Сега е точно : Maј 17th, 2024, 5:07 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 2:05 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ок , секој како шо мисли..
Али шо се постигна со кршењето ?
Се покажа колку сме незрели и колку сме за во 15ти век.
Не е то решение..Али ок секој како шо мисли..
Btw , Битол4ани Понеделник на 3 март , пред Магнолија ќе има мирен протест за името.


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 1:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
RaP-RiVaL Напиша:
Ок , секој како шо мисли..
Али шо се постигна со кршењето ?
Се покажа колку сме незрели и колку сме за во 15ти век.
Не е то решение..Али ок секој како шо мисли..
Btw , Битол4ани Понеделник на 3 март , пред Магнолија ќе има мирен протест за името.


rap-rival, neznam kolku si informiran, ama vo grcija (neznam dali beshe vo atina ili solun) ja zapalile nashata ambasada! ova beshe samo odmazda!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 1:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
ja sum da se zapali grcka ambasada ama samo ako so toa nesto se postigne! ne znam sto bi se postignalo so palenje ama ...... NEKA GORI BE KO I JEBE MATER!

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 6:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
A.S. Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Ок , секој како шо мисли..
Али шо се постигна со кршењето ?
Се покажа колку сме незрели и колку сме за во 15ти век.
Не е то решение..Али ок секој како шо мисли..
Btw , Битол4ани Понеделник на 3 март , пред Магнолија ќе има мирен протест за името.


rap-rival, neznam kolku si informiran, ama vo grcija (neznam dali beshe vo atina ili solun) ja zapalile nashata ambasada! ova beshe samo odmazda!
se soglasuvam so rap rival.
dzabe bese mirniot protest na pela koga unistivme se pred grcka.
no jebes ga super si pominavme :D

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 8:05 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
A.S. Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Ок , секој како шо мисли..
Али шо се постигна со кршењето ?
Се покажа колку сме незрели и колку сме за во 15ти век.
Не е то решение..Али ок секој како шо мисли..
Btw , Битол4ани Понеделник на 3 март , пред Магнолија ќе има мирен протест за името.


rap-rival, neznam kolku si informiran, ama vo grcija (neznam dali beshe vo atina ili solun) ja zapalile nashata ambasada! ova beshe samo odmazda!


Сум информиран за то .. И шо постигнале ? Група гр4ка селандурија без мозок , кршеле.
Се е полити4ка игра..Ако се постигни нешто со кршење и јас ќе кршам.
Али се е политика како шо кажав.Алал нека му е на ВМРО и СДСМ колкави ЛАЈНА се . Дебили..Во вакви моменти место да се заедно , тие се серат и се местат.То го прат само луѓе без мозок..
Како и да е било поминало ..
Во понелденик односно задутре во Битола , пред Магнолија ( блиску до Сатот ) ќе има мирен протест околу спорот со името.Јас сум сто посто таму , за превоз од другите градој не знам дали ќе има , али и да нема доволно е секој во својот град да покажи дека Македонија е Македонија.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2008, 9:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
RaP-RiVaL Напиша:
A.S. Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Ок , секој како шо мисли..
Али шо се постигна со кршењето ?
Се покажа колку сме незрели и колку сме за во 15ти век.
Не е то решение..Али ок секој како шо мисли..
Btw , Битол4ани Понеделник на 3 март , пред Магнолија ќе има мирен протест за името.


rap-rival, neznam kolku si informiran, ama vo grcija (neznam dali beshe vo atina ili solun) ja zapalile nashata ambasada! ova beshe samo odmazda!


Сум информиран за то .. И шо постигнале ? Група гр4ка селандурија без мозок , кршеле.
Се е полити4ка игра..Ако се постигни нешто со кршење и јас ќе кршам.
Али се е политика како шо кажав.Алал нека му е на ВМРО и СДСМ колкави ЛАЈНА се . Дебили..Во вакви моменти место да се заедно , тие се серат и се местат.То го прат само луѓе без мозок..
Како и да е било поминало ..
Во понелденик односно задутре во Битола , пред Магнолија ( блиску до Сатот ) ќе има мирен протест околу спорот со името.Јас сум сто посто таму , за превоз од другите градој не знам дали ќе има , али и да нема доволно е секој во својот град да покажи дека Македонија е Македонија.


oni nas da ni krshat, anie da si sedime kako jagninja na kolenje, ne bi rekol! ja sakaat nashata teritorija, istorija i sakaat da ni go odzemat imeto i odozgora na se ni krshat se sho ima tamo! ne e fer, kolku i da se seljaci i kolku i da ne treba da se spushtame na nivno nivo mislam deka treba da im vozvratime na tie kopilinja sakati!

FUCK GREECE!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2008, 10:12 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
мило ми е шо размислуваш така. :)
Грците брат се селска раја .. Проста маса на народ..
Не знат да разговарат - вриштат. :)
Итн .. :) Битно нема да победат , ова војна е наша. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 3rd, 2008, 2:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
RaP-RiVaL Напиша:
мило ми е шо размислуваш така. :)
Грците брат се селска раја .. Проста маса на народ..
Не знат да разговарат - вриштат. :)
Итн .. :) Битно нема да победат , ова војна е наша. :)


A, znaesh zoshto? :)
Zoshto sme makedonci! :)

I shto zaklu4ivme so toj moabet?
:?: :idea:
DEKA DEDO MRAZ NE POSTOI! :D :D :lol: :)

eden drugar mi go kaza ova! :) :)

pozz! RESPECT!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 3rd, 2008, 3:02 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Сакам да кажам неколку работи во врска со протестов. Незнам дали е тоа точно но некој спомна дека грците ја запалиле нашата амбасада, ако е стварно тоа така незнам зошто нашите полицајци ја бранеа грчката амбасада кај нас. Како и да е постов не ми е за тоа.

Знаете кои имаа право да идат на протест ? Тие што не биле го грција и тие што немаат бугарски пасоши. А зошто е тоа така ? Епа еве ова е објаснувањето: како може прво да идеш на митинг на плоштад, или пак пред грчка амбасада, доколку во Април пак ќе идеш на митинг пред грчка амбасата, АМА тогаш ќе идеш со главата наведната и ќе урлаш да ти дадат виза за да ги потрошиш парите кај нив. А имаше еден случај што ми кажа "не бе, јас не чекам пред амбасада јас имам бугарски пасош директ идам во грција" - па ок, директ иде да им ги даде парите. Значи едните се ебани од позади, а другиве па од напред. Само споредба тоа ти е ко некоја дроља да иде на протест за невините и да се дере "Јас сум невинааа, да живеат невините!!!". Па не идат така работите. А за тие што не идат во грција, епа само тие имаа право да идат на протестот. Толку од мене.

Поздрав!

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 3rd, 2008, 4:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
Mitko Напиша:
Сакам да кажам неколку работи во врска со протестов. Незнам дали е тоа точно но некој спомна дека грците ја запалиле нашата амбасада, ако е стварно тоа така незнам зошто нашите полицајци ја бранеа грчката амбасада кај нас. Како и да е постов не ми е за тоа.

Знаете кои имаа право да идат на протест ? Тие што не биле го грција и тие што немаат бугарски пасоши. А зошто е тоа така ? Епа еве ова е објаснувањето: како може прво да идеш на митинг на плоштад, или пак пред грчка амбасада, доколку во Април пак ќе идеш на митинг пред грчка амбасата, АМА тогаш ќе идеш со главата наведната и ќе урлаш да ти дадат виза за да ги потрошиш парите кај нив. А имаше еден случај што ми кажа "не бе, јас не чекам пред амбасада јас имам бугарски пасош директ идам во грција" - па ок, директ иде да им ги даде парите. Значи едните се ебани од позади, а другиве па од напред. Само споредба тоа ти е ко некоја дроља да иде на протест за невините и да се дере "Јас сум невинааа, да живеат невините!!!". Па не идат така работите. А за тие што не идат во грција, епа само тие имаа право да идат на протестот. Толку од мене.

Поздрав!


makedonskata ambasada e zapalena 1000% ti kazuvam i ke ti kazam zoshto!

prvo se slozuvam so tvoeto mislenje, ali ne idat site vo grcija na troshenje pari! tatko mi raboti vo alpha banka i mora da odi sekoja 2 nedela vo grcija po rabota i poradi toa ne zna4i deka ne smeam da odam na protest!

btw tatko mi mi kazuvashe deka vo grcija so poveketo lugje grci shto raboti tamu oni se na nasha strana! AMA NE SMEAM DA PISNAT ZASHTO KE OSTANAT BEZ LEB DA JADAT! toa shto denes nie imame problemi so grcija e zaradi politi4arite nivni i narodot no ne vo celost! ima mnogu rci shto se na nasha strana, ama kutat zaradi bezbednosni pri4ini

Primer:
dokolku kade rabotish (ako si grk) i slu4ajno kazesh deka si na nasha strana, a shefot ima obraten stav ke te kikne!

Pozdrav!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап