Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 9:06 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2008, 1:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
samo tepaj i nemaj maka.. :D:D



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 15th, 2008, 8:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
lele ne mozam da se iznacudam...alal da mu e na atentator...ja tolku vreme se "kurcam" niz velesov da me vidat deka sum raper, sakam da me doznaat, edvaj go docekav denot RAPER da mi vikaat, vas pa ne vi se sfiga...hahaaa
ne znam oti taka, mene mi e gordost, sakam site da znaat deka sum RAPER i se nadevam eden den ke stanam kvaliteten MC, da me znaat sto pravam i so sto se zamaram u zivotot, duri i se lutam koga nema da me poznaat deka sum raperce...ja branam kulturata do posledna kapka krv!!!(ne velam deka vie NE go pravite toa, ama toa e kako da spremas revolucija, a sram ti e da te vikaat revolucioner!?!)
od mene za vas: bidete gordi na statusot vo opstestvoto, Most, Cista, Ulicen Ritam i ostanatite old school hip hop "pobornici" i vrsnicite se namacile da go dolovat vistinskoto negovo znacenje, neka bide toa eden vid blagodarnost za nivnata maka...
peace!
RAP is something we do, HIP HOP is something we LIVE!!!
HARDCORE RAP will NEVER DIE!!!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 19th, 2008, 11:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 3rd, 2008, 9:13 pm
Мислења: 40
Локација: Gostivar REpublik:)))
atentator Напиша:
abe sho kur ve boli dali ke ve vikale raperi ??? pa sho sakate da vi rechat ajde nekoj neka dade predlog kako da ne vikaat i ke priredime kampanja DONT CALL ME RAPER :D

Moze brat jas da bidam kooordinato na kampanjata poso mi treba neso $$$:))))Dont call me raper or ill ........Fuck ya Bijach a?:)))More mn sum sladok ne mi se izlaga pred kam ce caram se so e smizla od istok do zapad pa i posiroko(pocnuam da narcisuam:))heheheheh

_________________
What we are will never be changed..But who we are will never stop changing...:)BWS RULEZ:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 19th, 2008, 11:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 3rd, 2008, 9:13 pm
Мислења: 40
Локација: Gostivar REpublik:)))
c-sativa Напиша:
lele ne mozam da se iznacudam...alal da mu e na atentator...ja tolku vreme se "kurcam" niz velesov da me vidat deka sum raper, sakam da me doznaat, edvaj go docekav denot RAPER da mi vikaat, vas pa ne vi se sfiga...hahaaa
ne znam oti taka, mene mi e gordost, sakam site da znaat deka sum RAPER i se nadevam eden den ke stanam kvaliteten MC, da me znaat sto pravam i so sto se zamaram u zivotot, duri i se lutam koga nema da me poznaat deka sum raperce...ja branam kulturata do posledna kapka krv!!!(ne velam deka vie NE go pravite toa, ama toa e kako da spremas revolucija, a sram ti e da te vikaat revolucioner!?!)
od mene za vas: bidete gordi na statusot vo opstestvoto, Most, Cista, Ulicen Ritam i ostanatite old school hip hop "pobornici" i vrsnicite se namacile da go dolovat vistinskoto negovo znacenje, neka bide toa eden vid blagodarnost za nivnata maka...
peace!
RAP is something we do, HIP HOP is something we LIVE!!!
HARDCORE RAP will NEVER DIE!!!

Braaaaaaaaaaaat palis gasis daj namali malce ce cue nekoj cajkan deka revolucija prais i ce naebes ne idam da te spasuam ce te ostaam da crncis po toa zatvorite:)Just joking:)i pazi koa ides na bazent da ne ulezes u toa dlabokoto bez gumi4ka pa na svadba da ti ideme:)

_________________
What we are will never be changed..But who we are will never stop changing...:)BWS RULEZ:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 20th, 2008, 1:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
se slagam so atentator i c-sativa..
inaku ko slusav rap..najmnogu frenki..i site FRENKIE me vikaa..vo pocetokot toa ne mi smetase..ama od koga snimiv pesni i vidov KOLKU E SATO :)
im rekov da ne me vikaat taka..sega onie so ne se razbiraat od rap..mi vikaat EVE GO YO YO :D ili GDE SI BRATE :) ne me nervira toa..

inako mi predstavuva zadovolstvo ko ke me narecat RAPER..

real story:
vo pp ima od tie decata so prosat..i sekogas DAJ 5 DEN..i mi dosadija..
i eden den mi veli ednoto MORE RAPER DAJ 5 DENARI..i od tolku milo so mi bese 20 den. mu dadov :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 10th, 2008, 4:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
Epa vaka bas e ubavo da te vika nekoj raper i posebno koga ke se zapoznaam so nekoj/a bez razlika kade i kako--koga ke se vidime ke mi rece "kaj si be raper/ce" ne mi smeta,a imase edna slucka neznam kako se najdov uste so edni dvajca i mi vikaat:auu so ti raper li si ? yo men ?
I sega ocigledno sakaaa da si go poladat ama im gi vcrveniv obrazite i do den deneska koga ke se vidam me zapiraat kako sto pravis koga ke dojdes na kafe....i taka vi vikam :) :D

_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 21st, 2008, 5:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Сакам да бидам рапер и јас.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 7:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 24th, 2008, 9:43 pm
Мислења: 43
Локација: Природна =)
Ја сакам да ме викаат раперка или хипхоперка..па зашо да не?Така се осекам по горда на тоа со го слушам и живеам.. нели? :roll:

_________________
Moжеби се загина,можеби тоа време стварно мина,можеби стварно се ми висеше на конец од пајажина,но јас сум таа што сум,јас сум таа Мартина..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2008, 6:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 15th, 2008, 6:08 pm
Мислења: 17
Локација: na krugo..
wow..mnogu raperi se nakotia...ama mnogu i ne go zasluzuvaat zborot raper...sepak ne mora da me vikaaat raper..jas si znam sho sum...ali tie sho glumat,poveke i e milo..nemam protiv...godinite ke si ja pokazat cvrstinata....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2008, 9:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 24th, 2008, 9:43 pm
Мислења: 43
Локација: Природна =)
Pоубаво е кога траеш..

_________________
Moжеби се загина,можеби тоа време стварно мина,можеби стварно се ми висеше на конец од пајажина,но јас сум таа што сум,јас сум таа Мартина..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 49 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап