Сега е точно : Jуни 28th, 2024, 2:26 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 35  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2007, 2:34 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 4th, 2007, 3:58 pm
Мислења: 79
Локација: Bitola
Карактерна анализа со помош на грав За оние кои сакаат набрзинка да се омажат, а не го познаваат доволно карактерот на својот избраник, однесето го на тавче гравче и …. анализирајте!
Културен – прди и вика ”Пардон”!
Дволичен – прди и вика ”Кој прдна?”
Циничен – прди и те гледа право во очи
Кавалер – Пушта дамата прва да прдне
Песимист – Уште не прднал мисли дека се усрал
Безобразен – Прди од задоволство
Сноб – Прди само во добро друштво
Чувствителен – Прди и вика ”Ах”!
Сентиментален – Прди и мисли како би било да не прднеше
Нестрплив – Едвај чека да прдне
Дискретен – Прди и вика ”Нека остане меѓу нас!”
Глумец – Прди и чека аплауз
Страмежлив – Прди и поцрвенува
Таинствен – Тој не прди туку пува
Лажливец – Прди и вика ”Со уста прднав”
Колегијален – Дозволува и другите да прднат
Штедлив – Прди само во затворена соба
Шегобиец – Прди и вика ”Кој прди, зло не мисли”
Неспособен – Потпрднува цел ден и никако да прдне
Оптимист – Прди и се надева дека никој нема да чуе
Пензионер – Прди и вика дека во негово време подобро се прдело Баксуз – Прди и се усерува во гаќи
Фалбаџија – Прди јако за сите да чујат

hahahaha



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2007, 2:37 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 4th, 2007, 3:58 pm
Мислења: 79
Локација: Bitola
Сe подготвуваат група лудаци да бегаат од лудницата и спремаат план: 1.да го удават чуварот и да му ги земат клучевите; 2.да ги отворат двете врати; 3.да побегнат на слобода. Една вечер тргнале тие,го удавиле чуварот,ги отклучиле вратите и кога најпосле дошле на слобода,водичот им рекол: - Пробата успеа,значи утре бегаме!!! :)))))))))) :lol:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
Kico brao na moj rodenden vicofi si stavil...i ne mi kaza da se nasmeam...
aj jas sea ke stafam vicofi

policaec ja zastanuva plavusa vo kola i i veli : imate licna karta?
-nemam.
pasos?
-nemam?
epa sto imas?
i mu dava ogledalo.
abe sto ne kqaza deka si mi bila kolega. teraj!


Zborat dve babi:
1vata: Abe od vnuk mi nema da bide coek.. Po cel den sedi na kompjuter i niso ne praj
2ta: E mojot ke bide ili Lekar ili Pilot.. Sekad koga ke vlezam kaj nego vo soba.. Nasekade ima spricevi.. A on mi vika: Baboooooo ajde da letame!



Sto e razlikata pomegju maz i svinja?
Svinjata ne stanuva maz posle litro rakija.

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
dosadno e we...nespana cela ve4er neznam so da praam pa ke ka4am vicofi...

si bil nekoj tatko i na kerkamu i vikal celo vreme da si doagala vo 11:00casot
i kerkata celo vreme doagala vo 11 ama eden den dosla vo 1 saat cela iskubana,iskinata.i tatkoi i vika kaj si ti do sea .ama tato vidime .ama kaj si ti do sea.ama tato .ama kaj si.ama tato me siluvaa.dobro siluvanje trae 15 min kaj si ti do sea


Mali Dzokica odi vo javan kuka i bara devojka so sida.Zenata koja e glavna tamu mu objasnuva deka sidata e mnogu opasna bolest.No deteto nastojuva devojkata da ima sida i na kraj zenata mu ja ispolnuva zelbata.I mali Dzokica si misli: sega jas ke zakacam sida od ovaa, pa ke i ja prenesam na sekretarkata na tatko mi.Taa pak ke ja prenese na tatko mi, tatko mi na majka mi,a majka mi na komsijata i ke vidi toj na kogo posle ke gi dupnuva topkite


odat dve igli po ulica i gledaat ez i ednata igla i veli na drugata
-ej miting


kako crnogorec pravi caj?
?!?
sedi pod lipa i ceka da zavrne dozd



izlegol policaec od pekara i mu rekol na kolegata
ako pogodis kolku krovni kupiv ke ti gi dadam dvete



zosto zenite ne komentiraat fudbalski natprevari?
zatoa sto igracite ne mozat da trcaat kolku sto zenite mozat brzo da zboruvaat

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:28 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
vozel nekoj covek so 200 na saat i go zastanala policija.cajkanot prasal zoso vozi tolku brzo a ovoj mu rekol deka gi ubil zenata i decata i gi stavil u gepek pa brza da gi frli.cajkanot se isplasil i viknal zasiluvanje.koga stignale im raskazal cajkanov i koga otvorile gepek nemalo nisto,a vozacot rekol:eh eh sega treba da izmisli deka sum vozel 200 na saat


Umrel nekoj haker i go odvele vo pekolot.
Po nekolku denovi se javuva glavniot gavol kaj gospod i mu veli
A be druze ovaj so mi go prati hakerov mnogu nemiren
prvin mi gi istepa site gavolcina sledniot den sozdadov novi tie mi gi udav
tretiot den mi trca i mi krsi se vo sobata so imam mi vleguva vo prostorii kaj so treba i ne treba a i baska se deri na cel glas "kaj e slednoto nivo!!!"



Bolen covek staven na vestacko disejne od boca lezi na smrtna postela
okolu nego najbliskite i popot. Po nekoe vreme covekot pocnal da modree
i da se gusi i pobaral od kaj popot pobaral livce i nalivce i pocnal da pisuva. Samo sto napisal covekot umrel. Popot go zel livceto i go odvel na grobista.Otkako zavrsile site ceremonii popot go zel livceto i bijki bil mnogu lubopiten go procital a na nego pisuvalo "trgni se idiote mi go nagazi crevoto so kislorod budalo edna"



Si bile tatko i kerka . Kerkata go prasala tatkoto
tato tato mozi da izlezam v carsija a tatkoto i rekol mozi ama samo do 11:30.Dobro tato ke se vratam na vreme.
da se vratis ama koga ke se vrakas nemoj da odis po cosinja.
dobro.
cerkava se zakasnila malce i trgnala da si odi po cosinja. A zad neze nekoj manijak ja zbrkal.otkako ja fatil toj pocnal da ja siluva ja siluval ja siluval i na krajot cerkava na manijakot mu pobarala edna cigara.
koga se vratila cela iskinata rastrbusena tatkoto i rekol a ti pusis!!!!!!!!



Trpe im raskazuva na drugarite kolku los son sonil.
-Srede nok mi doaga Pamela Anderson vo seksi-dolna obleka.
-E dobro de, sto e tolku loso tuka- mu velat drugarite?
-E pa koga vleze tolku silno ja tresna vratata sto me razbudi

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:30 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
uhuhu.....dosadno e u 9 sabajle

Odi covek po ulica koga pominuva kola i mu ja pregazuva ednata noga.
Covekov se vitka od bolka i me se dere na vozacot :
-ah majkata tvojaza ova ke mi platis polovina milion evra osteta.
-sto ti e tebe bre covek pa ne sum jas milioner
- e ne sum ni jas stonogalka



se srekavaat dvajca prijateli edniot pelteci, a drugiot e kelav.
onoj sto pelteci mu vika na drugiot:
abbbe, kkkkkollke ppppparrri ttttrosis za sissssanje
a drugiot mu odgovara :
pa sigurno pomalku od ona sto ti go trosis za telefon


odi rusokosa po ulica i sretnuva nekoja zena , pa i vika
- boze donke ti li si? Lele kolku si se promenila od sredno edvaj te prepoznav.
-ama jas ne sum donka
- Lele duri i imeto si si go smenila


VELESTRUMF GI SOBRAL SITE STRUMFOVI NA SRED SELO I PRASUVA:
-KOJ NA STRUMFETA I STRUMFNA STRUMFCE BEZ STRUMF GUMICKA
I SE JAVUVA MRZLIVKO:
-MRAZAM STRUMF GUMICKI

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:32 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
Si bil nekogas nekoj covek koj bil nekoj mnogu golem maler. Na primer ke vlezel vo nekoj avtomobil , avtomobilot ke napravi soobrakajka , ke vleze vo lift ke padne liftot . Pa eden den negoviot direktor kaj sto bil vraboten mu rekol deka treba da odi da potpise
dogovor i da odi do Amerika so avion , a toj bil od Francija . Pa toj rekol direktore ve molam da ne odam maler golem sum ke padne avionot . A direktorot mu rekol pa ako ne odis ke ja izgubis svojata rabota . I sto da pravi covekot trgnal so avion do Amerika . Samo sto poletal avionoto nemalo 5 min. doaga stjuardesata i veli luge bez panika edniot motor otkaza. Covekot ( maler ) se fatil za glava i rekol otide avionov . Posle 5 min. eve ti ja pak stjuardesata luge bez panika otkaza i vtoriot motor . Malerot rekol gotavo otide avionov. Pa za sreka bile nad okeanot i pocnale da im davat padobranci i svirki . Padobrancite bile za da sletat a svirkite im gi dale vo sekoj slucaj da nema nekoja ajkula pa koga ke svirnat ajkulite da begaat . Pa im gi dale a malerot vo sebe si rekol : sega ili ajkulite ke se gluvi ili svikrkata ke nema topce .......


Si odele 2 plavusi popat i odele odele odele i videle ogledalo na zemja
ednava ko se videla na zemja rekla lele kolku sum uba a drugava ko se videla vo ogledaloto rekla e znaci navistina si bila ruzna.....


Si bili Risto i Jovan, no Risto nemozel da ja reci bukvata "R" a pak jovan nemozel da reci bukvata "J".Eden den tie posle da se zapisat na uciliste.Pedagogod go prasal jovan kako se vika toj rekol Ovan oti nemozel da ja reci bukvata "J" a pak Risto rekol deka se vika Isto oti nemozel da ja reci bukvata "R" i pedagogod rekol:
"pisi dva ovna".


Kako se vika deteto na edna plavusa i Ronaldinjo?
Retardinjo

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:35 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
...umrel nekoj peder,i Gospod se javue na telefon kaj Lucifer,i mu vika:
-slushaj Luci,imam eden za kaj tebe,aj primi go...nek se vrti na razen...zasluzil...taka...
...kandidatot bili uredno primen,i posle nekoja neela se javue Lucifer kaj Gospoda i mu se zali:
--abe dojdi ziti sve ovoj golema belja naprai dojdi da vidish sto se sluchuva molim te...
...Gospod zagrizen,se sobral i otishol vo pekolot....koga sto tamu da vidi,namesto ognovi da gorat na site strani, i voda da vrie i vriskotnici....mrtva tishina,stalaktiti i stalagmiti visat mrazulci od site strani -ziva mrazara>>>
...STO SI NAPRAIL BE LUCIFER,STO E OVAA RABOTA,KAJ TI E OGINOT????(mu vika gospod)
--ABE,KAJ TI E OGINOT ???...AJ TI KLEKNI DA ZAPALISH OGIN,EBATE BELJA KAJ GO PRATI OVOJ!!!!


...pijanica,dzeparosh,i peder umrele,i gospod reshil da im dade shansa,ali im rekol deka ako zgreshat vo rajot momentalno ke izgorat... i gi pratil vo rajot...i taka trojcata "greshnici" se nashle na edna prekrasna pesochna plaza pokraj more...shetaat taka oni i odednashka naiduvaat na edno polno shishe alkohol...pijanicata nemozel da izdrzi pochnal da se poti,ruchinja da mu se tresat i usni da mu se sushat...ne izdrzal i posegnal po shisheto...kako sto se napil taka vednash izgorel-isparil-go snemalo...dvajcava ostanati dzeparoshot i pederot se uplashile epten i produzile da shetaat po plazata...koga posle nekoe vreme od pesokot se gleda neshto...novchanik poln so pari...zastanale dvajcata ko stapisani so ochinjata otvoreni,i po nekoe vreme pederot mu vika na dzeparoshot:
-BRAT NEMOJ NI DA SI POMISLIL DA SE PUSHTISH PO NOVCHANIKOT...IZGOREVME I DVAJCATA INACHE MOMENTALNO !!!...

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:40 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
Setaat dva petla po ulica i edniot mu veli na drugiot
-Ajde da odime vo mesarnica da gledame goli zenski.


Vleguva covek vo prodavnica za insektici,odbira edna kutija i go prasuva prodavacot:
-Dobar li e prasokot za bubasvabi?
-Ne.... gi ubiva!


Majkata go budi sinot:
-Stanuvaj sine vreme e da odis na uciliste.
-Ostavi me na mira, deneska ne odam.
-E kako ne odis, imas pricina za toa?
-Da, me mrazat ucenicite, a bogomi i profesorite.
Po polovina cas majkata pak:
-Ajde stanuvaj mora da odis.
-E zosto moram?
-Zatoa sto imas 52 godini i si direktor na ucilisteto!



Otisol pacient na doktor i pocnal da se zali:
-Doktore imam eden golem problem! Nikoj ne me zabelezuva!
A doktorot rekol:
-Sledniot!



Si bil eden crnogorec i mu umrela cela familija, i go pratile da zivee so cicko mu, i posto trebalo da zeme da raboti nesto cicko mu resil da go vraboti na grobishta kako grobar. I posle 2 meseci ide cicko mu da vidi kako mu ide rabotata, dali mu se sfiga ili ne. Ama kako sho go ostail taka i go nashol. I mu vika cicko mu: Abe, zasto ne rabotis? I crnogorecov vika: Epa kako da rabotam, site lezat jas li da rabotam?


...sfrercal nekoj preku granica imigranti i gi stail u dva boksa u kamion,i im rekol koa ke dojdeme na granica na kontrola koa ke prasha carinikot sto ima vnatre ja ke tropnam i ke mu kazam deka nosam machki a vie ke mjauchite....JASNOOOO!!!....
...na kontrola na granica prashuva carinikot sto imash vnatre i sfercerot vika nosam druze carina, dve machki...evo...i tropnal na edniot sanduk a od vnatre se slusha:
-MJAUUUUUUUUU...
...a u drugiov sto ima???
...ISTO DRUZE!!!... i tropnal na drugiot box...a od vnatre se slusha:
-OOOOVDE...DRUGI MACHKA...


Zasto statuata na slobodata e zensko???
Barale prazna glava da napravat restoran!!!


KAKO NASTANAL Gusterot ? -Na VLAV mu dale da cuva KROKODIL

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2007, 9:45 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 6th, 2007, 6:18 pm
Мислења: 39
Si bilo nekoe tipce i se zaljubil u nekoja japonka i mu kazal na tatko mu tato jas idam u japonija da ziveam ke se zenam se zaljubiv.Tatko mu rekol sinko ako si resil odi ako mislis deka taa e vistinskata.Pominuvaat dve godini a od sinot ni glas pa resil tatkoto da odi da vidi so se slucuva so sin mu.Go naoga sin mu i idat na vecera kaj nego.I sinot kazuva kako bilo deka ne naucil jazik deka se razbiraat so mimiki i odednas zena mu "japonkata" doaga kaj sto sedat i ja vadi cic...a mazot i ja "sureduva" svekrvata i i istura kofa voda u faca i sednuva do tatko mu.Tatkoto zbunet go gleda i go prasuva sinko sto se sluci be.ABE ZENA MI MI VIKA IDI KUPI MLEKO JAS I VIKAM DA TI E..M MATER NELI GLEDAS DEKA NADVOR DOZD VRNE!!!!!!!!!!!!!!!!


Sedel zajko na nekoj kamen i iznerviran pusel cigara.Pominuva lisicata i go prasala so pravis zajce i zajko rekol eve ja cekam meckata da ja pretepam.Pominuva volkot posle nekoe vreme i go prasuva istoto zajko go dava istiot odgovor ja cekam meckata da ja pretepam.Posle nekoe vreme pominuva meckata i go prasuva zajko sto pravis EVE NISTO SEDAM TRESAM GLUPOSTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meckata kako glavna vo sumata im rekla na site zivotni da ne ser** vo sumata tuku site da si ja vrsat taa rabota doma.
I sledniot den meckata go gleda zajakot kako trca levo-desno i na kraj go snemalo.
Zajko se sokril pozadi edno drvo i se olesnil.No togas go videla meckata i go prasala.Arno ama zajko pred toa gi pokril gom**** so raka.I togas meckata go prasala:
-Sto pravis zajko?
-Eve nisto, fativ peperutka.
-Daj da ja vidam.
I togas zajko gi trgnal racete i rekol
-iiiiiiiiiiiiiiiii se posrala


Se seta crvenkapa vo sumata i slusa nekoj napnat glas:Sto imas vo kosnicata? Taa odgovara: Epa imam sirenje,leb.........A drugo sto imas.Epa imam ovosje,zlencuk............. A toaletna hartija imas li?


Go sretnal Sase drugar mu Pero na koj mu bilo izdueno okoto.Sase rekol: Pero abe zosto ti e izdueno okoto da ne te tepase nekoj. Pero odgovoril: Abe mi zastana PCELA na okoto.Sase rekol: I dali te kasna? Pero odgovoril: Abe ne me kasna tuki tatko mi ja utepa so lopatata

_________________
wHy d0 U DrInK anD dRivE wHeN U CaN smOkE anD fLy?


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 35  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап