Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 10:03 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Предлог филмови
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 10:08 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Значи, предлагајте добри филмови, по можност со рецензија ( жанр, содржина, ваше мислење, слика ) - по можност на македонски.
Исто така и торент со добар видео квалитет ( Двд рип, ХдТв .. итн )


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Авдуст 21st, 2009, 6:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
44 Minutes - 44 Минути ( да ти преведам да не прашуваш пак :)

иначе стар филм али меѓу омилените ми е,некаде 2004 мислам е
Directed by Yves Simoneau
Produced by Michael R. Goldstein
Written by Tim Metcalfe
Genre: Crime | Drama | Action
Starring Michael Madsen
Ron Livingston
Release date(s) 2003
Running time 1h 43min
Country United States
Language English

Plot

The plot, about bank robbers held at bay by the Los Angeles Police Department, is based on an actual incident which occurred February 28, 1997 known as the North Hollywood shootout. It stars Michael Madsen as a homicide detective who is tracking a violent duo of bank robbers: Larry Eugene Phillips, Jr. (played by Andrew Bryniarski) and Emil Matasareanu (played by Oleg Taktarov).
The Bank of America building in the actual robbery was in North Hollywood, but the building used in the film was a vacant bank in a strip mall in La Habra, California. Scenes on the residential streets where the robbers fled were filmed on the actual locations.
The real gunmen also were nicknamed the 'High Incident Bandits' and the shootout was also the basis for the final episode of the 1996-1997 ABC-TV police drama 'High Incident.' The High Incident episode takes place in the parking lot of an empty building, which serves as "El Camino City Bank" in the fictional suburb of El Camino. Surrounding Valley neighborhoods are used to film scenes in which officers hunt down fleeing robbers.

Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Ноември 9th, 2009, 9:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
шо се деси бе,го виде ? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 2:32 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Уште не, од мрза и немање време.
Инаку, 2012 е интересен, мада му избегала поентата малку, не кажале колку шо планирале.

August Rush
- Се работи за животната приказна на изгубено дете со изразен музички талент и музиката ги наоѓа неговите родители.

Eyes Wide Shut ( иако не сум го гледал цел )

- Претежно Слободно Ѕидарски филм.

Dead Senthence
- Топ трилер, се работи за случајно убиство на синот на еден интелектуалец, кој врви низ пекол и се одмаздува.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 4:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
RaP-RiVaL Напиша:
Eyes Wide Shut ( иако не сум го гледал цел )

- Претежно Слободно Ѕидарски филм.Што требаше ова да значи?! Иначе филмот е ремек-дело на еден од најголемите режисери на сите времиња Стенли Кјубрик. Имдб линкче: http://www.imdb.com/title/tt0120663/
Моја препорака.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 8:10 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Си слушнал за слободни ѕидари ( масони ) ?
Односно, дека се работи за Масони.
Ова требаше да значи.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 27th, 2009, 6:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Burnt Offerings

Жанр: Хорор класика
Стар, одличен филм од 1976 год. со една фамилија, една куќа и духови во неа.
Ќе ве плаши сите :twisted: :D

http://www.youtube.com/user/ionwaxx#p/c ... 0C9A32BE56

Гледајте ги сите 12 делчиња на јутјуб или симнете го :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 10:10 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Avatar
imdb линкче: http://www.imdb.com/title/tt0499549/

Многу добар филм.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Декември 30th, 2009, 1:34 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Го спуштив сега, али е кино снимка од zamunda.net
Ми предложија пријатели, па ќе го гледам наредните деној.
Инаку, предлагам одсега и торент со двд рип ( или било кој квалитетен тип high definition Tv итн. ) да постирате заедно со предложениот филм

Beautiful Mind

http://www.imdb.com/title/tt0268978/

-Математичар со физока интелегенција кој страда од шизофренија и се бори против болеста.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Предлог филмови
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2010, 7:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
RaP-RiVaL Напиша:
Го спуштив сега, али е кино снимка од zamunda.net
Ми предложија пријатели, па ќе го гледам наредните деној.
Инаку, предлагам одсега и торент со двд рип ( или било кој квалитетен тип high definition Tv итн. ) да постирате заедно со предложениот филм

Beautiful Mind

http://www.imdb.com/title/tt0268978/

-Математичар со физока интелегенција кој страда од шизофренија и се бори против болеста.


Уникатно дело од филм!

http://www.megaupload.com/?d=HKYGWXCL

Симни го после 2 саат сабајле од мегауплоад!

МК Превод: http://titlovi.com/downloads/default.as ... iaid=78484

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап