Сега е точно : Aприл 28th, 2024, 9:49 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Kolumna vo vrska so Makedon. reprezentacija
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2005, 8:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 1st, 2005, 6:08 pm
Мислења: 45
Ovoj topich go otvaram najmnogu poradi nashite iselenici koi ziveaat niz celiot svet za da mozat da prochitaat kolku vistinita kolumna imashe napishano Pero Chukalo vo "Antena" koja izleguva sekoj petok zaedno so vesnikot "Dnevnik". I ne e samo toj na kogo mu precheshe toa shto ne se prenesuvashe prenos vo zivo od mechot pomechu Holandija i Makedonija, no samo on najde vreme i hrabrost toa da go soopshti javno preku pishan medium, (za vakva tema jas ova bi go stavil na naslovna strana) a da ne razmisluvame nekoja emisija specijalizirana za sport da spomne vakvo neshto. Sega se gleda kolku ima luche koi imaat nacionalno i patriotsko chustvo sprema svojata drzava. No da ne dolzam mnogu prochitajte i samite che se uverite vo vistinitosta na negovite rechenici. Koj saka moze da mu prati e-mail so pofalba ili kritika, no za ova poslednoto mislam deka che nema takvi poraki. Inaku mojata poraka shto mu ja isprativ beshe samo edno: "Alala da ti e". Eve ja negovata e-mail adresa: [email protected]

Слика



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2005, 11:46 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
alal neka mu e
svaka mu cast


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2005, 7:03 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
zakoN!0

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 30th, 2005, 2:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
u svaku zemju...ck i moldavija,turkmekistan i drugi kd igra reprezentacija se prenasa ako ne direktan duel tga NAJKASNO 2sata posle utakmicu...zote izvini ja ne ga procita sve samo uvod.gledam epten si ti po takvi rabote samo produzi da gi pracas...pozdraf

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 30th, 2005, 5:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 1st, 2005, 6:08 pm
Мислења: 45
goblinot Напиша:
u svaku zemju...ck i moldavija,turkmekistan i drugi kd igra reprezentacija se prenasa ako ne direktan duel tga NAJKASNO 2sata posle utakmicu...zote izvini ja ne ga procita sve samo uvod.gledam epten si ti po takvi rabote samo produzi da gi pracas...pozdraf
ZOTE

Drugar ne znam dali che me razberesh ali so ovaa kolumna u stvari e opfateno se shto se sluchuva vo Makedonija na bilo koe pole od muzika filmovi i dr. Jas dodeka ne se registrirav na forumov ne znaev deka ima tolku mnogu hip hop i rap vo Makedonija. Se dodeka ne otidov na linkot shto beshe postaven na forumot prevzemanja so izbor od 130 hip hop i rap pesni jas nemashe da znam deka uopshte i postojat. Znachi koj e kriv ako ne e televizijata i radio stanicite koi forsiraat stranski grupi i pesni, a nashite ne si gi cenat. Eve neka od tie 130 pesni, neka se dobri samo 50, pa zoshto togash niedna od niv ne se vrti na nekoj radio kanal? (od ovie popznative radio stanici mislam). Iskreno da vi kazam jas da imam radio site che gi pushtam sekoj dena da se vrtat, a so toa sigurno che se motiviraat mnogu drugi da pishuvaat i sozdavaat makedonska muzika. I normalno deka che ima kvalitet i postojanost na rap i hip hop scenata. No so ovaa kolumna se objasnavu sitoacijata vo Makedonija na sekoe pole od zivotot.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 30th, 2005, 5:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
zote ce mi izvinis ako gresu...mislu deka dobro te razbra. TV stanice ne su krivi za toj nego FSM.ja igram fudbal za F.K. Skopje Ljupco Markovski-Kalc(pomosnik na Babunskoga) mi e trenjer on ni kaza puno rabote za reprezentaciju i za toj sto nema prenos...FSM e kriv za toj zatoj sto ne gi otkupile prava za prenos.aj mora da begam ako slucajno ides na mirc na #raptor kanal sam uvek kd sam na net potrazi nick Lepi_RAPTOR sakam da zborimo.nadam se dobro se razbrasmo pozdrav

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 30th, 2005, 6:08 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
goblinot Напиша:
zote ce mi izvinis ako gresu...mislu deka dobro te razbra. TV stanice ne su krivi za toj nego FSM.ja igram fudbal za F.K. Skopje Ljupco Markovski-Kalc(pomosnik na Babunskoga) mi e trenjer on ni kaza puno rabote za reprezentaciju i za toj sto nema prenos...FSM e kriv za toj zatoj sto ne gi otkupile prava za prenos.aj mora da begam ako slucajno ides na mirc na #raptor kanal sam uvek kd sam na net potrazi nick Lepi_RAPTOR sakam da zborimo.nadam se dobro se razbrasmo pozdrav


ti ne igrash tuku branish :) :) :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 31st, 2005, 8:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
[/quote]ti ne igrash tuku branish


Цитат:

da de:)

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 31st, 2005, 8:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
joj:))))))))))
moja greska:))))))))))))))))))))))))
:))))))))))))))

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 74 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап