Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 8:54 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 24th, 2009, 7:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Олд скул у станче или по клуб некој, со друштво или у самотија ,како ќе го поминете крајот на 2009? :)Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 25th, 2009, 2:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
уУУУ брат...таму кај што е најбоље..со луѓе кои ти значат или нешо..и рано е уште..тоа на 29 се одлучуе за мене... :D :D :D Или викендица...или станче...или дома брат...друго нема...ако сааш придружи ми се... :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 26th, 2009, 11:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Ја мислам ова на 31ви ќе одлучам.. :lol:

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 7:22 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
У станче и со друштво во кафана... ќе кркаме прасе :P

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 7:23 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
girlll Напиша:
Ја мислам ова на 31ви ќе одлучам.. :lol:


Во 23:55 часот , а?

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 6:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Па така некако.. Еве уше врска си неам каде што како.. 29ти е.. Значи дефинитивно 31ви ќе знам.. Освен утре ако не падне некој договор. Или да се нафурам и дома да си седам!

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 29th, 2009, 9:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
"zosto tolku euforija za novagodina koga taa sto ni ide ke bide betar od taa sto pomina "
pozz

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 30th, 2009, 12:14 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Нема еуфорија низ темава пер


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 30th, 2009, 2:04 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
На плоштад во Љубљана, најверојатно. Уште незнам точно. :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Каде за Нова ?:)
ТемаИспратено: Декември 30th, 2009, 11:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Болничко суммм!! Ваљда дома сепак :cry: Нејќу дома за Нг!!! :cry: :cry: :cry:

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап