Сега е точно : Јули 20th, 2024, 3:04 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 17th, 2008, 11:51 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 15th, 2007, 8:12 am
Мислења: 274
gang-lady Напиша:
Ziveam u Gostivar NAJSELJA4KI GRAD, tuka samo ozboruvaat kako babi a mene me gledaat kako Ludak i Prosta Kurva...
vo ovoj grad hip-hop ziveat nekoi muslimani i jas...
se nosam siroko, si ja po4ituvam mojata kultura a ako nekoj e protiv toa dobiva Kotek, Gi prifakam site luge kakvi so se, bez razlika na boja vera nacionalnost i bla bla bla...
PRIZNAVAM NEMAM DRUGARI
i ke mi re4ete so ne zamines od toj grad eve gi pri4inite:
1. Golem sum inaet
2. ne se zamaram sto mislat drugite za mene
3. SAKAM DA JA RASIRAM TUKA HIP-HOP KULTURATA[/b]


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mе насмеа тибам тоа.. :D :D :D :D :D :D

OMFG.. Колку години имаш?

П.С.
Слушни ја `Така челикот се кали`.. ДНС.. Ќе се пронајдеш таму во многу зборови.. Посебно во рефренот во едно делче..
ПоЗдРаВ


_________________
Почивај во мир Ненад... Friends 4 Life!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 18th, 2008, 1:56 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
da i pomognam na HC RAPERKATA za da ja najde pesnata Kako Chelikot Se kali

http://www.myspace.com/bazenovporedok

ke odish na profilot vtora e vo pleerot :D

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Култура
ТемаИспратено: Maј 6th, 2011, 12:55 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 6th, 2011, 12:22 am
Мислења: 5
Jojo-Proklet
Наслов на мислењето: Испратено: Maј 23rd, 2005, 12:14 amРегистриран: Maрт 15th, 2005, 8:13 pm
Мислења: 294
JAS SUM HIP-HOP!!!
Ti si Sranje brat iskreno da ti kazham ;).
HIP-HOP chesto upotrebuvate a ne znaete ni shto e ni znaete ni kakva kultura e ne se brukaj vaka po javni strani ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Култура
ТемаИспратено: Авдуст 13th, 2012, 7:08 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 13th, 2012, 5:40 am
Мислења: 6
Правци и подкултури има многу.

Мислата водилка и главната тема е една: или си Urban или не си (тогаш веројатно си Курбан :P), или си Хип или не си, или си кул ил не си... и така...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Култура
ТемаИспратено: Авдуст 16th, 2012, 8:51 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 13th, 2012, 5:40 am
Мислења: 6
Hip-Hop 2 d max:
http://www.youtube.com/watch?v=cM4kqL13jGM


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап