Сега е точно : Октомври 22nd, 2020, 7:41 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 6:47 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
мојте за сега да иако ме заебаваше сестра ми ко не ми успеваја. :)


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 24th, 2009, 11:06 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
НАЈДОВ БАЈСИКЛ во Скопје :mrgreen: најпрво по препораките на дудо си купив 2 шпила пиатник од беверли и после ден-два ми се јави другар и ми кажа дека има бајсикл во матица, кај екс шоп што е, кај соборна, вчера си купив 1 а УТРЕ КУПУВАМ УШТЕ ДВА 8)

иначе скапи се, и не ги препорачувам за почетници, според мене најболје за почеток се 100% пластика, има едни добри од пазар и има едни ројал голд супер се за почеток, а исто така и пиатник, иначе бајсикл се 370 ден. шпил тоест црвените и сините, а црните се 450.

па бујрум во матица, ако не во странство :roll:

иначе ја почнав да праам трикови 14 мај 2009, и од тогаш вежбам секојдневно, даунлоадирам двидиа и учам од интернет, тоест од learnmagictricks.org и од јутуб, тоест од типот по име mismag822, и така еве сеа коа сум на распуст дома коа седам коа не сум со друштво, вежбам трикови :D

иначе успеваат триковите, 99% ми успеваат пред другари и пред сестра ми, а пред родители бедни 10% :D , никад неможам пред нив да направам добар трик, освен математички шо секад успева, ко некоја чудна трема иам пред нив и така, мислат дека не ме бива :lol: :lol: , не се шалам сум им покажал клипови шо праев трикови и така знаат и то.

од кај ми текна да вежбам трикови незнам, ја одсекогаш сум бил фасциниран од магија и одсекогаш сум сакал да ја знам и да ја практикувам, но не за разлика од графитите, пример, графитите мене секогаш ме интересирале сум ги забележувал, ама некој да не ми покажел како се цртаат и да не ме подбутнал, никад не би нацртал добра скица, а камоли графит. А картиве се друго, прифатливи се од секој и нема ништо боље од изразот на лицето на човекот после добро направен трик :)

после говоров сам себе се инспирирав и сеа идам да вежбам :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 24th, 2009, 11:07 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
RaP-RiVaL Напиша:
мојте за сега да иако ме заебаваше сестра ми ко не ми успеваја. :)


почна и ти брат а? Супер само напред, мило ми е :wink: :D

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 24th, 2009, 5:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
и гледај го филмот ILLUSIONIST ако не си го гледал... многу е интересен :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 25th, 2009, 12:03 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
интересна ствар се картите,знам по некоја едноставна финта, не тепам многу време на нив ...
иначе за почетак мислам добри се обичнине , маде ин далечни исток :)
ае зз и бтв учете меѓу себе , нека се развие и таа ствар кај нас,доста занимливо за гледање е...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 12:45 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
фала, џоле брат за подршката :wink: , мило ми е што ви се свиѓа, а иллузиониста го глеав пред 5-6 месеци, супер филм, тоа нешо ко да ме привлече кон картиве, еден другар ми го дае филмот зашто знаеше дека ме интересираат такви ствари, и сеуште не му го вратив, уууупс :D :| :roll: , не дека не треба ништо да ми давате после постов, али заборај он на тоа, не ми го побара, ако ми го побараше ќе го режнев, тоа е тоа :D

позз

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 3:21 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
A.S. Напиша:
фала, џоле брат за подршката :wink: , мило ми е што ви се свиѓа, а иллузиониста го глеав пред 5-6 месеци, супер филм, тоа нешо ко да ме привлече кон картиве, еден другар ми го дае филмот зашто знаеше дека ме интересираат такви ствари, и сеуште не му го вратив, уууупс :D :| :roll: , не дека не треба ништо да ми давате после постов, али заборај он на тоа, не ми го побара, ако ми го побараше ќе го режнев, тоа е тоа :D

позз


режни го на време! :)

и врати го она што не е твое! :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 12:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
_SpeciaList_ Напиша:
A.S. Напиша:
фала, џоле брат за подршката :wink: , мило ми е што ви се свиѓа, а иллузиониста го глеав пред 5-6 месеци, супер филм, тоа нешо ко да ме привлече кон картиве, еден другар ми го дае филмот зашто знаеше дека ме интересираат такви ствари, и сеуште не му го вратив, уууупс :D :| :roll: , не дека не треба ништо да ми давате после постов, али заборај он на тоа, не ми го побара, ако ми го побараше ќе го режнев, тоа е тоа :D

позз


режни го на време! :)

и врати го она што не е твое! :)


нека анализира , ако другарот би му го вратил нека му го врати и он цдво, а ако другар му би го изгубил ,тогаш со една глава правдина не се тера :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Јули 30th, 2009, 2:22 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
dzole Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
A.S. Напиша:
фала, џоле брат за подршката :wink: , мило ми е што ви се свиѓа, а иллузиониста го глеав пред 5-6 месеци, супер филм, тоа нешо ко да ме привлече кон картиве, еден другар ми го дае филмот зашто знаеше дека ме интересираат такви ствари, и сеуште не му го вратив, уууупс :D :| :roll: , не дека не треба ништо да ми давате после постов, али заборај он на тоа, не ми го побара, ако ми го побараше ќе го режнев, тоа е тоа :D

позз


режни го на време! :)

и врати го она што не е твое! :)


нека анализира , ако другарот би му го вратил нека му го врати и он цдво, а ако другар му би го изгубил ,тогаш со една глава правдина не се тера :)


Хахаха !! мрднато детиште ! :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ПОМОШ, ВЕ МОЛАМ :(
ТемаИспратено: Авдуст 29th, 2009, 3:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Трикчиња а...ако ако...и ја почнав...од нет учам све шо може да се научи...и мило ми е ш има појше деца ко мене...ај па пишете некој ден..ке видиме кој прае боље трикови...да се пресметаме...позз :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап