Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 10:36 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 21st, 2007, 6:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 23rd, 2007, 2:50 pm
Мислења: 398
hmmm.....nbe e za pari u fon se...mn e tttesko..a oni olu4uvaa-zasho ni ja ne znam..ja sakav informatika na drzhavno ama oni sakaa na fon pravno pa sea ja si znam zasho popushtiv, ne e za kazhuenje.....

A za zhenska....sho kur ???Oni ne mi gledaat o4i doma a kamli pa za zhenska so niv da praam moawet..nek se ebat.



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 21st, 2007, 6:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
obrati se u ustanova nekoja brat , cim oni ne sakat ochi da ti vidat a ti plakaat fon togash e nesto sumnjivo tue....

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 21st, 2007, 7:31 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Не го сфати , сакаше да кажи дома не го гледат , ретко е дома ваљда.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 22nd, 2007, 4:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
hahahahahahahah dobro e be ljudi smo go napadnale detevo svite na forumov hahahahahaha

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 26th, 2007, 9:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 23rd, 2007, 2:50 pm
Мислења: 398
ne se sekiraj genocid nishto losho ne nameraavaat ( povekjeto)....


Ma, dragan.....i dvete...nejkat o4i da mi vidat, pa zatoa ne se vrakjam doma....svakjash?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 26th, 2007, 9:56 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 15th, 2007, 8:12 am
Мислења: 274
Abe ostajte go deteto.. Si ima problemi, sekoj so svoite.. Nikoj ne e sovrsen.
Sea, ne deka ne se slozuvam so muabetite.. Vo pravo ste, ne smeat roditelite da oducluvaat za idninata na deteto..
Dino, gledaj praj masko, ne e na arno rabotata.. Sredi si gi tie problemi.
Kraj kraeva, zimo e.. Ladno e nadvor, ne se spija na klupa, a i ne znam kolku si podgotven da kljosaris..

_________________
Почивај во мир Ненад... Friends 4 Life!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 26th, 2007, 10:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 23rd, 2007, 2:50 pm
Мислења: 398
fala povtorno za sovetive...brat 3 godini probuem da gi sredam....sto da praam? Nejkat ni o4i da mi vidat kamo li pa moawet da napraat za bilo sho osim ,, kje prekinam da slusham rap, da nosam shiroko, da igram basket, da idam na zhurki i da pisuem tekstovi a kje stanam normalna osoba"...i sea sho da storam?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2007, 3:37 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 12th, 2005, 2:38 pm
Мислења: 98
Локација: bitola
abe brat mora malku seriozno da gi svatis rabitite, mora i tvoite da te svatat deka mora sam da si go sredis zivotot, sedni gi na muabet ili so loso ili so arno nema treto,a to deka nosis siroko deka slusas rap nemozi nikoj da ti zabrani, to so go sakas nema nikoj da ti go odzemi, sega edino MORAS da gi nateras da te SVATAT i prifatat takov kakov so si, oti vo idnina treba i familija da oformis a familijata nema tvoite da ti ja gledaaat..... ima nekoj raboti vo zivotot so mora se prifatat onakvi kakvi so se... brat ova e sovet samo ...
nemam nisto protiv tebe ni protiv nacinot na koj zivejs, mozi ti e loso mozi ti e arno i ic qr ne me boli... oti imam jas za koj da go dam i zivotot ako treba .... zato ti vikam ova e samo sovet..... aj pozzz i razmisli oti za tvojot zivot se raboti....

_________________
Pozdrav do ping pong topceto:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2007, 12:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
And this is my shit:

Ne znam zosto se zalat nekoj demek nemale drugari.. pa nema da gi imas ako ne gi steknis.. nema da ti jadat gomna ako ne si mu zgresil nesto (ne velam deka nema takvi od ljubomora so jadat) .. Ete super mi se drugarite.. Zavrsivme 8 godini vo isto u4iliste i sea sredno pa pak ostanavme istite i pak se druzime ona v kraj.. nikoj nema nisto re4eno zad grb na drug. A, тие шо зборат зад грб, а пред тебе ‘‘Кај си бе картер Шо има ново? дај мести нешто... Имаш 10 ден за такси? Ќе ти вратам утре..‘‘ такви ги има многу, само треба да се научиш од к да не ги маваш и да си среќен со то шо го имаш.. Барем јас вака го живеам животот.. Среќен за то шо го имам.

Училиштето закон ми е. Ете прва година сум во медицинско, па на полугодие со сите 5 сум.. Има луѓе ме мислат филозоф, бубалица ова она.. Не е то то.. Се здружив со професори и закон ми е, не мразам никој,никој не ме мрази мене.

Фамилијата, има моменти кога претерват, се случват лоши работи, ама има и добри моменти.. Шо и да се деси, јас со нив сум

Пари не велам дека имам, ама исто и не велам дека немам.. закон ми е иако имам најмалку в џеб од друштвото ко ќе излезиме..

Женска немам, а и не ми е потребна.. За куро ми е , си мувам, убо е


позз.. браво за темата, вреди да се остај коментар :P
муа муа

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2007, 1:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 23rd, 2007, 2:50 pm
Мислења: 398
fala za sovetot ali to go znam ...sepak ako si pro4ital kje svatish"
nejkat da praat moawet za nisho...okej?


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 50 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап