Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 10:19 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Декември 25th, 2009, 1:45 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Мразам политика, но ко веќе спомна за Бугарски пасош.
Брат, то не е предавство. То е - спаси се кој можи. Предавство е то шо државата го прави.
Има патриоти и то многу, но шо фајде од то? Не добиваш леб. Или ајде, шо е битно шо ќе јадиме денес и дали воопшто има, битно патриоти сме. Никој неќи да си менва идентитет или да вади туѓ пасош, но немаш и баш некој избор во Македонија. И кој е виновен за то? Владата. Оти не мислеле порано, него сите гледат да си го наполнат џебот, а сега ќе кукат дека Македонците бегат настрана. Епа малку е доцна.. За да добијш нешто треба да вратиш за возврат. Јас не гледам дека баш то се дешава.
Не ме сваќај погрешно, јас ја сакам земјата, но не и државата (системот). СУМ против Бугарски пасош, но >>умните глави<< требало порано да мислат.
Ко секогаш - ветувања, ветувања..... па ништо. И кој к*р ??Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Декември 27th, 2009, 6:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Лејди, нема умни глави на таква позиција, сфаќаш?
Све е за пари.... Кога постои мито :twisted: и корупција :twisted: во некоја држава " :oops: Умните луѓе :oops: " мислат само на една работа: Да зграпчат што е можно повеќе од парите (народот). :oops:

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Декември 27th, 2009, 11:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Има умни глави. Оние кој ги „фарбат очите“ на народот, во смисла на градат автопати, реновират се и сешто и на крај пак клават пари в џеб за себе. Секоја чест на тие. А мито и корупција постоело и ќе постој.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 7:20 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Не ме сфати... Сепак ок, мразам политика, и ги мразам сите богати курви што мислат дека се над некого.
Нека умрат кој ги ебе :twisted:

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 4:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Знам на што мислеше, дека секој кој ја има та функција е алчен за пари, сватив. Само сакав да кажам дека некој ги има што добро се сносват со неа.
И нека умрат, да! :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2010, 6:13 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
fuck greece
и, како што вели еден прастар графит кај мене на сред Велес:
САМО МРТОВ ГРК Е ДОБАР ГРК
фала многу
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: $130 Million to promote "Greekness of Macedonia"
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2010, 1:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
тачно тачно :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап