Сега е точно : Jaнуари 28th, 2021, 1:07 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Септември 7th, 2010, 2:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Мојот син е компјутерски гениј! По цел ден програмира во некој си кантер страјк.

Ама се засрамив денес во гратски... уфф да можев в земја ќе пропаднев. - Ми ја пикна еден раката в џеб а јас внатре ни денар.

Отишла Северина на исповед: - Оче грешев. - Знам чедо гледав.

И се јавил дечкото на девојката и и вика: Дојди кај мене дома нема никој. Оваа се истуширала, се дотерала, отишла кај него и...немало никој.

Некој полицаец го прашува Цветко: Кога ти е роденден Цветко? - На 23 мај. Полицаецот: - Која година? Цветко: - Секоја година.

Се тепале две плавуши на еден кревет и се бунеле дека нема место. По некое време паднала едната, а другата и рекла: Дојди сега има повејќе место.

Си биле две магариња и едното му вика на другото: - Кој последен магарец.

:D


_________________
Да не знае човек дали да се смее или да плаче..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Септември 8th, 2010, 1:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
јуткаво си ти ма :)))))
знаеш...тоа на ќ :D

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2011, 3:13 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 16th, 2011, 2:57 am
Мислења: 9
Влегува Рафаел Бенитез во соблекувална на Интер со пакет трава, и им вика на играчите: Луѓе, вечерва, Тиаго МОТА


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2011, 3:21 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 16th, 2011, 2:57 am
Мислења: 9
џандар во бурекџилница бил трет по ред,влегува еден дечко и вика четврт со месо и џандаров трет со сирење.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2011, 3:34 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 16th, 2011, 2:57 am
Мислења: 9
едно дете му вика на полицаец-чичко полицаец овој ме тепа со карате,и џандаров-мали дај ваму каратето


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Jaнуари 18th, 2011, 7:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
c-sativa Напиша:
јуткаво си ти ма :)))))
знаеш...тоа на ќ :D


Може тоа на ќ да го употребам за едни други личности една употреба ќе биде ветувам бидејќи мене ми се смачи веќе од тоа, а и други да го осетат? :)
и еден виц
Одат два дијаманти по плажа пуна камења и едниот вика: Леле ама врие од клошари овде !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Декември 27th, 2011, 10:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 27th, 2011, 9:54 pm
Мислења: 6
Локација: Matsue-shi, Shimane, Japan
Црн Хумор:
Што е Евреин со плинска Боца?
-Зависник! :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вицови
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2012, 3:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 4th, 2008, 5:38 pm
Мислења: 201
Локација: Скопје, Капиштец
Итар Пејо оди во слаткарница и му вика на продавачот:
- Може една тољумба?
- Не може! Не се вика тоа тољумба а толумба!
- Добро може една толумба?
- Може.
После некое време Итар Пејо пак му вика на продавачот:
- Може една лимоњада
- Не може! Не се вика лимоњада а лимонада.
- Добро може една лимонада?
- Може.
Пред да си оди Итар Пејо оди да плати и вика:
- Може да пљатим?
- НЕ МОЖЕ!...
- Добро фаља пријатњо. :D

_________________
Да не знае човек дали да се смее или да плаче..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап