Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 5:44 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Peticija za Imeto!
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 3:43 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 30th, 2004, 4:24 pm
Мислења: 54
Локација: Pella, Ancient Makedon
Prvo :

www.petitiononline.com/umd/petition.html
POTPISETE SE ZA PETICIJATA ZA ZACUVUVANJE NA IMETO NA REPUBLIKA MAKEDONIJA.POTREBNI SE 200.000 POTPISI.MOZEMEEEEEEE............


A posle ova:

Znaete li sto e protest?

Protest e koga licno go bojkotiras toj sto tebe ne te priznava deka postois!!Takvi se ovie dole bidejki i jas ne gi priznavam.
Naj pogodeni, najpovredeni se lugjeto koga "ke gi udris po dzebot"!!
KAKO DA GO NAPRAVIME TOA!
1. NEKUPUVAJTE PROIZVODI OD GRCKO POTEKLO!!
2. NE PAZARETE VO VERO!
3. NE ODETE NA ODMOR VO GRCKA!!
4. NE KUPUVAJTE KARTICKI OD KOSMOFON!!!
5. NE STAVAJTE BENZIN VO VASETO VOZILO ZASTO E NABAVEN OD OKTA!!
6. NE KUPUVAJTE LEB OD ZITO LUKS!!!
7. DA NE VI PADNALO NA PAMET DA GRADITE KUKJA ZASTO CEMENTOT E OD CEMENTARA TITAN!!!!
8. NE KUPUVAJTE PIVO OD SKOPSKA PIVARA!!!
9. NE KUPUVAJTE TEKSTILNI PROIZVODI OD GRCKITE KONFEKCII!!!!
10. I NAJVAZNO : NE STEDETE I NE ZEMAJTE KREDITI VO STOPANSKA BANKA AD SKOPJE I VO ALFA BANKA !!!!

IMA RESENIE ZA SE!!
MAKEDONSKI KVALITETNI PROIZVODI,X- PRODAVNICI KOI SE MAKEDONSKI NA MAKEDONSKI GRAGJANI,A ZA ODMOR POSTOJAT PREKRASNI MAKEDONSKI MESTA PLANINI SELA EZERA KOJ VERUVAM SEUSTE NE STE GI VIDELE.
KE BIDETE VOODUSEVENI.
KOGA GRCITE NEMA DA DOBIJAT NIKAKVA ZARABOTKA OD NASITE MAKEDONSKI GRAGJANI KOI TESKO ZARADOTENITE PARI GI TROSAT VO NIVNATA DRZAVA,KE NE MOLAT DA SE VIKAME REPUBLIKA MAKEDONIJA!!NA TOA KE GI PRINUDI NIVNATA BIZNIS KLAPA.
Toa e protest!



PREPRATI!!!!!!!!


_________________
"Whoever wants to anex Macedonia to Bulgaria, Serbia or Greece, may be a good Bulgarian, Serb or Greek, but he is not a good Macedonian."


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 1:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
BRAT SE SLOZUVAM SO TEBE.SAMO STROGO.A NE OVA ZENIVE ZA 8 MAJ ODMA SO AVTOBUSI VO GRCKA.TOA SAMO POKAZUVA KOLKU SI JA CENIME I POCITUVAME TATKOVINATA.
EVE NIE OD SKOLO(3 GOD SUM) TREBA DA NE NOSAT NA EKSKURZIJA.DO SEGA SE ODELO VO GRCKA NEKOLKU GODINI PO RED.
E SEGA OVAA GODINA NIE UCENICITE NE SAKAME TAMU DA ODIME(BAREMPOGOLEMIOT DEL), A OVE PROFESORITE SRCE DAVAAT ZA TAMU DA POJDAT.ZNACI AKO IMA GRCKA NEMA EKSKURZIJA I NEMA PARI ZA NIV.HEHHE ....
POZZ I POCIT.

P.S. EJ IMASE NESO I NA E-MAIL SE PREPRAKASE SLICNO ZA PETICIJA ZA IMETO.TREBA NA SO POVEKE CLENOVI DA SE ISPRATI.PA AKO ZNAE NEKOJ DA MI KAZE TOA KAKO DA GO STAVAM TUKA PA SITE CLENOVI DA GO PRATAT NA SVOITE KONTAKTI.

POZZ POCIT

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 1:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
BRAT SE SLOZUVAM SO TEBE.SAMO STROGO.A NE OVA ZENIVE ZA 8 MAJ ODMA SO AVTOBUSI VO GRCKA.TOA SAMO POKAZUVA KOLKU SI JA CENIME I POCITUVAME TATKOVINATA.
EVE NIE OD SKOLO(3 GOD SUM) TREBA DA NE NOSAT NA EKSKURZIJA.DO SEGA SE ODELO VO GRCKA NEKOLKU GODINI PO RED.
E SEGA OVAA GODINA NIE UCENICITE NE SAKAME TAMU DA ODIME(BAREMPOGOLEMIOT DEL), A OVE PROFESORITE SRCE DAVAAT ZA TAMU DA POJDAT.ZNACI AKO IMA GRCKA NEMA EKSKURZIJA I NEMA PARI ZA NIV.HEHHE ....
POZZ I POCIT.

P.S. EJ IMASE NESO I NA E-MAIL SE PREPRAKASE SLICNO ZA PETICIJA ZA IMETO.TREBA NA SO POVEKE CLENOVI DA SE ISPRATI.PA AKO ZNAE NEKOJ DA MI KAZE TOA KAKO DA GO STAVAM TUKA PA SITE CLENOVI DA GO PRATAT NA SVOITE KONTAKTI.

POZZ POCIT

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 2:17 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Сакаш да пратиш иста порака на појќе луѓе ?
Напиши ја содржината на пораката и имаш најдесно контакти од мсн , али ова важи само ако праќаш порака емаилот шо ти е за мсн ( зна4и од линкот на кој шо го имаш напраено мсн-от ) а за инаку заморно е..Треба да адниш контакти итн итн.. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 2:19 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
62070. - ако е овај бројот на досегашни гласој тогаш ок е..Сеа ќе пратам едно 150тина пораки на емаил со линкот , предлагам и вие сли4но да напрајте.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 2:37 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
http://www.thepetitionsite.com/1/macedo ... ifferetnly

Еве уште една петиција.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2008, 5:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
Hardknock, од моја страна е потпишано, знаеш... :D :D :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 16th, 2008, 10:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 28th, 2006, 8:49 pm
Мислења: 195
Локација: free PLANET
da brat respect do tebe ama sea ja so sum an kosmofon so da prajt

_________________
Слика
gr_klanot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Peticija za Imeto!
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2008, 3:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
HaRdKn0cK Напиша:
A posle ova:

Znaete li sto e protest?

Protest e koga licno go bojkotiras toj sto tebe ne te priznava deka postois!!Takvi se ovie dole bidejki i jas ne gi priznavam.
Naj pogodeni, najpovredeni se lugjeto koga "ke gi udris po dzebot"!!
KAKO DA GO NAPRAVIME TOA!
1. NEKUPUVAJTE PROIZVODI OD GRCKO POTEKLO!!
2. NE PAZARETE VO VERO!
3. NE ODETE NA ODMOR VO GRCKA!!
4. NE KUPUVAJTE KARTICKI OD KOSMOFON!!!
5. NE STAVAJTE BENZIN VO VASETO VOZILO ZASTO E NABAVEN OD OKTA!!
6. NE KUPUVAJTE LEB OD ZITO LUKS!!!
7. DA NE VI PADNALO NA PAMET DA GRADITE KUKJA ZASTO CEMENTOT E OD CEMENTARA TITAN!!!!
8. NE KUPUVAJTE PIVO OD SKOPSKA PIVARA!!!
9. NE KUPUVAJTE TEKSTILNI PROIZVODI OD GRCKITE KONFEKCII!!!!
10. I NAJVAZNO : NE STEDETE I NE ZEMAJTE KREDITI VO STOPANSKA BANKA AD SKOPJE I VO ALFA BANKA !!!!

IMA RESENIE ZA SE!!
MAKEDONSKI KVALITETNI PROIZVODI,X- PRODAVNICI KOI SE MAKEDONSKI NA MAKEDONSKI GRAGJANI,A ZA ODMOR POSTOJAT PREKRASNI MAKEDONSKI MESTA PLANINI SELA EZERA KOJ VERUVAM SEUSTE NE STE GI VIDELE.
KE BIDETE VOODUSEVENI.
KOGA GRCITE NEMA DA DOBIJAT NIKAKVA ZARABOTKA OD NASITE MAKEDONSKI GRAGJANI KOI TESKO ZARADOTENITE PARI GI TROSAT VO NIVNATA DRZAVA,KE NE MOLAT DA SE VIKAME REPUBLIKA MAKEDONIJA!!NA TOA KE GI PRINUDI NIVNATA BIZNIS KLAPA.
Toa e protest!



ova e teska glupost mene ako me prasas, mislis tie so se grcki biznismeni gi zdobole kurot za ovie politiki ? ama ozbilno?
Veruj mi nema nikako toa da ja zagrozi grckata ekonomija ako makedonskite potrosuvaci ne kupuvaat ova, a baska i vo nekoi od gorenavednite firmi akcioneri se makedonci i da ne zaboravime tamo rabotat MNOGU makedonci, ne e tuku taka ednostavno kako sto nekoi lugje si zamisluvaat, a i iskreno mi se svigja idejata za peticijata , ja potpisav ama moja prognoza e deka nema ama bas nisto da smeni...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2008, 8:01 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
И јас мислам дека е глупост..можда ќе загрозиме 1-2 проценти од гр4ката економија ..Друга работа.. Паметните луѓе од Грција ( 4итај современите и образованите ) , не се замарат со ова..Тие гледат поинаку на работите..Со ова се замара простата раја на Грција и полити4арите за повисок рејтинг и гласој..Прашај некој образован - не се замара ..
И уште една работа..Онај Бранко Геровски е деген отепан.
Интелегентен 4оек , образован али кретен..Идиот..Јас не заземам полити4ки страни ни ВМРО ни СДСМ .. Али овај дебилот место да пружи подршка преку медиумите , оти стварно Груевски за по4ит е ради ова шо го прај.. ( каков таков - подобар од другите е ) .. тој јади лајна ..Го подржва новиот предлог " Република Македонија - Скопје "...Не знам колку треба да си глуп за то да го прифатиш.Ај Демократска , Независна , Слободна , Уставна .. како и да е се прифаќат..ама ова е срање најголемо..Не знам до кај ќе одат работите , али јас мислам дека ако се здружат партите - а ќе морат , пошто ДПА - за да внеси нестабилност во земјата и да покажи колку сме неспособни за да влезиме во ЕУ и нато си излезе од владата , па сега ќе мора некоја коалиција , така да мислам ќе го добиеме спорот пошто и други земји не подржват.Постојме од многу одамна - дури и појќе од Грците така да не можат да ни менват име..Само ако се обединат полити4арите тогаш наша е борбата.и никако референдум.Народот е обединет и знај шо сака , така да нема потреба од такви срања.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 80 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап