Сега е точно : Февруари 25th, 2021, 3:45 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: BUKVALNI PREVODI
ТемаИспратено: Декември 26th, 2008, 8:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 26th, 2008, 7:20 pm
Мислења: 11
Локација: kumanovo
bukavlni prevodi ako znaete nekoi smesni stavajte eve primeri od makedonski na turski:
семафор – ишарет фенер

запек – алјаз газ

новороденче – сефте чоџук

групен секс – буљук фукара

бинго – ќелепур к’смет

распуштеница – сиктер ан’ма

премиер – далаверџи чауш

министер – резил чауш

амбасадор – џенем суртук

саксофон – тенеќе зурла

војска – чифте сурија

брак – ујгун јарем

весник – абер јазија

фармерки – ѕевгар ѕиври

цариник – арач намќор

стечаец – ептен борчлија

аладинова ламба – ѓурулти бардак

падобранец – чадор будала

огледало – карши сурат

лименка пиво – тенеќе бира

сепаре – башка лезет

телефон – абер гајтан

мобилен – џенем абер јок гајтан

златно славејче – алтан биљбиљ

брза помош – турбо еким

радио – ѓурулти кути

телевизор – сурат кути

повратен билет – пишман карта

брзата птица итрица – турбо биљбиљ ептен курназ

којотот – ем баксуз ем абдал

ананас – машала шишарка

лекар-стажист – аџами еким

детска соба – чоџук одаја

швалерка – јабанџи мерак анама

сопруга – дибидуз баксуз

сопруг – тапија абдал


_________________
save water... drink beer


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: BUKVALNI PREVODI
ТемаИспратено: Декември 26th, 2008, 8:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 26th, 2008, 3:31 pm
Мислења: 17
Локација: kumanovo
пчела - дава мед :D

_________________
<->


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2008, 4:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Секретарка (на кинески) - На чичо му чучи. :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2008, 5:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Кинез се смее - Кинг конг кинг конг

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 27th, 2008, 11:27 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Сум слушал вакви заебанции на Јади бурек со јанко шо беше :) ајмо наочари све видиш сунце не видиш :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 1:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
ГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГААГААГГАГАГАГАГАА

само тоа можам да го кажам :lol: :lol: :lol: :lol:

ГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГАГА

ЗАКОН

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 11:31 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Еве нешо од турски на македонски...
Бетмен - Шишмиш ефенди

Ананас - Машала шишарка

Тенк - Беља багер

Од македонски на јапонски...

Полско ВЦ - Каки кај саки

Брз воз - Тошиба ко лудо

Киро Глигоров - Окото Мисакато

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 12:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
на турски:

кондом - курназ најлон :D

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 30th, 2008, 12:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 26th, 2008, 7:20 pm
Мислења: 11
Локација: kumanovo
od makedonski na angliski
Isus Hritos - Chuck Norris

_________________
save water... drink beer


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 30th, 2008, 2:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
misko_ku Напиша:
od makedonski na angliski
Isus Hritos - Chuck Norris

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
се се, ама овоа ме посра од смеење :lol: :lol: :lol:
не знам ја вакви, дојдов само да се насмеам :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап