Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 3:11 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2008, 12:33 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 30th, 2008, 4:39 pm
Мислења: 103
Локација: bitola
zivot zaeban 5000...za se mora da se ima kesh....drugari pojketo licemeri samo ko ke mu treba nesto a ko ke mi treba gi nema....na zenskata mu se skarav oti ne mi davase....na uciliste ke go istepam nekoj nastavnik mi odat na nervi....taka da zivot za nigde...ebati zovoto...



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2008, 10:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 13th, 2006, 10:40 pm
Мислења: 125
Локација: ULICITE VO BITOLA
strong p Напиша:
zivot zaeban 5000...za se mora da se ima kesh....drugari pojketo licemeri samo ko ke mu treba nesto a ko ke mi treba gi nema....na zenskata mu se skarav oti ne mi davase....na uciliste ke go istepam nekoj nastavnik mi odat na nervi....taka da zivot za nigde...ebati zovoto...

hahahahaha pece poleka ne tepaj na skolia i ova najkoma ti e

na zenskata mu se skarav deka ne mi davase :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Хардкор како режано ЦД, од мене, со печат, зависни сте од звуков, ко од земјина тежа...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2008, 11:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Епа ај да почнам..
Другари - Најразочарана на цел свет сум во последно време од зборот другарство.. Порано можев да кажам - Да имам доста ВИСТИНСКИ другари/ки.. Ама се сјебав.. Сите се тука само кога им треба нешто.. Сега ги имам во многу многу мал број тие вистинските, а од што веќе изгубив доверба во луѓето и скроз да ги изгубам мислам сеедно ќе ми биде.. :?
Школо - Па не е лошо.. Досадно е малце и има многу фаци што од земја сакам да ги акнам онака као појави ме нервираат.. Ама не ми е до проблеми дојдено со оглед на тоа што ова е школо во кое што останав најмногу после сменети 2.. А и после Испитот на Година прошлата година мислам и памет дека колку толку ми дојде.. И искрено нејќам пак да се замарам цело лето, да ги полагам сите предмети пошо сум се курчела ради онака.. Добро ми е.. Си го прчам ко шо се вика и ми е гајле. Сеа планирам и да поправам оцени, доста ми е со просек 1.3 пошо нема аир да се прајш дворски шут уствари.. Малце касно сконтав, ама сконтав битно.. Така да денојве ќе подзагреам столче, пошо ми е побитно да си завршам ко шо треба него да се нервирам за глупости после..
Дечко - Најдоброто нешто што ми се десило во последно време.. Идеме 8 и пол скоро 9 месеци.. Ептен си го сакам, и ептен ми е и дечко и другар и брат и СЕ ВО ЕДНО.. Со оглед на тоа што многу грди работи ми се десија во последно време *читај - ради она погоре со другари што го пишав воглавном* мислам дека психички ќе забегав да не беше он..
Опкружување - Ќе го заменам со фамилија ова може нели? - Мајка ми од секад ми била и ќе ми остане најголема подршка во животов. Да имав поинаква мајка гарантирано до сега ќе бев едно 30 пати по збеснато, разгалено детиште.. Воглавном работите што гледам да ги поправам да тргнат на подобар пат, за неа ги правам. Од секад ми е и татко и мајка и не ја мењам за НИШТО на светов.. Едно време стварно незнаев да ја ценам, ама сега сум среќна што научив.. Пошо можам да изгубам нешто што негледам колку вреди поради моето невнимание.. За татко ми не правам муабет.. Полесно е да кажам - Го немам..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2008, 12:25 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Mastik Напиша:
strong p Напиша:
zivot zaeban 5000...za se mora da se ima kesh....drugari pojketo licemeri samo ko ke mu treba nesto a ko ke mi treba gi nema....na zenskata mu se skarav oti ne mi davase....na uciliste ke go istepam nekoj nastavnik mi odat na nervi....taka da zivot za nigde...ebati zovoto...

hahahahaha pece poleka ne tepaj na skolia i ova najkoma ti e

na zenskata mu se skarav deka ne mi davase :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Полека млади гангстери.. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2008, 1:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 21st, 2004, 2:04 pm
Мислења: 495
Локација: TETOBO
imam drugari bliski ko familija :D

_________________
www.myspace.com/ekipata
www.myspace.com/mefki
OPASNO PO ZIVOT!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2008, 9:52 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
pusam treva !

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2008, 12:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
girlll, kje ti go zeam stilot ;)

Drugari - prilichno dobro. Zboram za pobliskoto opkruzuvanje, a ne za poznanici/prijateli i t n... 10tina deca sme u drushtvo, od koi samo nekolku gi smetam za drugari, lugje shto stvarno nema nikat da me zaebat i sho bi bile tuka za mene, shto praime zaedno stvari i t n. Zadovolen sum.
Shkolo - Ok e. Odlichen uchenik sum i me boli qrot za se. Ne mi serat ni za izostanoci ni za gluposti i onaka si idam radi reda. Ne se zamaram uopshte, go gleam kako tepanje vreme preku den, iako bi imal i popametni raboti da praam.
Devojka - Ednostavno - top mi e. Pametno devojche, ne interesiraat isti raboti, mozam da pravam sekakov muabet so nea i t n. Kako devojka i drugar ja gleam. Idam skoro 8 meseci.
Opkruzuvanje - Familija? Top mi e. Malku gi gleam, ama dobri roditeli se i gi pochituvam. Ne gi mesham vo mojot zivot nadvor od doma, ne razgovarame mnogu. Znaat dosta raboti za mene i sekat bi bile tuka za mene.
- Opkruzuvanje kako NEfamilija. Top. Ne se zamaram so NISHTO i NIKOJ. Ne praam nikakvi problemi dur ne napraj nekoj drug. Прекрасно е! :)

Топ е! :wink:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2008, 8:23 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
interesno bilo vaka:

Drugari - gi ima ali na prsti se brojat, mnogu me zaboravija, i krivicata ja prefrluvaat na mene.

Devojka - zaljuben vo pogresnata celiot moj zivot (ali srce seuste polno ljubov za sledniot kandidat)

Skolo - zavrsen koleg za romanska grupa jazici vo romanija, zapocnat fakultet politicki nauki posledna godina nezavrsena, (nedoplomiran)

Opkruzuvanje - pecalbarski okruzok, pecalbarski zivot. sreka najsakani ima momentalno, cimerite so koi ziveam (da se zdravi i zivi)

pari - ups and downs;)momentalen status zero.

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2008, 6:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
epa aj i jas da se ispovedam

drugari kako drugari najgolemi neprijateli.poprvo ke te zaebat tie otkolku na toj sto si mu zgresil.imam vo skopje 5 vistiski drugari zatoa sto znam deka ako padnam ke me fatat i pak krenat.,a drugite se se samo dvolicnji pederlana ,cinicnigubrinja i samo gleat moment, koga tebe ke ti trgne na pozitivno ili ke napravis nesto, da zafrkan i da ti smatat nekoi sranje t..e krivo im e sto ne mozat oni niso da napravat.
eve eden mal del od eden tekst koj e posveten na tie " vistiski drugari"
"...so tekstov gi napagam lugeto kako tebe,
koi se grizat samo za sebe
od drugite samo sto znae da grebe,
koga ti se umilkuva za da ti se pikne v ceb,
od ustata mu tece mleko i med,
a potoa na tebe zaborava
se dur
ne go potrosi tvojot daden eben del
i se vrati kaj tebe so istata cel........."

A devojka
hmmmm
sum imal mnogu.imase edna od kr idev pojke od 5 meseci i koga mi praka poraka deka veke ne mozela da ja izdrzi odalecenosta i raskinavme.
hahaha. a koga otidov tamu za zimski raspust celo vreme me molese da i se vratam.
Ovoj zimski raspust se fativ so edno mng ubo devojce od bt i znam deka ona me saka a i ja nea.samo sakav da kazam deka i zenskive nese cvekinja za mirisanje.

rapi---mene nemise vazni.ne gi gelam lugeto spored toa.obicno najgolemi pederi se pravat tie so imaat pari.ne site ima i nekoi koi se ok.

epa toa e toa

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2008, 6:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
epa aj i jas da se ispovedam

drugari kako drugari najgolemi neprijateli.poprvo ke te zaebat tie otkolku na toj sto si mu zgresil.imam vo skopje 5 vistiski drugari zatoa sto znam deka ako padnam ke me fatat i pak krenat.,a drugite se se samo dvolicnji pederlana ,cinicnigubrinja i samo gleat moment, koga tebe ke ti trgne na pozitivno ili ke napravis nesto, da zafrkan i da ti smatat nekoi sranje t..e krivo im e sto ne mozat oni niso da napravat.
eve eden mal del od eden tekst koj e posveten na tie " vistiski drugari"
"...so tekstov gi napagam lugeto kako tebe,
koi se grizat samo za sebe
od drugite samo sto znae da grebe,
koga ti se umilkuva za da ti se pikne v ceb,
od ustata mu tece mleko i med,
a potoa na tebe zaborava
se dur
ne go potrosi tvojot daden eben del
i se vrati kaj tebe so istata cel........."

A devojka
hmmmm
sum imal mnogu.imase edna od kr idev pojke od 5 meseci i koga mi praka poraka deka veke ne mozela da ja izdrzi odalecenosta i raskinavme.
hahaha. a koga otidov tamu za zimski raspust celo vreme me molese da i se vratam.
Ovoj zimski raspust se fativ so edno mng ubo devojce od bt i znam deka ona me saka a i ja nea.samo sakav da kazam deka i zenskive nese cvekinja za mirisanje.

rapi---mene nemise vazni.ne gi gelam lugeto spored toa.obicno najgolemi pederi se pravat tie so imaat pari.ne site ima i nekoi koi se ok.

epa toa e toa

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 58 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап