Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 10:24 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ok
ТемаИспратено: Декември 28th, 2007, 6:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
himen Напиша:
pogresno si svatil ali nema veze ,kako i da e sve na sala zboram na forumov cim nema k** ili p***a uzivaj znaci se salam :)




dobro ako ti taka vikas


_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 30th, 2007, 4:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 4th, 2007, 3:58 pm
Мислења: 79
Локација: Bitola
atentator Напиша:
abe za razlika od drugite gradovi skopje ima 600.000(mozhe i poishe) zhiteli ... epa naramno deka ke ima poveke zbidnuvanje .. no ne treba da se izostavat i dr gradovi .. tetovo,bitola,ohrid... evesea pochnaa malku pocesto da se deshavaat i vo prilep zurki .... Toa e Toa .. Koga pola makedonija e vo skopje .. naramno deka ke bide Metropola i na sekoj vid muzika ne samo na rap ..

POCHIT


metropola e da...ali i bitola ima golema prednost ..so toa so e. grad na kulturata..i toa ima vlijanie sepak..pozz..

_________________
All good niggas, all the niggas who change the world, die in violence. They don't die in regular ways." -- Tupac Amaru Shakur


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 31st, 2007, 3:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
hehe brat aj chitni dobro .. sho pishav ne treba da se zapoztavat dr graovi vo makedonja ... Bitola e grad na kulturata no za zhal jas ne znam ili mozhe NE SUM dobro informiran za pocesti rap zbidnuvanja .. posle skopje mozhe da se izdvoi Tetovo kako dobro mesto so razviena rap kutura

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 31st, 2007, 5:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Aприл 7th, 2007, 6:34 pm
Мислења: 341
Абе какво Скопје , Демир Хисар има најјака сцена што зборвате бе ?? :D :D :D:wink: :wink: Пффф...Па нормално како што кажавте половина од постојве дека Скопје е една половина Македонија, па нормално е да има најразвијана сцена..Пред се има студија за кои другите градови можат да сонуваат...Па после следи Тетово, војводи јуриш :D :D па комшииве од Битола, Прилеп и Охрид го делат треќото место.. :roll: Не можам да се одлучам кое место на кој да му дам бе!!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 31st, 2007, 5:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
KikoMC Напиша:
па комшииве од Битола, Прилеп и Охрид го делат треќото место.. :roll: Не можам да се одлучам кое место на кој да му дам бе!!

ja mislam deka komshiite zasluzhuvaat треќо место :D

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2008, 1:29 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Za najdobra scena neznam, deka neam poim kade i koga se praat zurki u drugive gradovi, ama spored mene u Skopje ima najkvaliteten rap. Pozz!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2008, 6:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
Dudo_Kozle Напиша:
Za najdobra scena neznam, deka neam poim kade i koga se praat zurki u drugive gradovi, ama spored mene u Skopje ima najkvaliteten rap. Pozz!


TAKA E MAJSTORE.OD KADE SE NAJDOBRITE MC-JA VO MAKEDONIJA

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2008, 5:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
nikola Напиша:
Dudo_Kozle Напиша:
Za najdobra scena neznam, deka neam poim kade i koga se praat zurki u drugive gradovi, ama spored mene u Skopje ima najkvaliteten rap. Pozz!


TAKA E MAJSTORE.OD KADE SE NAJDOBRITE MC-JA VO MAKEDONIJA


HeHe peer ... faktot e toj .. nema sho ne mozhe nekade da e porazviena kulturata vo dr gradovi koga skopje skoro milionski grad e ... i mn e jasno toa .. a za najdobrite Mc ne bi rekol deka se od skopje zasho ima i mn mn dobri mc-ja od drugite gradovi ,.,. ali koj kako ke si svati negovo pravo ako mislish ti deka najdobrite Mc se od sk taka neka bide .. ne deka nema dobri mc vo skopjeto ..ali treba da se pogledne i na dr mesta :D co ne mozhe milion nasproti 10000 jasno e .. ali za dzabe e sve koga ne napreduvame samo stoime u mesto :S

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2008, 10:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
atentator Напиша:
nikola Напиша:
Dudo_Kozle Напиша:
Za najdobra scena neznam, deka neam poim kade i koga se praat zurki u drugive gradovi, ama spored mene u Skopje ima najkvaliteten rap. Pozz!


TAKA E MAJSTORE.OD KADE SE NAJDOBRITE MC-JA VO MAKEDONIJA


HeHe peer ... faktot e toj .. nema sho ne mozhe nekade da e porazviena kulturata vo dr gradovi koga skopje skoro milionski grad e ... i mn e jasno toa .. a za najdobrite Mc ne bi rekol deka se od skopje zasho ima i mn mn dobri mc-ja od drugite gradovi ,.,. ali koj kako ke si svati negovo pravo ako mislish ti deka najdobrite Mc se od sk taka neka bide .. ne deka nema dobri mc vo skopjeto ..ali treba da se pogledne i na dr mesta :D co ne mozhe milion nasproti 10000 jasno e .. ali za dzabe e sve koga ne napreduvame samo stoime u mesto :S


Per, videno e nasekade, u site gradovi, segde ima i dobar i tapa rap. Ama od toj dobriot, SITE znaeme deka u Skopje ima najvekje, da bideme iskreni. Isto taka, site znaeme i koj se tie, neli? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2008, 9:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
ne rekov deka nema dobar rap vo skopjeto :D mislam svati i ti deka ne go rekov toa .. .ima dobar rap ima dobri mc .. no samo sakav da kazham deka ne se za potcenuvanje i dr od dr gradovi :D mislam se svajkame :D ako se svajkame ako ne da go ebam :D vazhno e da se druzhime

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 38 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап