Сега е точно : Октомври 22nd, 2020, 9:24 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Јули 31st, 2010, 10:47 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
zeitgeist=перење мозок
луѓето што се позади новиот светски поредок знаат дека вистината неможе да се сопре, вистината може да се контролира! кажуваат одреден процент на вистината да поверувате а кога ќе поверувате останатото што го кажуваат е лага и вие ќе го земете како вистина.
Зад светскиот поредок стојат Илуминатите
На чело на таа организација е лично Сатаната.
Имате многу клипови на YouTube за Масоните, многу од нив се чиста лага, но има и такви со чиста вистина.Имаше еден човек што порано ги разоткриваше Масоните,се викаше:Bill Cooper, но во негово време немаше интернет, па така информациите ги презентираше преку радио.Е сеа, човекот имаше една многу паметна реченица:Гледајте се, слушајте се, но не верувајте на се, прво истражувајте за одредена информација па потоа одлучете дали е вистина или лага.3 години собирав информации за масоните, нов светски поредок, религија,UFO'S, за вонземјаните и работи околу заговорите.. и постои само една вистина, а таа е: Господ постои, сатаната постои, ако постои зло постои и добро,зад секоја книга стои писател,зад секоја градба стои инжењер и многу работници, така и зад нашава планета постои создател... зошто познатите рапери носат крстови ? тоа е богохулие! ништо повеќе
zeitgeist e што многу луѓе поверуваа во него и западнаа во мамката на лагата
но, секој со своето мислење и став.
Позз


_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Јули 31st, 2010, 1:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
ја баш и не те разбрав

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Јули 31st, 2010, 2:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Го имам гледано Zeitgeist, само третиот дел не целосно, делот каде што се збори за економија или незнам што. Имам прочитано и за тоа дека е проект на масонеријата, обично перење мозок што викаш. Делот каде што се збори за 11 септември ми е интересен, но и религиозниот дел. Башка, во врска со дел од твојот пост ( цитирам )

Цитат:
3 години собирав информации за масоните, нов светски поредок, религија,UFO'S, за вонземјаните и работи околу заговорите.. и постои само една вистина, а таа е: Господ постои, сатаната постои, ако постои зло постои и добро,зад секоја книга стои писател,зад секоја градба стои инжењер и многу работници, така и зад нашава планета постои создател... зошто познатите рапери носат крстови ? тоа е богохулие!


3 години ТИ собираше информации или тоа ти е поврзано со човекот што го спомна претходно, Bill Cooper?
Ај дур го одговориш ова прашање, да промрмљам уште нешто. Од раѓање сум околу традиционални христијански обичаи и сеуште сум, меѓу нив е и крстот. Избегавав да носам такви ланчиња, али ми беше подарок од блиска особа, и се радував што го носев. За тоа дека е богохулие што се носи крст, може и да се сложам, ради тоа што чудно ми е да се слави парчето дрво на кое Исус е распнат. И, не носат само "познатите рапери" крст, носат и поповине по црквите и разноразни луѓе, ти одма се фати по репериве, мајке им. Значи се е богохулие ( башка, пак ќе кажам, се слагам за крстот, и доста ми е чуден за симбол, да шетам со ланче на кое е претставен човек кој умира ).
Ако одговориш на прашањето, ќе допишам шо имам, да не постирам на празно сам
зз


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Јули 31st, 2010, 2:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
dzole Напиша:
За тоа дека е богохулие што се носи крст, може и да се сложам, ради тоа што чудно ми е да се слави парчето дрво на кое Исус е распнат. И, не носат само "познатите рапери" крст, носат и поповине по црквите и разноразни луѓе, ти одма се фати по репериве, мајке им. Значи се е богохулие ( башка, пак ќе кажам, се слагам за крстот, и доста ми е чуден за симбол, да шетам со ланче на кое е претставен човек кој умира ).

Брат без разлика, кој е атеист кој не, ама носењето на крст не може да биде богохулие, а ниту симбол, мислам дека е грешно претставувањето на крстот како симбол - а како симбол го претставуваат и официјалните лица на црквата, па ете уште една причина која наведува да мислам дека целото тоа е приказна со чија помош би се контролирала прилично голема маса на луѓе - и тоа го мислам за секоја религија, не само за христијанството.
Е сега, не може да биде богохулие, затоа што, според приказната шо ја шири религијата (христијанството), исус умрел за нас да ни биде поубаво, значи, се жртвувал, умрел борејќи се за тоа во што верувале луѓето кои го следеле. Носењето крст би требало да претставува една благодарност и искажување на наклонетост кон неговата жртва...или барем ја така сфаќам. Zeitgeist го гледав делот за економија и религија, луѓето се 100% у право, а и ако некој мисли дека не се, нека сфати дека и не можат да бидат - дури и да сакаат. На крајот на краиштата, нивниот филм, пропаганда или шо и да го сметате, наједноставно кажано, нуди уште едно гледиште на работите околу нас. Јас лично многу полесно го прифаќам и поддржувам тоа, отколку она на кое сум бил учен 30 години. Не за друго, туку затоа што се што кажуваат луѓето фаќа место, има логика.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Јули 31st, 2010, 5:26 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
3 години не само за тој човек туку за Масоните, нов светски поредок, за музичката индустрија како е контролирана од страна на масоните и работите што се поврзани со заговорите

Значи познатите музичари не само раперите, металците,рокерите,носат крстови бидејќи така им е наредено.. значи ти кога носиш крст не идеш со мисла дека го мразиш господ, не идеш со негативни мисли, тоа е разликата меѓу тебе и нив, они идат со негативни мисли..
земи на пример 2pac, тој си ја продаде душата на сатаната за пари слава жени, го доби сето тоа за замена за душата негова, но увиде дека сето тоа е погрешно и се сврте против нив.. неговиот албум се викаше KILLUMINATI? KILL ILLUMINATI.. Илуминати/масони, едно исто.. тупак мртов? според мене не, може е, може се крие.. има многу интересни информации дека е жив.. али за сигурно само он знае :)
исто имаше еден човек млад беше, и типот собираше информации за престојната олимпијада што треба да се одржи во Лондон 2012 година, тој се викаше Rik Clay, типот беше независен и правеше се со сопствен ум, имаше блог, но еден ден, тој престана со upadete на информации на својот блог,сите почнаа да прашуваат каде е, дома се јавуваа но неможеа да го добијат.. тоа траеше со недели.. и на крај се самоубил.. навистина? масоните не дозволуваат туку така да се шират информациите.. како што кажав тие ја контролираат вистината.. на YouTube можете да најдете многу корисници што се претставуваат како луѓе против масоните.. а уствари се вметнати намерно да ја контролираат вистината.. масоните комуницираат со симболи, нели?
YouTube има еден човек, и е доста познат како човек против масоните.. и неговиот акаунт има име: NufffRespect.. FFF? F во англиската азбука е под реден број 6
fff= 666.. може полудувам но тоа се факти...
еј и да не заборавам.. Олимпијадата во лондон 2012 кје се вика: London Olympics games 2012 xxx
xxx?од каде тоа? X vo angliskata azbuka e 24
2+4=6 24 x
2+4=6 24 x
2+4=6 24 x
666?
Секој има слободна воља да верува дали има Господ или нема, така да верувајте во што сакате!
Поз

_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2010, 2:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Corleone Напиша:
земи на пример 2pac, тој си ја продаде душата на сатаната за пари слава жени, го доби сето тоа за замена за душата негова, но увиде дека сето тоа е погрешно и се сврте против нив.. неговиот албум се викаше KILLUMINATI? KILL ILLUMINATI..
Братче ваму одлепи малкуцка...killuminati е искористено како иронично за illuminati, а не како кратенка за kill illuminati. Нешто во стил на AmeriKKKa. Не ги мешај муабетите, од тоа шо прочитав сфатив дека изгледа од преголема желба да ги сфатиш работите, нешто си прерипал, или ко напамет да си научил. Не ми правиш логика, тоа е се. Инаку, верувај си во шо сакаш, твоја работа.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2010, 12:08 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
добро, ти си го видел интервјуот на 2pac кога вика дека ќе им објави војна, и дека во песните пее: Killuminati, yo makaveli they cant stop you, killuminati and we got you..!!
пее против нив, KILLUMINATI, KILL ILLUMINATI..
тргна против нив, и зошто го исценира својата смрт? за да не го убијат зошто знаеше кога ќе тргне против нив ќе го убијат!
мисли си што сакаш али со тој балкански менталитет нема да избегате од стапицата на лагата!

и уште нешто, ако гледате клипови за масоните и тие работи не верувајте у се, ти реков има многу ''seektruthers'' кој се претставуваат како против нив а уствари се дел од нив, контролирање на вистината.. хммм, да!

_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2010, 12:56 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Тупак дознал за Илуминатите во затвор, и единствена цел му била духовно прочистување на африканскиот народ, уствари да ги тргне настрана од лагата за Илуминатите. Не верувам дека ја исценирал својата смрт, кај би се криел веќе 14 години? Нема информации ич? Не викај дека и тука се замешани масоните. Не е можно ниедна информација да нема овие 14 години дека е жив и слично. Слушам, викаат ќе се појавел 2012. Абе ајде? И забележав друга примитивност кај денешниве " разоткривачи на масони или whatever " , а тоа е дека : ама за се буквално, за секоја појава во денешницава ги обвинуваат масоните. Чекај, не беше тоа слично со Неандерталците, дека за секоја појава ги обвинуваат Боговите? Мислам дека премногу луѓе одлепуваат барајќи тајни, правејќи слон од глувче. Нешто ако највише сум мрзел е математиката, а пак тоа со формулите ми е најсмешно, незнам..
2+4=6 24 x
2+4=6 24 x
2+4=6 24 x
666

Па и на женска ми бројот почнува со 666, значи и она е масон?

Желбата на луѓето да ствараат мистерии е претерано голема. Масоните ми беа интересни, нивните ритуали што ги спроведуваат и начинот на кој примаат нови членови. Ако постојат, се слагам со тоа дека не се со најдобри цели. Не е добро некој да ти го контролира целокупниот живот, а и ако беа од "светско добро" ко што изјавуваат, ондак немаше сето тоа во тајност да го прават. Или ќе се појави некој со повеќе моќ и ќе ги заебе ако се истакнат во јавност? ( нели контролираат се ).
Не верувам во Господ онаков каков што е претставен низ годиниве. Сето тоа мислам дека е само погрешно претставено од луѓето и нивната желба да владеат, целото христијанство е погрешно сфатено. Сето добро што го гледаш околу тебе, сите позитивности, сета среќа итн итн, со едно име би го нарекол Господ.
А што е до масоните - СРАЊE НА ВЕЛИКО. Им даваме премногу репутација на богатите слоеви, ги издигнуваме до скалило на кое ни се чини дека е превисоко да погледнеме.
Што вика Учителот, KRS 1 за илуминатите, знаеш?
Illuinati=illumination, light. Не значи дека ако си богат и имаш пари, ќе имаш и ЗНАЕЊЕ. Илуминатите се луѓе без знаење, кои се плашат од сите кои имаат знаење. Ако имате знаење, задржете го, искористете го, не допуштајте никој да ви влијае на ставот, едноставно Сами изградете го, без влијание на богатите гзиња,башка не допуштајте да ве исплашат.
Би си причале уште, али идам на викендичка деновиве, така да ќе пишам кога ќе се вратам, нормално, ако не ме пресретнат масоните :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2010, 8:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Corleone Напиша:
мисли си што сакаш али со тој балкански менталитет нема да избегате од стапицата на лагата!
ок брат, како сакаш размислувај, макар да не знам шо имаше врска балканскиот менталитет со сето овоа. Ти кажав дека одам на логика, а некој кој ти ја кажува вистината, не ми е логично дека сака да те контролира...како ќе те контролира ако ти ја каже вистината? Е сега, друга работа: сварно појма немам каква врска имаат масоните со Zeitgeist, и некако мислам дека ако се таква организација како што ги претставуваш, тогаш најверојатно немаат врска едно со друго. Ако се едно и исто, т.е. доколку Zeitgeist е креација на масоните, не би им донел многу многу ќар. Ако сакаат они да не контролираат (дечкиве од Zeitgeist), сигурно нема да зборуваат против естаблишментот, религијата etc...туку ќе ги бранат...затоа ти викам дека не ми е јасно, оти нема логика некој да проба да те контролира со тоа што ќе ти ја каже вистината. Ако ја знаеш вистината - автоматски стануваш слободен човек, или барем добиваш потенцијал за истото, а тоа не му одговара на тој што сака да те контролира. Тоа е се. Балканскиот менталитет шо го спомна никако не ми се уклопуе у муабет, ама јебига, ти така си ме сфатил изгледа...батали.
@ dzole: Се слагам со твојот пост брат, јасно ми е дека има одредена група моќни луѓе кои сакаат - не знам до колку успеваат - да контролираат огромна маса на луѓе како што се овие 6 милијарди на нашава планета, ама за се нешто да бараме рачка кај нив...малку е параноично, па и неосновано, нели? И секако, нелогично...
поздрав

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ZEITGEIST - The Movement
ТемаИспратено: Авдуст 2nd, 2010, 5:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
Bratko, ti kazav nekoj post pred ovoj za vistinata.
Vistinata nemoze da se sopre koga kje pocne da se shiri, neli?
E, Masonite znaat deka vistinata nemoze da se sopre, pa zatoa ja kontroliraat.Kako ja kontroliraat? Kazuvaat dovolen procent vistina ( informacii sto nemozat da im nashtetat) za ti da poveruvas vo toa ( na primer zeitgeist ti kazuva u prv del vistina i ti veruvas i drugite dva dela gi zemas isto za vistina i u mozokot tvoj zeitgeist cel film e cista vistina) vistinata se kontrolira taka, vistinata nemoze da se sopre.E sea zosto masonite bi imale kjar.. pa kje imaat kjar bidejki nie sme seuste nivni zalozhnici, 99% od celokupno proizvodstvo vo svetot e pod nivna kontrola, i niv im treba vistinata da se kontrolira, zosto vidi, ako lugjevo ja znaat pravata vistina toa bi pretstavuvalo opasnost za masonite, i zatoa se shtiat na toj nacin so sto ja kontroliraat ;)
Mozam da ti gi nabrojam lugjeto sto se narekuvaat''seektruthers'' sto gi ima na internet i sto shirat lagi toest mal procent vistina a drugoto vo pogolem procent laga.. bla bla bla nikogas lugjeto nema da se osvestat.. nema kraj na ova.. toest ima.. hmm armagedon? konecnata bitka megju gospod i negovite svetii i angelite protiv satanata , masonite i demonite..
nov svetski poredok vospostaven 2012 godina? kje vidime ;)
Pozz!

_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап