Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 10:17 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2009, 3:08 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:03 pm
Мислења: 59
Локација: Berovo A.K.A. Bedrock
Ментални се...хахаха


_________________
Commit suicide and i'll bring ya back to life...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 2nd, 2009, 11:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
леее не сум ја загледал темава ејј :(
South Park е најлудата цртана серија НА ПЛАНЕТАВА !!!!
Ги иам изгледано од 1 до 9 сезона, и од 13 новите...
Омилен ми е Cartman, како и на многуте... :)
видете само колку поопширно го опишале Треј Паркер и Мет Стоун (авторите) во споредба со другите...- Стенли „Стен“ Марш (Stanley "Stan" Marsh), заедно со неговиот најдобар пријател Кајл е „водачот“ на групата и најверојатно најнормалниот член. Стен е прилично чесно, зрело и добронамерно момче кое често ја изнесува моралната порака на крајот од епизодата. Деталите од неговиот живот се совпаѓаат со оние на Треј Паркер и затоа се смета за негово алтер-его.

- Кајл Брофловски (Kyle Broflovski) е Евреин, иако не посебно религиозен; прикажан е како интелигентен, скептичен, понекогаш невротичен, но општо разумен и веројатно најморалниот член на групата. Во многу лоши односи е со Картман кој често го задева заради неговото потекло. Мет Стоун изјави дека Кајл го потсетува на себеси во од деновите на детството.

- Ерик Теодор Картмен (Eric Theodore Cartman) е најпроблематичниот член на групата, често во конфликт со Стен и Кајл. Прикажан како расипан, лицемерен, алчен егоистичен, манипулативен, непристоен, агресивен, а покрај тоа и антисемит, расист i сексист. Дел од неговите недостатоци можеби произлегуваат од фактот дека нема татко, па е разгален од неговата мајка која е хермафродит, наркоманка и проститутка, а тајно и порно-актерка. Картман е сепак многу паметен, со неверојатни способности за раководење и бизнис. Базиран е врз ликот на Арчи Бункер, протагонистот на некогаш популарната американска серија „Сите во семејството“ (All in the Family).

- Кенет „Кени“ МекКормик (Kenneth "Kenny" McCormick) е сиромашно момче, секогаш во портокалов скафандер кој му го скрива лицето и му го прави говорот неразбирлив. Неговите пријатели сепак го разбираат и често од него бараат појаснувања на некои зборови кои не ги разбираат, најчесто вулгарности. Во првите пет сезони Кени умираше во секоја епизода, за повторно да се врати во следната. Во шестата сезона воопшто не се појави, а беше заменет со ликот на Батерс, а потоа е вратен и сега веќе ретко умира.Еве неколку my own screenshots од екипата во други облици :D[align=center]Сезона 5 Епизода 13 "Osama bin Laden Has Farty Pants"

Слика

Сезона 7 Епизода 8 "South Park is Gay"

Слика

Сезона 8 Епизода 1 "Good Times with Weapons"

Слика

Сезона 9 Епизода 13 "Free Willzyx"

Слика[/align]

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 5th, 2009, 8:13 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
Најјаки сеее!!! Лав ииит
Само шо сакам некогаш Кени да преживее :( :(
you busters !! You killed Kenny!!

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 5th, 2009, 8:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Fucking_Princess Напиша:
Најјаки сеее!!! Лав ииит
Само шо сакам некогаш Кени да преживее :( :(
you busters !! You killed Kenny!!

Не не... традиција е тоа :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 12th, 2009, 10:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
ФАЛА шо ме потсети, сеа ке глеам саут парк :wink:

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 12th, 2009, 11:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
A.S. Напиша:
ФАЛА шо ме потсети, сеа ке глеам саут парк :wink:

блазе ти... јас ги изгледав сите сезони и сега ми е тапа :(

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 13th, 2009, 1:33 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
MC Напиша:
Fucking_Princess Напиша:
Најјаки сеее!!! Лав ииит
Само шо сакам некогаш Кени да преживее :( :(
you busters !! You killed Kenny!!

Не не... традиција е тоа :D

За жал :(

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 13th, 2009, 1:34 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
MC Напиша:
A.S. Напиша:
ФАЛА шо ме потсети, сеа ке глеам саут парк :wink:

блазе ти... јас ги изгледав сите сезони и сега ми е тапа :(

Ако па.. интересни се колку пати да гледаш една иста епизода :D

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: South Park
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2010, 6:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Awesome, lol :D

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: South Park
ТемаИспратено: Февруари 8th, 2010, 4:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 4th, 2007, 5:20 pm
Мислења: 17
Локација: old dojran bloodz
закон се ја сеа сум на 10та сезона :D

oh my god they killed kenny
you bastards :P

_________________
Talkin that shit behind my back, dirty mackin
tellin your boys that I'm on crack
I just don't give a fuuuuuck!!
So put my tape back on the rack
Go run and tell your friends my shit is wack
I just don't give a fuuuuuck!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап