Сега е точно : Jуни 16th, 2024, 2:55 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2008, 1:14 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
haha postov ko citat po greska :)



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2008, 9:54 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
dzole Напиша:
Исус, Св. Петар и Јуда се шетале и наишле на една река. Тогаш Исус им рекол дека со верба можат да одат и по вода. Седнал, се молел 10 мин па ја преминал реката. Се помолил и Св. Петар 10 мин па и тој ја преминал реката. Се помолил Јуда, и пробува да помине ама паѓа во реката. Искача и Исус му вели:"Мораш да се молиш со верба, со срце!" Се моли пак Јуда едно саат време, пак пробува и пак пропаѓа. Пробувал вака Јуда 20тина пати и секогаш овие му велеле дека мора да се моли со срце. После некое време пред Св. Петар да каже да се моли со срце, Исус го прекинал и му рекол:
"Абе пеер, доста го дупиме. Ај кажи му кај се камењата.“

Цитат:


hahahahahaahhahaahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



go ima vicov brat vo temava,ali ok,zakon e sepak...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 14th, 2008, 9:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Џорџ Буш дошол на посета во Македонија и како што е редот Бранко го однел на прошетка низ Скопје, се шетале, муабетеле и само гледаат човек како моча на улица, Буш извадил пиштол и го убил човекот. Бранко изнервиран го прашал зошто го убил човекот. Буш ладнокрвно му одговорил:
- Епа кај нас во Америка, кога ќе видиме некој човек како моча на улица го убиваме...
После некое време, Бранко ја посетил Америка... Се шетале по улица и гледаат некој човек како моча... Бранко го извадил пиштолот и го убил човекот за да му врати на Буш.
Следниот ден во весник:
"Убиен Македонскиот амбасадор во Америка."


- Сине, сакаш ли да одиш во училиште?
- Убаво е да се оди во училиште, убаво е и да се враќа од училиште, само не ми се допаѓа она помеѓу.


Оди Цветко по улица и слуша: 'Стој'!!!
Застанува, и пред него паѓа клавир.
Оди понатаму и пак истиот глас: 'Стој'!!!
Застанува и пред него една кола со голема брзина поминува.
Се врти, гледа но не може да види никого.
- Кој си ти што два пати ми го спасуваш животот?
Гледа во раката едно малечко ангелче.
- 'Јас сум твојот ангел чувар!!!'
Цветко замавнува со десната рака го смачкува и вели:
- Кај беше кога се женев, мајку ти ибам?


Наставничката им дала задача на децата да нацртаат цртеж слушајќи музика од Бетовен.
Диме нацртал расцветано поле и деца како си играат.
-"Ода на радоста", - го објаснил Диме цртежот.
Стефан нацртал ливада и овчар со овци.
-"Пасторала", го објаснил Стефан својот цртеж.
Малиот Трпе нацртал патлак, а наставничката шокирана го
прашала:
-Што ти е ова Трпе?
-"За Елиза".


Eve: "Adam, do you love me ?"
Adam: "No, I don't."
Eve: (crying) "Then why did you make love to me ?"
Adam: "Helloooooo... do you see anyone else around ?"


Прават тест Миле Цацко и Тошо.
Миле го прашува Тошо?
Mиле: А бе второто под која буква е?
Тошо: Це.
Миле: Како како не те слуснав?
Тошо: Це бе!
Миле: Це или Бе?
Тошо: A бе Це.
Миле: A бе ili Це?
Тошо: A бе Це Бe.
Цацко: Де бе.
Миле: нема бе Де.
Миле: заокружува А, Бе и Це.


Си била една баба и си имала папагал. Го пратила бабата папагалот да оди да научи некои нови зборови. Папагалот отишол првин кај деца што играат криенка децата викале :''изгоре лончето претече млекото'' и папагалот го запамтил тоа. Потоа папагалот отишол на градски стадион и таму играл Дарко Панчев и публиката викала ''Дарко Панчев промаши гол'' и папагалот го запамтил тоа. Потоа отишол во кафич и таму некоја жена рекла '' уф што убав мирис'' папагалот и тоа го запамтил. Кога се вратил дома бабата го прашала папагалот што научи а тој одговара:
- изгоре лончето претече млекото! Бабата оди да види и гледа нема изгорено ништо па се налутила и го удрила папагалот а тој и избегал и рекол
- Дарко Панчев промаши гол, после бабата се наведнала, прднала и папагалот рекол:
- уф сто убав мирис.

:D :D :D :D :D

_________________
Да не знае човек дали да се смее или да плаче..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 14th, 2008, 2:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Profesorot po hemija go prasuva studentot: -Gasot vo ovaa boca e mnogu smrtonosen.Ako za nesreka,se oslobodi od bocata ,kakvi cekori ke prezemete?
-Dolgi profesore,mnooooguuuu dolgi


Covek izleguva od kafana,se teteravi i nekako uspeva da si ja najde kolata.Deset minuti ja otklucuva bravata i koga vlegol,mu priogja policaec i go prasuva: -Gospodine,zar ke vozite vo vakva sostojba?
-Ke moram,gledate......edvaj odam


-Mazot mi postojano pie.
-Pa sto si se omazila za nego?
Ne znaev deka pie...toa go doznav eden den koa doma si dojde trezen


:) :) :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2008, 10:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Американец, Албанец и Македонец се возат во авион. По некое време моторот експлодира пилотот му вели да го исврлат целиот товар.
Американецот го отвара куферот и исврла пари го прашуваат:
- Зошто ги исврле парите?
- Епа кај нас ги има многу.
Албанецот го отвара куферот и исфрла пушки го прашуваат:
- Зошто ги исврле пушките?
- Епа кај нас ги има многу.
Македонецот паметен го фатил албанецот и го исфрлил низ прозорецот.
- Зошто го фрли човекот?
- Епа кај нас ги има многу...


Одат французин, англичанец и македонец кај господ за да им каже кога ке им се исполнат желбите. Прв оди французинот кај господ и му вели кога ке станам јас славен и господ гледа на сатот и му вели за 40 години и французинот му вика абе до тогаш нема да бидам жив и господ му вели то е сега. Оди англичанецот и му вели на господ кога ке станам претседател и господ гледа на сатот и му вели за 50 години и англичанецот му вели нема да бидам жив да тогаш и господ е па то е сега. И оди последен Македонецот и го прашува господе кога ке влеземе во европска унија и господ гледа на сатот и му вели е па до тогаш јас нема да бидам жив.


Некој Американец отишол на гости во Австралија кај некој пријател. Пријателов почнал да го шета по ранчот и да му покажува што се има..одат така по ранчот и доаѓаат до стадо овци и Американецот прашува, што се овие? -Овци, му одговара домаќинот. -Ова ли се овци, кај нас во Америка колкави овци има... продолжуваат понатаму и доаѓаат до коњите и американецов пак прашува -Што се овие? -Коњи, му одговара домаќинов, а американецот со потсмев -Ова ли се коњи, кај нас во Америка колкави коњи има... и на типов му пукнал филмот, одат до кенгурите и американецот прашува -Што се овие? -Скакулци се овие бе пичка ти матер!


Си биле Македонец, Грк и Французин и отишле во хотел да спијат. Секој спиел во посебна соба и наеднаш кај Гркот на врата тропа некој и влегол и рекол јас сум духот со модрото око и Гркот се уплашил и се фрлил од прозор. Потоа некој чукнал на врата кај Французинот и влегол и рекол јас сум духот со модрото око и Французинот се фрлил од балкон и на крај духот влегол кај Македонецот и рекол јас сум духот со модрото око и Македонецот му рекол море мрш надвор да не ти го помодрам и другото око.


Летале Србин, Словенец и Македонец со авион, кога наеднаш откажале моторите и почнал да паѓа авионот. Се вртат тројцава и гледаат само два падобрана. Словенецот вика:
- Слушајте луѓе, ние сме мала држава, плус најпаметни, јас мислам заслужувам еден падобран.
- У право си - вика Србинот, грабнува еден падобран, му го дава на Словенецот и овој скока.
- Шо прајме сега, ние сме двајца, а само еден падобран - прашува Македонецот.
А Србинот одговара:
- Не бери гајле, имаме два падобрана. На Словенецот му дадов празна торба, он е паметен, до доле ќе смисли нешто.



Шампионат во дркање. Учествуваат Французин, Италијанец и Македонец. Прв Французинот. Дрка, дрка, дрка и по едно саат време вика:
- БОКАЛ! Му носат бокал, овој го полни до врв. Италијанецот. Дрка, дрка, дрка и по едно 7- 8 саати вика: - КОРИТО!
Му носат корито, Италијанецот го полни до врв. Доаѓа на ред Македонецот. Се фаќа за работа, дрка, дрка, дрка... и по едно месец дена дркање одеднаш викнува: - МИКРОФОН!
Сите се гледаат меѓусебе, кој курац сега му треба микрофон. Му носат микрофон а Македонецот се дере:
-КОЈ НЕ ЗНАЕ ДА ПЛИВА, НЕКА БЕГА!!!

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 18th, 2008, 12:56 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
aleksandar blazevski Напиша:
Американец, Албанец и Македонец се возат во авион. По некое време моторот експлодира пилотот му вели да го исврлат целиот товар.
Американецот го отвара куферот и исврла пари го прашуваат:
- Зошто ги исврле парите?
- Епа кај нас ги има многу.
Албанецот го отвара куферот и исфрла пушки го прашуваат:
- Зошто ги исврле пушките?
- Епа кај нас ги има многу.
Македонецот паметен го фатил албанецот и го исфрлил низ прозорецот.
- Зошто го фрли човекот?
- Епа кај нас ги има многу...


хахахахаххаа...лееееее вицов еј.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 20th, 2008, 1:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
DZANDARI




Шета полицаец по улица и гледа едно дете со цигара во уста. Му ја зима цигарата и му вика знаеш ли дека пушењето ти го скратува животот за половина. Колку години имаш? Малиот вика 9. Е сеа да не пушеше ке имаше 18.


Двајца полицајци гледале фудбал на телевизија. И едниот му вика на другиот : ееееее ... да не беше Никола Тесла сега фудбал ке гледавме во темница!


Зошто полицаецот носи секира кога ке оди во кино?
-За да се цепи од смење!!!!


Двајца полицајци паднале во шахта и не можеле да излезат... Едниот вика:
- Јас пробувам уште еднаш, ако не успеам си одам дома.


Одат двајца полицајли сабајле у патрола и наоѓаат мртов човек пред соборниот храм.
Едниот одма вади пенкало и прави записник и вика.
- Денеска на ден 24.05 најдовме мртов човек пред....
и се врти на колегата и го прашува, колега како да пишам црква или соборен храм.
- Еј, незнам, ај фати да го пребациме пред колонијалов, тоа знам како се пишува!


Како полицаец прави вино?
- И дава на кравата да јаде грозје, па после ја молзи!


Си вил еден полицаец и отишол кај еден шнајдер и шнајдерот му вика:
- Абе дали знаеш дека вие полицајците сте стварно толку глупи како што велат?
Полицаецот: Е зошто бе?
Шнајдерот: Е како зошто, па на мој татко син што ми се паѓа?
Полицаецот: Хмм... па незнам! Е што ти се паѓа?
Шнајдерот: Па брат ми се паѓа, како што!
По некое време полицаецот оди кај командирот и му вика:
- Абе командире дали знаеш дека навистина сме толку глупи како што зборуваат?
Командирот: Како бе така зборуваш и кажи ми зошто мислиш така?
Полицаецот: Епа на мој татко син што се паѓа?
Командирот: Уфф... е што ти се паѓа де?
Полицаецот: Е како што, па на шнајдер брат!!!


Се шетаат двајца полицајци и здогледуваат поп. Го земале во раце, го качиле на некоја кула и го фрлиле..
Попот паднал и починал на лице место. Тогаш едниот полицаец му вели на другиот:
- Ти реков дека не е бетмен.


Оди полицаец во трафика.
- Добар ден, излезе "Загор"?
- Не!
Тогаш полицаецот се фаќа за токи-воки:
- Ало, овде сокол, веднаш обиколете ја трафиката!


Излегува полицаец од пекара и му вели на колегата:
-Ако погодиш колку кифли имам во џебот ќе ти ги дадам и двете.


Зошто џандар навечер под креветот чува една полна чаша со вода и една празна?
- Можеби ќе биде жеден, а можеби нема.


Си бил еден поп и се возел на велосипед и тогаш еден полицаец го прашал:
- Попе кај одиш?
- Еве со господ напред и со ѓаволот назад.
А полицаецот на тоа рекол:
- Аааа, значи тројца се возите, а? Еве ти казна!!!


Си бил некој полицаец инвалид. Си се возел со инвалидската количка и тогаш еден човек на шега му кажал:
- Еве ти пари да си купиш скапи патики. На ова полицаецот се навредил и му кажал на својот наредник за тоа, а командирот му рекол:
- Па што не му удри клоца?


Полицаец ги пратил жената и децата на одмор на море кога ете ти го по една недела и тој им се придружил. Отишол во хотелот и почнал да и додева на сопругата.
- Дај, остави ме сега, децата се во другата соба, не можеме овде да водиме љубов!
- Во право си, ај да одиме на плажа.
По неколку минути, на пустата плажа се појавил полицаец.
- Срам да ви е, брзо да сте се облекле. Тоа не се работи на јавно место.
- Извини, другар, ова беше момент на слабост, цела недела не сме се виделе. Знаете и јас сум полицаец и би ми било незгодно да ме казните.
- Во ред, вие сте ми колега и вам ви е простено, ама оваа жена веќе трет пат ја фаќам гола на плажава и сега казната не и гине!


13 цајкани одат на испит на факултет. Седнуваат еден позади друг, како на факултет. Влегува професорот и им задава една многу тешка задача. Треба да напишат една марка на кола. Првиот цајкан веднаш запишува 'Јагуар'. Вториот се мисли, и се мисли ('мислам значи постојам'), и пробува да види и да препише од првиот свој колега. И место да прочита 'Јагуар', тој прочитал 'Јануар', и си напишал целиот среќен 'Фебруар'.
Третиот по примерот на вториот, си напишал 'Март', четвртиот 'Април'……..итн се до 12-тиот цајкан, а кој си напишал 'Декември'. 13-тиот мислел , мислел, мислел ('мислам значи постојам'), нема веќе месеци, и на крај му текнало и си напишало- 'Среќна Нова Година'.


Колку вицови има за полицајци?
- Нема, сите се вистина!

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 20th, 2008, 2:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2008, 2:25 pm
Мислења: 654
Локација: skopje, avtokomanda
hahahaha epten se dobri ovie vicoive :lol:

_________________
<º))))><.·´¯`·.ãÞŠöļūť.·´¯`·.¸><((((º>
`''' 水갇務最햰 水갇務最햰‘싋섟縹近曜


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 20th, 2008, 2:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
:P :P :P


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 11th, 2008, 6:53 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
Кај чепка најпрво циганот кога ке седне на компјутер?










во Recycle Bin :D :D

_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап