Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 9:46 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 1:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2005, 4:07 am
Мислења: 244
Локација: SKOPJE ,TOPANA GHETTO
Se sekavam prvpat pocnav so slusanje na rap 1998 mi teknuva u maj mesec kupiv prvoto cd RAP HAHA
se sekavam bese Eminem Slim Shady EP mi go donese majkami od srbija
posle se prefrlif na SAF pa skoknav na Onyx i Nas nekade kraj na 1999 i togas mi vleze toj hardcore rap film u glavata
traese okulu 2 godini pa kupiv komjuter so internet( Epten Brz So Ti Kazam 1kbs Hahah )

I siminjav Siminjav menjavav menjavav albumi i nekade vo 2004 slucajno simnav nekoj album od Gang Starr i bukvalno se navlekov na drogata narecena rap................


I TOA E TOA ------------------- PEACE


_________________
●/ You say Soulja Boy, I say Nas
/▌ You say Lil Wayne, i say B.I.G
/ \ You say DJ Khaled, I say DJ Premier


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 5th, 2009, 8:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
хмм глеам на сите обично прва рап песна им била некоја од странската сцена..
Па пошо од мала по музиката искрено не ми текнува која била ств прва(слушав многу при вујко ми ама мнн мала бев).. Ми текина само повторно сам од Врчак кога ја слушав бев некаде прво одд. и по цели денови ја слушав.. А почнав редовно да слушам рап откако ја слушнав 187 - Никада нечеш знати (6то одд. некаде..)

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 10th, 2009, 2:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Ух за од МК сцена прво рап што имам слушнато е од Ана Веко ако некој се сеќава на нејзе а втора од The Most Wanted - Никој и Ништо, стихон "Искачам на сцена со курот во рака, ебам се по список кој колку сака" едноставно у глава ми влезе хаха.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 11th, 2009, 4:19 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
VOJNIK Напиша:
Ух за од МК сцена прво рап што имам слушнато е од Ана Веко ако некој се сеќава на нејзе а втора од The Most Wanted - Никој и Ништо, стихон "Искачам на сцена со курот во рака, ебам се по список кој колку сака" едноставно у глава ми влезе хаха.
Ена Векоооо yeeeeaaa мадафака Ена Веко хаце до коске беше бе со тоа рокерката заебана и хеланките денса на прва на МТВ мртва ладна и рецитира :lol: :lol: :lol: :lol: кај ти текна бе на Ена Веко улаааааФФФФ...
сепак прва мак рап песничка ми беше TMW - Женски Феномени, и немав поим шо е муабетов уопште со групата и со песната, па после нејзе ја чув Чиста Околина & Last Expedition - Шефе, се спопалив ко мајмунче на банана...
и така, нека има муабет 8)
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 11th, 2009, 11:22 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
c-sativa Напиша:
VOJNIK Напиша:
Ух за од МК сцена прво рап што имам слушнато е од Ана Веко ако некој се сеќава на нејзе а втора од The Most Wanted - Никој и Ништо, стихон "Искачам на сцена со курот во рака, ебам се по список кој колку сака" едноставно у глава ми влезе хаха.
Ена Векоооо yeeeeaaa мадафака Ена Веко хаце до коске беше бе со тоа рокерката заебана и хеланките денса на прва на МТВ мртва ладна и рецитира :lol: :lol: :lol: :lol: кај ти текна бе на Ена Веко улаааааФФФФ...
сепак прва мак рап песничка ми беше TMW - Женски Феномени, и немав поим шо е муабетов уопште со групата и со песната, па после нејзе ја чув Чиста Околина & Last Expedition - Шефе, се спопалив ко мајмунче на банана...
и така, нека има муабет 8)
почит
мир!

хахахаххахаа со Ена Веко ме потсетивте кога ја слушавме со братучетками мали коа бевме... :lol: И ми текна и на онаа “јас сум сале рапер на годината, јас сум човекот што ја сака младината...“ хаахаххха едно големо ЉОЉ

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 43 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап