za kralot Nal, sto nema vrska so pesna tuku e povekje proza, Mahabharata...
Za realistite sto ziveat vo 19ti vek :D:D:D:D:D:D preporacuvam Gricka Vjestica - ne mi teknuva avtor sega... Viktor Igo ona sto imate.. Jas vi preporacuvam od Igo - Idiot trite toma, Bogorodicinata crkva vo Pariz, Brakjata Karamazovi...
Za psiholozite Sigmund Frojd... Koj saka neka se obrati kaj mene gi imam site negovi dela
Za sea tolku.. povekje drug pat. ko ke mi tekni..
pozdraF


_________________
Rap music is something I do
But Hip Hop is something I live


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2007, 9:47 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Paolo Koeljo - Alhemicarot

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2007, 3:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
Prochitajte ja i Najgolemiot uspeh na svetot, og mandolin mislam beshe ..mnogu zakon, deneska za saat ipol ja prochitav..Kako da ostanesh chovek 8)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2007, 3:33 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2006, 9:38 pm
Мислења: 160
Локација: Skopje
За тие што сакаат политички трилери, дефинитивно ви ја препорачувам "The Lions Game" или "Игра на лавот" од Нелсон Де Мил, ја има во Рамстор мислам :)

_________________
Run Silent, Run Deep


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2007, 6:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
Наследството на Темпларите!!

_________________
Слика


Последна промена од KikoMC на Jуни 6th, 2009, 2:38 am, променето е 1 пати

Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 9th, 2007, 5:44 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Моментално ја 4итам со големо внимание и задоволство " Дракула " - од Брам Стокер.
Ја препора4вам на секој.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: epa
ТемаИспратено: Јули 9th, 2007, 6:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 23rd, 2007, 2:50 pm
Мислења: 398
da mi ja daes


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 10th, 2007, 12:18 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
А како ? :) и Btw дојди на мсн дегенус. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 19th, 2007, 1:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2006, 9:38 pm
Мислења: 160
Локација: Skopje
RaP-RiVaL Напиша:
Моментално ја 4итам со големо внимание и задоволство " Дракула " - од Брам Стокер.
Ја препора4вам на секој.


Сум ја прочитала, добра е :) ес да филмската верзија на книгата од Френсис Форд Копола повеќе ми свиѓа.

_________________
Run Silent, Run Deep


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 28th, 2007, 4:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
ja procitav pred nekoja nedela najgolemite svetski misterii i burna nok, a sea ke gi zeam da gi citam digitalna tvrdina i angeli i demoni.

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап