Сега е точно : Октомври 30th, 2020, 10:09 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 9:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ај да ве видам :P
Дали и колку сте трпеливи луѓе,идете ли според фразана - полека но подобро изработено дело или побрзо па што испадне ,испаднало ? Потоа,дали се замарате за најситни проблеми ,дали живеете со нашата добро позната и често искажувана фраза ,, Не се замарам ,, ?Дали ја ставате во пракса или пак само глумите јебачи пред чупињ'та :)) или ергените штом више почнавме :)
За мене : Сум трпеливо,упорно створење,понекад знам да одјебам ако ептен више Шар планина ти ја бара :)) ,подобро ќе работам на нешто подолго време,размислувајќи за тоа колку повеќе ќе ти биде истото ценето неголи ако начачкаш некоја ствар за 5 минути со квалитет СабЗиро :)) заради тоа што неможеш да дочекаш да го прикажеш и да се испосереш од фалење пред другари ,најчесто другарици.Како беше,брза кучка слепи кучиња раѓа.За замарање ,па , секој се замара до одреден степен.Некој повеќе ,некој помалку.Остај што те лажат ,одма штом ти завртат грб вадат огледало од џеб со кое си ја чепкаат марамата околу врат - најчесто црно бела сега се носи :)) .Се шалам,нормално,не се сите такви.Поентата ми беше , секој се замара,без разлика што некои изгледаат толку ,,незаинтересирани,, за се околу нив.Се замарам,не за ситници,туку за проблеми што ,,вреди,, да се замараш.Ваљда ја сфативте поентава.
Битно да попричаме нешто,па ајде лупнете коментари,одговорете на првите прашања ,кажете кај утнав нешто и сл.
Цмок :mrgreen:Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 6th, 2010, 9:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Па вака како прво чест ми е што ќе одговорам прва но ај да не ве замарам а да почнам да одговарам. :D
Цитат:
Дали и колку сте трпеливи луѓе

- Се зависи од луѓето и ситуацијата т.е. кога ќе си го вратам филмот наназат испаѓа дека сум трпелива, но како што си проаѓа времето така се помалку и помалку сум трпелива, сепак луѓе сме имаме чувства и колку и да сакаме не можеме нонсто некој или нешто да трпиме. :)
Цитат:
идете ли според фразана - полека но подобро изработено дело или побрзо па што испадне ,испаднало ?

- Второто дефинитивно! :D Не за друго него едноставно немам живци да посветувам внимание на некое дело и на крај некој сељак да ми рече дека нешто му фали, едино поради тоа се правам на брзина и нормално грешам али јбг човек сум.
Цитат:
дали се замарате за најситни проблеми

- Ако тие ситни проблеми ептен ми значат и тоа како се замарам!
Цитат:
дали живеете со нашата добро позната и често искажувана фраза ,, Не се замарам ,, ?

- Живеам зашто да не живеам дури и во последно време често ја употребувам но колку е точно тоа ни ја незнам. :)
Цитат:
Дали ја ставате во пракса или пак само глумите јебачи пред чупињ'та :)) или ергените штом више почнавме :)

- Е на ова немам одговор од разно разни причини. :D

И така, нема да коментирам ништо за тебе пошто колку што приметив спротивни мислења имаме, а тоа верувај не види никаде. :)
Поздрав. :)

_________________
Да не знае човек дали да се смее или да плаче..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2010, 4:42 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Цитат:
Цитат:
идете ли според фразана - полека но подобро изработено дело или побрзо па што испадне ,испаднало ?

- Второто дефинитивно! :D Не за друго него едноставно немам живци да посветувам внимание на некое дело и на крај некој сељак да ми рече дека нешто му фали, едино поради тоа се правам на брзина и нормално грешам али јбг човек сум.

Нормално е да ти дадат критика ,колку и да си работела на тоа нешто,човечки е да згрешиш нешто,и да ти кажат кај ти е грешката.За пример да земеме миксинг на песна : Има дечко што микса по 2 недели и има дечко што микса за 5 минути .Првото боље ќе испадне,но не мора да значи.Преферирам повеќе внимание и време да посветам на одредена ствар што ја спремам - не сум перфекционист ,али зашто да сјебам добра идеја во 5 минути ? :)
Цитат:
Цитат:
дали живеете со нашата добро позната и често искажувана фраза ,, Не се замарам ,, ?

- Живеам зашто да не живеам дури и во последно време често ја употребувам но колку е точно тоа ни ја незнам. :)

Живеам и јас со неа,но ипак се има граници.Секој се замара,ко што реков до одреден степен,некој повеќе некој помалку.
Цитат:
Цитат:
Дали ја ставате во пракса или пак само глумите јебачи пред чупињ'та :)) или ергените штом више почнавме :)

- Е на ова немам одговор од разно разни причини. :D


Ти ги спомнав ма и ергените ако тоа е една од причините :P :mrgreen:
Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2010, 2:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Јао северњаку...алал нека ти е за темава...нешо ново на форумчево..!!! Инаку за прашањава : -Абе трпелив сум али зависи за кои ствари..На пример ако знам дека ке ми се исплати трудот и чекањето зашто не би чекал..но за некои ствари преферирам набрзина колку да се каже дека е направено..но тоа е ретко... За умарање...уу..уопште не...баш онака сум " не се замарам"..и тоа не за пред чупиња :D туку така живеам... Иако се замарам за проблеми кои оставаат печат у мој живот..за проблеми кои мора да се решат..а за ситници не...тие практикувам да ги решам уз пат.. До одреден степен сум и на она мото...решаам проблем на мој начин..без разлика дали така треба или не... !!! Почит за темава браво северњак..поштуем !! :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2010, 9:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
dzole Напиша:
Цитат:
Цитат:
Дали ја ставате во пракса или пак само глумите јебачи пред чупињ'та :)) или ергените штом више почнавме :)

- Е на ова немам одговор од разно разни причини. :D


Ти ги спомнав ма и ергените ако тоа е една од причините :P :mrgreen:
Поздрав


Па незнам зашто ергените би биле некоја причина, :roll: него мислев дека баш за ова нешто машките се тие што се прават јебачи и пред чупињ'та и пред ергените, пошто зашто би се правеле женските кога тие се тие што се е*ани. :) Вајда не би се фалеле кој ги е*ел, :roll: едино ако се тоа некои тешки шмизли. :D
Отприлика такви се тие "разно разни" причини поради што немам одговор на тоа прашање. :D

_________________
Да не знае човек дали да се смее или да плаче..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 3:25 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Спомнав пошто има членови од двата пола ,да не дискриминираме :) Иначе,сватено
Поздрав
пс. Игоре блазе си ти :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 9:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Се замарам бе, со све се замарам...и со најситни ствари, што некад праи да коа ќе дое време за поголеми ствари да се замарам...не можам :)
А иначе у везе со трпеливоста, сум трпелива до пред самиот крај на тоа што го праам, и одеднаш ќе ми дое преку такво и баталуем :/ Нема везе, затоа постојат одредени особи надлежни да ме опоменат ако мислам да се откажам :)
епа така...поздрав :В

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2010, 7:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
HC girl=] Напиша:
Се замарам бе, со све се замарам...и со најситни ствари, што некад праи да коа ќе дое време за поголеми ствари да се замарам...не можам :)
А иначе у везе со трпеливоста, сум трпелива до пред самиот крај на тоа што го праам, и одеднаш ќе ми дое преку такво и баталуем :/ Нема везе, затоа постојат одредени особи надлежни да ме опоменат ако мислам да се откажам :)
епа така...поздрав :В


Кажи од кај ги најде тие надлежни,да вработам некој и јас?:P
Благодарим за постовите :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 10th, 2010, 3:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
се замарам ја, замарам други, барам тие да замараат трети...и се така, оти без замарање отидовме у курац :shock:
кој не се замара, не живее баш многу...мислам, за него лично си живее, да, ама нема да оставиш некоја трага баш и ако не се замараш!
многу луѓе па овоа не го сфаќаат и тргаат да се замараат со секоја ситница небитна. WRONG!
се што ти влијае на личната добробит, вреди да се замараш. се друго пуштај вода и нека оди у јадранско :mrgreen:
почит за темава
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 10th, 2010, 3:26 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
c-sativa Напиша:
се замарам ја, замарам други, барам тие да замараат трети...и се така, оти без замарање отидовме у курац :shock:
кој не се замара, не живее баш многу...мислам, за него лично си живее, да, ама нема да оставиш некоја трага баш и ако не се замараш!
многу луѓе па овоа не го сфаќаат и тргаат да се замараат со секоја ситница небитна. WRONG!
се што ти влијае на личната добробит, вреди да се замараш. се друго пуштај вода и нека оди у јадранско :mrgreen:
почит за темава
мир!


Точно,без замарање животот ти е празен и монотон у суштина,али зборам за замарање во врска со проблеми за кои вреди да се замараш.Ипак ,луѓе сме,што е животот без тага,бес,бед ( тинејџерска депресија :)) ) ? Празен.Замарај се за вредни ствари,не ситници ,не биди наивен и глупав,не повторувај исти грешки и ужифкај северњачки :mrgreen:
ае здраво живо :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап