Сега е точно : Декември 13th, 2018, 12:58 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 19th, 2009, 11:59 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
Првата Дама Напиша:
Озбилно?? Немав појма, шала на страна.. љољ а што е разликата меѓу густ сок и џус.. до пред 2 минути мене тоа ми беше исто ахахаах

Па ваљда густиот сок е погуст од џусот.. а џус е juice (анг. назив за сок нели), шо значи нема врска како сакаш викај си го :))) Инаку, на муабетов, вчера се ОПИЈАНИВ со браво од портокал :lol:


_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 21st, 2009, 2:34 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Fucking_Princess Напиша:
Првата Дама Напиша:
Озбилно?? Немав појма, шала на страна.. љољ а што е разликата меѓу густ сок и џус.. до пред 2 минути мене тоа ми беше исто ахахаах

Па ваљда густиот сок е погуст од џусот.. а џус е juice (анг. назив за сок нели), шо значи нема врска како сакаш викај си го :))) Инаку, на муабетов, вчера се ОПИЈАНИВ со браво од портокал :lol:
значи си се опијанила со ЏУС :lol: а разликата обично е во тоа што густиот е густ, нели, како што кажува самото име, а џусот е бистар...ајде ја частам по едно Фрукталче или Пригат...кој е ЗА? :lol: :lol: :lol: :lol:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 21st, 2009, 11:18 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
чичко ќурин, ја сакам една кригла пивце :P :P :P

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 24th, 2009, 2:20 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
CrashoOoT Напиша:
чичко ќурин, ја сакам една кригла пивце :P :P :P
Џус од јачмен? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
знаеш каде да дојдеш за таква работа, нели?
риспектање
миР!!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2009, 2:39 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2009, 6:21 pm
Мислења: 8
се знае бе...домашното 5л за 3 души купуваш пепси 3л мешате 70% вино со 30% сок
и фаќате да жонглирате...се правите комиње :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Авдуст 30th, 2009, 2:47 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2009, 2:22 pm
Мислења: 31
PaNki Напиша:
се знае бе...домашното 5л за 3 души купуваш пепси 3л мешате 70% вино со 30% сок
и фаќате да жонглирате...се правите комиње :)

хахахах вино више ни ја ни дете мое :D
водка+вермут+спрајт=уживанција
водка+јегер+ред бул=уште појака
абеее шо било само водка да имат :lol:

_________________
Wake up and live your life !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2010, 2:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Coca Cola.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2010, 5:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Од ракија ако има пораперска пијачка еве на :D

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2010, 4:53 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
freaky_dicky Напиша:
Од ракија ако има пораперска пијачка еве на :D
Word

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Што Највисе Пијат Раперите!!!!!????
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 7:09 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
gazija !!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап